Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystawa Artura Sobczyka w Pauzie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Październik 2009
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy do krakowskiej Galerii Pauza na wystawę fotografii Artura Sobczyka "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata". Otwarcie w najbliższy piątek, 9 października o godz. 20:00. Na wystawie zgromadzono zdjęcia przedstawiające rdzennych mieszkańców Peru, Boliwii i Gwatemali.
fot. Artur Sobczyk

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Artura Sobczyka "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata", który odbędzie się w krakowskiej Pauzie w piątek, 9 października o godz. 20.00. Wystawa prezentowana będzie do 5 listopada.

Autor o projekcie "Los Indios"

Indianie zamieszkują dziś obrzeża cywilizacji, na terenach, gdzie do niedawna rozkwitały kultury Majów, Ajmarów, Inków. Indiańska współczesność w hiszpańskojęzycznej Ameryce często oznacza utratę tożsamoścci etnicznej, wymierające języki, odcięcie od kulturowych korzeni. Bycie Los Indios to współcześnie raczej synonim zacofania, niż poczucia odrębności i identyfikacji z tradycją kulturową znacznie starszą od kultury latynoskiej. W Ameryce wciąż jednak można znaleźć miejsca, gdzie kultywuje się tradycje swoich przodków.

Na wystawie zgromadzono zdjęcia przedstawiające rdzennych mieszkańców Peru, Boliwii i Gwatemali, krajów, w których tradycja przedhiszpańska przetrwała mimo wszystko i stanowi ważną część kultury tych krajów.

Artur Sobczyk urodził się w 1973 roku w Krakowie. Absolwent etnologii i psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zamiłowania fotograf. Od lat podrużuje po krajach Ameryki Połdniowej, Azji, Północnej Afryki i Europy dokumentując codzienne życie tradycyjnych społeczności i mniejszości narodowych.

Artur SobczykLos Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata

Wernisaż: 9.10, godz. 20:00
Termin: 10.10-5.11

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
31-021 Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Zima 2021 to czas świetnych promocji na sprzęt Fujifilm. W najbliższych tygodniach taniej kupimy m.in. aparaty X100V, otrzymamy upusty na 7 obiektywów z oferty i...
2
0
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
45
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
38
0
Powiązane artykuły