"Energia w obrazach" Pawła Maciaka w Galerii FF

Łódzka Galeria FF zaprasza na wystawę fotografii Pawła Maciaka zatytułowaną "Energia w obrazach". Ekspozycja składa się z dwóch części - pierwsza przedstawia najnowsze fotografie autora, druga to harmonijne pejzaże, częściowo znane z Łódź Biennale. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18:00.
Paweł Maciak - fotograf, malarz, grafik, a okazjonalnie także muzyk. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP (dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. A. Bartczaka). Jego prace można było w ostatnich latach oglądać na kilku wystawach indywidualnych i kilkunastu zbiorowych.

fot. Paweł Maciak

Informacja o wystawie przesłana przez organizatorów:
Najnowsze fotografie artysty zdumiewają zgrzebnością i prostotą ujęcia, dosłownie wyodrębniając przedmioty z cienia za pomocą mistycznego, skupionego światła. Jest w nich coś z późnośredniowiecznej zadumy i melancholii. Druga część prac to fantastyczne, harmonijne pejzaże, częściowo znane z ostatniego Łódź Biennale. Dopiero teraz w całości można będzie ocenić odrębny światopogląd wizualny artysty.

fot. Paweł Maciak


Paweł Maciak Energia w obrazach
Wernisaż: 04.01.2008, godz. 18:00
Termin: 05.01 - 25.01.2008, czynna od wtorku do soboty, w godz. 14 - 18.

Galeria FF Łódź, ul. Traugutta 18
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8