Edition 777, czyli akcja “Podzielmy się odbitką“ Piotra Zbierskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Styczeń 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Edycja 777 to efemeryczna akcja artystyczna, stworzona z okazji publikacji dwóch nowych książek Piotra Zbierskiego: Solid Bars Of All That’s Left Untold i Echoes Arc.

Edition 777 to dzieło na styku książki, odbitki i obiektu. Każde pudełko Edition 777 zawiera – odbitkę kolekcjonerską, unikatowy fragment zdjęcia na szkle oraz opowiadanie nawiązujące do wizualnej treści. Wybrane do kampanii Edition 777 zdjęcia pochodzą m.in. z ostatnich cykli autora Push the sky away oraz Echoes Shades wydanych w formie książek i wystaw wielokrotnie prezentowanych na wystawach w Polsce i zagranicą.

Poza oprawioną w passepartout i podpisaną odbitką dostajemy unikatowy element z rozbitej tafli szkła, na której wydrukowałem zdjęcia. Każdy otrzymuje inny niepowtarzalny fragment. Przyznawany jest on w drodze losowania, odbywa się na ono na stronie po zakupie.

Do każdego zdjęcia dołączane jest także dwustronicowe opowiadanie/notatka osobista/wiersz autora – który odnosi się do momentu, w którym powstało zdjęcie.

Cały zestaw zapakowany jest w ozdobne pudełko z tłoczeniem.

Swój zestaw można wybierać spośród 33 zdjęć przeznaczonych do tej edycji. Wszystkie dostępne są jedynie w Edition 777 i nigdy nie będą sprzedane w innych edycjach lub formatach. Nakład fotografii w kolekcji Edition 777 zależy od sposobu w jaki rozbije się tafla szkła. Autor do każdej fotografii używa 10 tafli szkła 50x50cm, maksymalna ilość elementów nie przekracza 777.

Edition 777 jest dostępne również w wydaniu Portfolio oraz Unique Print - wykonany z fragmentów rozbitej tafli szkła w edycji unikatowej 1/1.

Szczegóły na stronie: www.piotrzbierski.com/777regular

Edition 777 to zapowiedź nowych publikacji

Kampania Edition 777 zapowiada wydanie dwóch nowych książek Piotra Zbierskiego. Autor nie zdradza szczegółów. Mają to być dwa bardzo osobiste fotograficzne dzienniki/pamiętniki. Zamawiając Edition 777 przyczyniasz się do wydanie nakładu nowych książek.

O Autorze

Od niemal 15 lat Piotr Zbierski konsekwentnie tworzy swoje wizualne opowieści. Przybierają one formę rozbudowanych, wielowątkowych cykli zdjęć w których bada on zarówno otaczający go świat jaki i samo medium jakim się posługuje – fotografię. Zdjęcie te wymykają się dobrze znanej dokumentalnej konwencji, ich estetyka może przywodzić oniryczne skojarzenia, sugerować jakiś rodzaj powidoków, szkiców. Wyraźnie widać jednak jakie obszary interesują ich Autora. Kluczowe jest, często podkreślane przez Zbierskiego, spotkanie z innym człowiekiem, ze Światem, z naturą. Wchodzenie w coraz to nowe obszary, eksplorowanie świata emocji, intensywne ich doświadczanie stało się metodą pracy i warunkiem tworzenia tego rodzaju obrazów. Cechuje je niespotykana wrażliwość spojrzenia, specyficzne techniki fotograficzne, które wybiera oraz poruszana przez niego tematyka. Te trzy elementy składają się na oryginalność twórcy. Zbierski używa fotografii do tego, aby badać stany mentalne, emocje, relacje zachodzące między naturą a kulturą, struktury głębsze i bardziej ukryte niźli te doświadczane w codziennej i zwyczajowej percepcji. Wszystko to naznaczone jest intymnym kontaktem z fotografowanymi ludźmi, przedmiotami, miejscami, przyrodą. Bez umiejętności wejścia w taki rodzaj relacji fotografie te zapewne nie mogłyby powstać. Dzięki temu otrzymujemy obrazy, które mogą zdumiewać, intrygować, obrazy które wymagają od nas uwagi i percepcyjnego zaangażowania.

Fotografie Autora przypominają, że warto wracać do fundamentalnych pytań o naturę człowieka jego relacje ze światem. Powstając w nieustannej podróży, same mogą stać się punktem wyjścia, obiektem eksploracji, pretekstem do sprawdzenia innej perspektywy patrzenia na rzeczywistość.

Więcej informacji o wystawach, książkach, projektach Autora na stronie: www.piotrzbierski.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7