Wystawa Artura Sobczyka w Pauzie

0
Marcin Grabowiecki
5 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy do krakowskiej Galerii Pauza na wystawę fotografii Artura Sobczyka "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata". Otwarcie w najbliższy piątek, 9 października o godz. 20:00. Na wystawie zgromadzono zdjęcia przedstawiające rdzennych mieszkańców Peru, Boliwii i Gwatemali.
fot. Artur Sobczyk
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Artura Sobczyka "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata", który odbędzie się w krakowskiej Pauzie w piątek, 9 października o godz. 20.00. Wystawa prezentowana będzie do 5 listopada.

Autor o projekcie "Los Indios"

Indianie zamieszkują dziś obrzeża cywilizacji, na terenach, gdzie do niedawna rozkwitały kultury Majów, Ajmarów, Inków. Indiańska współczesność w hiszpańskojęzycznej Ameryce często oznacza utratę tożsamoścci etnicznej, wymierające języki, odcięcie od kulturowych korzeni. Bycie Los Indios to współcześnie raczej synonim zacofania, niż poczucia odrębności i identyfikacji z tradycją kulturową znacznie starszą od kultury latynoskiej. W Ameryce wciąż jednak można znaleźć miejsca, gdzie kultywuje się tradycje swoich przodków.

Na wystawie zgromadzono zdjęcia przedstawiające rdzennych mieszkańców Peru, Boliwii i Gwatemali, krajów, w których tradycja przedhiszpańska przetrwała mimo wszystko i stanowi ważną część kultury tych krajów.

Artur Sobczyk urodził się w 1973 roku w Krakowie. Absolwent etnologii i psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zamiłowania fotograf. Od lat podrużuje po krajach Ameryki Połdniowej, Azji, Północnej Afryki i Europy dokumentując codzienne życie tradycyjnych społeczności i mniejszości narodowych.


Artur SobczykLos Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata
Wernisaż: 9.10, godz. 20:00
Termin: 10.10-5.11

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
31-021 Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Tegoroczny festiwal książek fotograficznych XPRINT będzie miał nową formułę. Sekwencja kilkunastu premier zostanie uzupełniona o wystawy, spotkania z ekspertami i...
13
0
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Trwa nabór w ramach Fotofestiwal Open Call 2020. To możliwości zrealizowania ciekawych projektów i zaprezentowania się szerokiej publiczności.
43
0
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
To prawdopodobnie najlepsza okazja na zakup pełnoklatkowego bezlusterkowca w ciągu ostatnich kilku lat. Do 5 grudnia możecie liczyć na podwójny zwrot pieniędzy w...
94
4
Powiązane artykuły