Wystawa "Kultura fotograficzna" w Pauzie

0
Marcin Grabowiecki
17 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
We wtorek, 22 września, w krakowskiej Galerii Pauza zostanie otwarta wystawa "Kultura fotograficzna". Swoje prace pokażą na niej: Anna Bedyńska, Michał Bojara, Kuba Dąbrowski, Grażyna Makara, Tomasz Wiech oraz Tomasz Żurek. Ekspozycja potrwa do 11 października.
fot. Grażyna Makara, Wyścigi konne na Służewcu. Agnieszka Szczepaniak i Agnieszka Lach - absolwentki Akademii Muzycznej w klasie fortepianu i skrzypiec, aranżerki, kompozytorki i producentki muzyki rozrywkowej, filmowej i ilustracyjnej, Warszawa, 18.07.2009, Raport o finansowaniu kultury z wpływów w grach losowych.
Zapraszamy na wystawę "Kultura fotograficzna" ilustrującą "Raporty o stanie kultury" prezentowane w ramach Kongresu Kultury Polskiej 2009, który odbywa się w dniach 23-25 września w Krakowie. W ramach wystawy swoje prace zaprezentują: Anna Bedyńska, Michał Bojara, Kuba Dąbrowski, Grażyna Makara, Tomasz Wiech, Tomasz Żurek. Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Pauza we wtorek, 22 września, o godzinie 20.00. Ekspozycja potrwa do 11 października.

Wystawa "Kultura fotograficzna" zaprezentuje prace sześciu młodych fotografów, którzy poproszeni zostali o wykonanie zdjęć ilustrujących główne tezy "Raportów o stanie kultury". Efektem jest cykl doskonałych fotografii - wypowiedź mocna, czasem ironiczna, czasem melancholijna ale zawsze uważna i wyrazista. Od ujęć reporterskich do pozowanych sesji, od fotografii ludzi i przedmiotów, od zbliżeń do dalekich planów, od nasyconych kolorów po czerń i biel, od tradycyjnej fotografii po cyfrowe modyfikacje. Wykonanie pojedynczej pracy przedstawiającej tysiące słów zapisanych w raportach stało się dla fotografów doskonałym sposobem pokazania siły medium w jakim zdecydowali się pracować.

Specyfika ekspozycji ujawnia także kulisy selekcji zdjęć. Obok finałowej grupy prac uznanych za najlepsze i najtrafniejsze, pokazane są i inne propozycje artystów. W ten sposób widzowie mogą podjąć dyskusję, zgodzić się lub też zakwestionować zaprezentowany wybór.
fot. Michał Bojara, Archiwa Centralnej Biblioteki Rolniczej, Warszawa, lipiec 2009, Raport o książce.
Organizatorami wystawy są: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Archeologia Fotografii oraz Fundacja Pauza.

Kultura fotograficzna
Anna Bedyńska, Michał Bojara, Kuba Dąbrowski, Grażyna Makara, Tomasz Wiech, Tomasz Żurek
Wernisaż: 22.09, godz. 20:00
Termin: 23.09-11.10

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
31-021 Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
3
0
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)