Wystawa "Kultura fotograficzna" w Pauzie

0
Marcin Grabowiecki
17 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
We wtorek, 22 września, w krakowskiej Galerii Pauza zostanie otwarta wystawa "Kultura fotograficzna". Swoje prace pokażą na niej: Anna Bedyńska, Michał Bojara, Kuba Dąbrowski, Grażyna Makara, Tomasz Wiech oraz Tomasz Żurek. Ekspozycja potrwa do 11 października.
fot. Grażyna Makara, Wyścigi konne na Służewcu. Agnieszka Szczepaniak i Agnieszka Lach - absolwentki Akademii Muzycznej w klasie fortepianu i skrzypiec, aranżerki, kompozytorki i producentki muzyki rozrywkowej, filmowej i ilustracyjnej, Warszawa, 18.07.2009, Raport o finansowaniu kultury z wpływów w grach losowych.
Zapraszamy na wystawę "Kultura fotograficzna" ilustrującą "Raporty o stanie kultury" prezentowane w ramach Kongresu Kultury Polskiej 2009, który odbywa się w dniach 23-25 września w Krakowie. W ramach wystawy swoje prace zaprezentują: Anna Bedyńska, Michał Bojara, Kuba Dąbrowski, Grażyna Makara, Tomasz Wiech, Tomasz Żurek. Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Pauza we wtorek, 22 września, o godzinie 20.00. Ekspozycja potrwa do 11 października.

Wystawa "Kultura fotograficzna" zaprezentuje prace sześciu młodych fotografów, którzy poproszeni zostali o wykonanie zdjęć ilustrujących główne tezy "Raportów o stanie kultury". Efektem jest cykl doskonałych fotografii - wypowiedź mocna, czasem ironiczna, czasem melancholijna ale zawsze uważna i wyrazista. Od ujęć reporterskich do pozowanych sesji, od fotografii ludzi i przedmiotów, od zbliżeń do dalekich planów, od nasyconych kolorów po czerń i biel, od tradycyjnej fotografii po cyfrowe modyfikacje. Wykonanie pojedynczej pracy przedstawiającej tysiące słów zapisanych w raportach stało się dla fotografów doskonałym sposobem pokazania siły medium w jakim zdecydowali się pracować.

Specyfika ekspozycji ujawnia także kulisy selekcji zdjęć. Obok finałowej grupy prac uznanych za najlepsze i najtrafniejsze, pokazane są i inne propozycje artystów. W ten sposób widzowie mogą podjąć dyskusję, zgodzić się lub też zakwestionować zaprezentowany wybór.
fot. Michał Bojara, Archiwa Centralnej Biblioteki Rolniczej, Warszawa, lipiec 2009, Raport o książce.
Organizatorami wystawy są: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Archeologia Fotografii oraz Fundacja Pauza.

Kultura fotograficzna
Anna Bedyńska, Michał Bojara, Kuba Dąbrowski, Grażyna Makara, Tomasz Wiech, Tomasz Żurek
Wernisaż: 22.09, godz. 20:00
Termin: 23.09-11.10

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
31-021 Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Tegoroczny festiwal książek fotograficznych XPRINT będzie miał nową formułę. Sekwencja kilkunastu premier zostanie uzupełniona o wystawy, spotkania z ekspertami i...
13
0
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Trwa nabór w ramach Fotofestiwal Open Call 2020. To możliwości zrealizowania ciekawych projektów i zaprezentowania się szerokiej publiczności.
43
0
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
To prawdopodobnie najlepsza okazja na zakup pełnoklatkowego bezlusterkowca w ciągu ostatnich kilku lat. Do 5 grudnia możecie liczyć na podwójny zwrot pieniędzy w...
94
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)