Informator - wystawy fotograficzne styczeń 2008

0
Marta Sinior
8 Styczeń 2008
Artykuł na: 4-5 minut
17 miast i niemal 50 wystaw - to statystka pierwszego miesiąca roku 2008. Spośród kilkudziesięciu ekspozycji w tym miesiącu warto obejrzeć dwie monograficzne wystawy: Stefana Wojneckiego w Katowicach, druga to retrospektywa Andrzeja Dudka-Durera. Natomiast wielbiciele "Łodzi Kaliskiej" powinni odwiedzić Kraków, bowiem obecnie w mieście Kraka można zobaczyć aż dwie wystawy dwóch różnych projektów grupy.


Katowice

GALERIA PUSTA
Górnośląskie Centrum Kultury
Stefan Wojnecki Wystawę Moja fotografia w pigułce fotografa, teoretyka sztuki i pedagoga będzie można oglądać od 10 stycznia do 6 lutego 2008 roku.

GALERIA SEKTOR I
Górnośląskie Centrum Kultury
Wojciech Wilczyk Fotografie z cyklu Życie po życiu/Life after life prezentowane są w galerii od 12.01 do 10.02.2008.

GALERIA KATOWICE ZPAF
ul. Warszawska 5
galeria czynna w środy i czwartki od 10:00 do 17:00
Tożsamość", "Granica", "Europa" to trzy wystawy zbiorowe prezentowane w galerii w ramach cyklu "Fotografia w dialogu kultur". Autorami prac są członkowie Okręgu Śląskiego ZPAF oraz zaproszeni goście. Wystawy potrwają do końca stycznia.

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH
Aleja Wojciecha Korfantego 6
Jacek Rykała Raj utracony? Otwarcie wystawy nastąpi 14 grudnia 2007 roku o godzinie 17. Wystawa czynna będzie do 20 stycznia 2008.

GALERIA ALTUS
ul. Uniwersytecka 13
Wystawę fotografii architektury Modernizm katowicki można oglądać do 9 stycznia 2008 roku.

GALERIA CZAKRAM
ul. Mariacka 20
Beata Mendrek Otwarcie wystawy zatytułowanejKorzenie odbędzie się 21 grudnia 2007 roku o godzinie 18. Ekspozycja czynna będzie do 15 stycznia 2008.


Łódź

GALERIA FF
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
Paweł Maciak Cykl Energia w obrazach prezentowany jest w galerii od 5 do 25 stycznia 2008 roku.


Poznań

STARY BROWAR
ul. Półwiejska 42
Wystawa Imperium zmysłów, prezentująca artystów z Katedry Intermediów ASP w Poznaniu czynna jest od 8 grudnia 2007 roku. Polecamy.

GALERIA FOTOGRAFII "pf"
Centrum Kultury "Zamek"
ul. Św. Marcin 80/82
Wystawa zbiorowa 5 młodych dokumentalistów Agnieszki Kuli, Krzysztofa Myśko, Piotra Żylińskiego, Żakliny Piechanowskiej, Anny Gnyś zatytułowana Intymność czynna jest od 7 stycznia do 10 lutego 2008 roku.

GALERIA ARSENAŁ
Stary Rynek 3
Ewa Harabasz W ramach Dni Judaizmu" prezentowana jest wystawa Ewy Harabasz Ikony cierpienia. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek, 11 stycznia 2008 roku. Wystawę będzie można oglądać do 27 stycznia. Polecamy.

GALERIA 2PIR
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
Magda Hueckel i Agata Serafin Dialog-Morfy Otwarcie wystawy nastąpi 9 stycznia 2007 roku o godzinie 18. Fotografie prezentowane będą tylko do 19 stycznia. Wystawa jest prezentowana w ramach XI Dni Judaizmu w Poznaniu.

CENSUS
ul. Strzelecka 28/4 (wejście od ulicy)
Wystawę makrofotografii autorstwa Andrzeja Szebiotko można oglądać do 22 stycznia 2008 roku.

GALERIA SPOT
ul. Dolna Wilda 87
Bogusłw Biegowski Wystawa Antropologia Poznania zostanie otwarta w piątek, 18 stycznia 2008 roku o godzinie 19. Ekspozycja czynna będzie do 25 stycznia 2008.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
10
0
Jak tworzyć fotografie, które maja znaczenie? Sputnik nadlatuje nad Warszawę z trzema wystawami
Jak tworzyć fotografie, które maja znaczenie? Sputnik nadlatuje nad Warszawę z trzema wystawami
“Polska - stan badań” - najnowszy projekt kolektywu Sputnik Photos rozgrywa się na przecięciu pytań o Polskę i kondycję współczesnej fotografii. Wystawy sześciu...
6
1
"Setki ciał płoną nieprzerwanie dzień i noc". Praca najniższej indyjskiej kasty w obiektywie Grzegorza Wełnickiego
"Setki ciał płoną nieprzerwanie dzień i noc". Praca najniższej indyjskiej kasty w obiektywie...
Ramię w ramię przy paleniu ciał pracują: synowie z ojcami, kuzyni z wujkami, młodzi i starzy. Projekt "Eternal" Grzegorza Wełnickiego, ukazujący portrety...
16
0