Paweł Pierściński

Wszystkie artykuły z tagiem: "Paweł Pierściński" w serwisie fotopolis.pl:
Zobacz 100 wyjątkowych zdjęć Pawła Pierścińskiego, mistrza polskiego krajobrazu
Takiej wystawy nie można przegapić! Już 8 lutego w przestrzeniach Galerii Górnej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach zostanie zaprezentowana ekspozycja promująca bogaty dorobek mistrza polskiej fotografii krajobrazowej, Pawła Pierścińskiego.
31 Sty 2019
Redakcja Fotopolis
0
“Paweł Pierściński. Fotografia” - dwustustronicowy retrospektywny album mistrza polskiego krajobrazu
Zmarły półtora roku temu Paweł Pierściński, zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich fotografów, a jego artystyczne pejzaże od lat inspirują adeptów sztuki krajobrazu. Teraz sylwetce mistrza możemy bliżej przyjrzeć się w nowym albumie wydanym nakładem Biura Wystaw Artystycznych.
28 Gru 2018
Redakcja Fotopolis
2
Najlepsze polskie fotografie krajobrazowe zawitają do Gdyni. Wystawa zdjęć Pawła Pierścińskiego i Sebastiana Bacia
W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci znakomitego fotografika - pejzażysty, Pawła Pierścińskiego, na wystawę pod tytułem „Geometria Krajobrazu” zaprasza Gdyńskie Centrum Filmowe.
16 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Paweł Pierściński i Marcin Rząsa w Pop Up Gallery
W trzeciej edycji projektu Pop Up Gallery, na wystawie pod tytułem “Horyzont” zostaną zaprezentowane zdjęcia Pawła Pierścińskiego oraz rzeźby Marcina Rząsy. Ekspozycję będziemy mogli oglądać w dniach 12-14 czerwca 2015 roku w warszawskim Studiu Bank.
8 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Spotkanie z Pawłem Pierścińskim w Krakowie
Grupa fotograficzna Fotobzik wraz z mecenasem spotkania Akademią Nikona i Szerokim Kadrem serdecznie zapraszają na spotkanie z twórcą Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, Pawłem Pierścińskim, które odbędzie się 24 października o godz. 18:00 w Kompany w Krakowie.
15 Paź 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Horyzont" Pawła Pierścińskiego w Starej Galerii ZPAF
W najbliższy poniedziałek, 11 grudnia, w warszawskiej Starej Galerii ZPAF rozpocznie się wystawa fotografii pejzażowej twórcy i organizatora kierunku artystycznego pod nazwą "Kielecka szkoła fotografii", Pawła Pierścińskiego. Ekspozycja zatytułowana "Horyzont" odbywa się w ramach obchodów 60-lecia ZPAF.
8 Gru 2006
Marta Majewska
0
Paweł Pierściński "Horyzont"
Paweł Pierściński zaliczany jest do grona mistrzów polskiego krajobrazu. Jest twórcą i organizatorem kierunku artystycznego pod nazwą "Kielecka szkoła fotografii". Jego i subtelne pejzaże będzie można oglądać w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wystawa "Horyzont" Pierścińskiego pochodząca ze zbiorów Muzeum Historii Fotografii w Krakowie zostanie otwarta dzisiaj, 15 września 2006 roku o godzinie 18.
15 Wrz 2006
Marta Sinior
0
Paweł Pierściński w Muzeum Historii Fotografii
W najbliższy piątek, 16 grudnia 2005 roku w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie zostanie otwarta nowa wystawa, tym razem fotografii pejzażowej w wykonaniu twórcy i organizatora kierunku artystycznego pod nazwą "Kielecka szkoła fotografii", Pawła Pierścińskiego.
14 Gru 2005
Marta Sinior
0
Spłonęło archiwum Pierścińskiego
Liczące 262 tysiące negatywów archiwum Pawła Pierścińskiego, jednego z twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, poszło z dymem. Myliłby się jednak ktoś, kto pomyślał, że jest to skutek tragicznego pożaru - artysta sam spalił bezcenne zbiory, ponieważ mimo lat poszukiwań nie udało mu się znaleźć instytucji, która chciałaby je od niego przejąć.
7 Sie 2004
Łukasz Kacperczyk
0