21 doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W warszawskiej Starej Galerii będzie można obejrzeć najlepsze prace absolwentów pierwszego i drugiego roku Studium Fotografii ZPAF.

Andrzej Grudzień, Dyrektor Studium Fotografii ZPAF zaprasza na wystawę słuchaczy Studium Fotografii: Minął następny rok, trudniejszy niż poprzedni. Wydawałoby się, że pandemia Covid-19 to największe szaleństwo ostatnich czasów i nic już nas nie zaskoczy. Dziś jednak trwa straszna wojna na Ukrainie, mówi się też o nadchodzącym wielkim głodzie i krachu ekonomicznym na światową skalę. Powiedzenie „obyś żył w ciekawych czasach„ stało się bardzo aktualne.

Studenci Studium Fotografii ZPAF intensywnie pracowali tworząc portfolio, którego owoce zobaczymy na Dorocznej Wystawie. Mają za sobą miesiące twórczych działań pod opieką wykładowców, wiele konsultacji i wspólnych rozmów. Podczas wystawy będą eksponowane odbitki srebrowe i cyfrowe, prace wykonane w technikach szlachetnych oraz foto-obiekty.

Podczas wystawy zastanawialiśmy się, co grało w duszy studenta artysty w czasach ciągłego zagrożenia w jakim żyjemy? Okazuje się, że przede wszystkim człowiek i pochwała natury. Ciekawym jest różnorodny sposób patrzenia na świat. To horacjańskie „Ut pictura poesis – poezja powinna być jak malowidło” oddające bogactwo technik i tematów. Na wystawie będzie można obejrzeć odkrywanie głębszej, metafizycznej roli fotografii jako „ukrytego języka obrazu", poszukiwanie piękna i spokoju w chaosie świata bądź dla odmiany silnej ekspresji pojawiających się emocji.

21. Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF - termin i miejsce wystawy

Najlepsze prace absolwentów będą do obejrzenia w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików przy Placu Zamkowym 8 w Warszawa. Ekspozycja zaplanowana jest do 14 sierpnia 2022. Kuratorami wystawy są Jolanta Rycerska i Andrzej Grudzień.

Autorzy wystawy: Dorota Chołodkowska, Agnieszka Rosińska, Dagmara Kęcka, Monika Prokop, Beata Lechowicz, Małgorzata Wakuluk, Roman Otrembski, Dorota Pogońska, Maciej Drozd, Wojciech Rodzoś, Beata Bujak, Robert Sobieraj, Adrian Rynkiewicz, Marcin Grela, Paweł Sypniewski, Anna Majewska, Marek Turek, Anna Wróblewska, Agnieszka Stefańska, Ewa Laskowska, Anna Banasiak, Adam Romański, Agnieszka Wlachos, Iwona Suszycka, Bartłomiej Pędrak, Paweł Strzelec, Radosław Hebal, Katarzyna Starula, Daria Irena Górniewska.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Już za chwilę “superpełnia” Księżyca - ostatnia w tym roku, dlatego warto wykorzystać ją oczywiście fotograficznie, tym bardziej, że najbliższe dni to także ciekawe spotkania na niebie naszego...
13
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Marka TetherTools i prowadzący Yaneck Wasio zapraszają na cykl webinarów poświęconych tetheringowi. To niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz dowiedzieć się,...
1
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
8
Powiązane artykuły