Wystawa Artura Sobczyka w Pauzie

0
Marcin Grabowiecki
5 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy do krakowskiej Galerii Pauza na wystawę fotografii Artura Sobczyka "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata". Otwarcie w najbliższy piątek, 9 października o godz. 20:00. Na wystawie zgromadzono zdjęcia przedstawiające rdzennych mieszkańców Peru, Boliwii i Gwatemali.
fot. Artur Sobczyk
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Artura Sobczyka "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata", który odbędzie się w krakowskiej Pauzie w piątek, 9 października o godz. 20.00. Wystawa prezentowana będzie do 5 listopada.

Autor o projekcie "Los Indios"

Indianie zamieszkują dziś obrzeża cywilizacji, na terenach, gdzie do niedawna rozkwitały kultury Majów, Ajmarów, Inków. Indiańska współczesność w hiszpańskojęzycznej Ameryce często oznacza utratę tożsamoścci etnicznej, wymierające języki, odcięcie od kulturowych korzeni. Bycie Los Indios to współcześnie raczej synonim zacofania, niż poczucia odrębności i identyfikacji z tradycją kulturową znacznie starszą od kultury latynoskiej. W Ameryce wciąż jednak można znaleźć miejsca, gdzie kultywuje się tradycje swoich przodków.

Na wystawie zgromadzono zdjęcia przedstawiające rdzennych mieszkańców Peru, Boliwii i Gwatemali, krajów, w których tradycja przedhiszpańska przetrwała mimo wszystko i stanowi ważną część kultury tych krajów.

Artur Sobczyk urodził się w 1973 roku w Krakowie. Absolwent etnologii i psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zamiłowania fotograf. Od lat podrużuje po krajach Ameryki Połdniowej, Azji, Północnej Afryki i Europy dokumentując codzienne życie tradycyjnych społeczności i mniejszości narodowych.


Artur SobczykLos Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata
Wernisaż: 9.10, godz. 20:00
Termin: 10.10-5.11

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
31-021 Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
3
0
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Powiązane artykuły