Fotografia motoryzacyjna - warsztaty Quadralite Masterclass

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Maj 2022
Artykuł na: 6-9 minut

Quadralite zaprasza do Poznania na warsztaty fotografowania samochodów, które poprowadzi Maciej Niechwiadowicz. Zajęcia odbędą się 21 czerwca 2022 roku.

Materiał partnera

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy warsztat Quadralite Masterclass z fotografii motoryzacyjnej, które odbędą się 21 czerwca 2022 w nowo wybudowanej hali 2K4K Film Rental w Poznaniu. Wraz z fotografem Maciejem Niechwiadowiczem podczas 8 godzin trwania warsztatów, wprowadzimy Was w świat lśniących samochodów i ciekawych technik, które pozwolą Wam osiągnąć miano profesjonalistów w dziedzinie fotografii motoryzacyjnej. To wyjątkowa okazja, podczas której poszerzycie swoje kompetencje w zakresie wykonywania zdjęć samochodom. Poznacie różne konfiguracje oświetleniowe i nauczycie się analizować lokacje w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać daną porę dnia i skierować odbiorców na atuty fotografowanego auta.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Fotografia motoryzacyjna to wymagająca dziedzina, w której należy zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Choć auta są bardzo wdzięcznymi modelami, ich atrakcyjne zaprezentowanie na zdjęciu wymaga dokładnej wiedzy oraz wielu sztuczek, które nie są znane amatorom. Warsztaty Masterclass są idealnym sposobem na wdrożenie się w świat fotografii motoryzacyjnej – dzięki nim poznasz wszelkie kwestie związane z organizacją sesji w profesjonalnym studiu oraz w plenerze.

Z naszą pomocą połączysz pasję do fotografowania z miłością do samochodów, a robienie zdjęć stanie się jeszcze większą przyjemnością. Podczas części teoretycznej poznasz wszystkie niezbędne zagadnienia i aspekty pracy, natomiast część praktyczna pomoże Ci wdrożyć się w odpowiednią metodykę pracy na planie zdjęciowym. Wspólnie odkryjemy niuanse fotografii motoryzacyjnej i nauczymy Cię prawidłowo wykorzystywać różne rodzaje światła – zastane, sztuczne oraz błyskowe. Po ukończeniu warsztatów, zrobienie efektownych zdjęć motoryzacyjnych nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu, a nabyte umiejętności będziesz mógł wykorzystać również podczas zleceń reklamowych.

Czym są warsztaty Masterclass?

fot. Maciej Niechwiadowicz

Quadralite Masterclass stanowią rozszerzenie zagadnień omawianych podczas Quadralite Roadshow, skupiając się na konkretnej dziedzinie fotografii. Do prowadzenia Quadralite Masterclass zapraszamy najlepszych specjalistów w danej dziedzinie, zapewniając uczestnikom kompleksową dawkę wiedzy przekazaną podczas jednodniowych warsztatów.

Program warsztatów

Część teoretyczna:

 • Wymagania sprzętowe - jaki sprzęt należy mieć ze sobą w plecaku?
 • Omówienie światła błyskowego i ciągłego - w jakich sytuacjach ich używać?
 • Modyfikatory światła - po co się ich używa?
 • Teoria robienia zdjęć motoryzacyjnych - jak podejść do sesji organizowanej w studiu i w plenerze?
 • Jak wykonać zdjęcia w nocy?
 • Jakie lokalizacje i pory dnia wybrać na potrzeby sesji?
 • Przygotowanie auta i sprzętu do rozpoczęcia sesji - o czym należy bezwzględnie pamiętać?

Część praktyczna:

 • Ustawienie samochodu - jak pokazać go z najbardziej atrakcyjnej perspektywy.
 • Fotografia w plenerze z użyciem światła zastanego, lamp błyskowych i światła stałego.
 • Praca w profesjonalnym studiu przystosowanym do fotografowania samochodów.
 • Zdjęcia wewnątrz pojazdu - na jakie elementy warto zwrócić uwagę?
 • Lightpainting w praktyce, czyli jak wykorzystać technikę malowania światłem.

Praca na planie odbywać się będzie w maksymalnie 10-osobowej grupie, aby każdy z uczestników miał zapewnioną swobodę pracy. Wybrane zdjęcia wykonane podczas warsztatów, zostaną dodatkowo poddane profesjonalnemu retuszowi, w trakcie którego tłumaczone będą zabiegi, które możesz wykorzystać podczas samodzielnej obróbki.

Maciej Niechwiadowicz - sylwetka prowadzącego

 

“Fotograf samouk. Głównie zajmuję się fotografią na rajdach samochodowych. Połączenie fotografii reportażowej i komercyjnej w dynamicznym i zmiennym środowisku. Poza rajdami, pochłania mnie fotografia komercyjna, sportowa a od czasu do czasu ślubna. Uwielbiam nowe rzeczy, sprzęt, miejsca, nowe wyzwania. Im trudniej tym lepiej! Uwielbiam rozwijać swoje umiejętności i przekazywać swoją wiedzę dalej.”

niechwiadowicz.com

Kiedy i gdzie?

Warsztaty fotografii motoryzacyjnej Quadralite Masterclass odbędą się we wtorek, 21 czerwca 2022 roku o godz. 10.00 w halach zdjęciowych 2K4K Film Rental, przy ul. Starołęckiej 18R w Poznaniu.

Koszt udziały w warsztatach wynosi 799 zł. Zapisów można dokonać poprzez stronę https://www.quadralite.pl/blog/671-fotografia-motoryzacyjna-masterclass-2022.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Warsztat Quadralite Masterclass to wspaniała okazja na ulepszenie swojego warsztatu fotograficznego i poszerzenie własnych kompetencji w zawodzie pod czujnym okiem profesjonalisty. Wszystkie projekty motoryzacyjne, które zrealizujesz po zakończeniu wydarzenia, zyskają nowy poziom jakości oparty o profesjonalną wiedzę. Nie zwlekaj z zapisem – ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji o warsztatach na stronie quadralite.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
W poznaniu startuje kolejna edycja festiwalu książek fotograficznych i fotografii dokumentalnej XPrint. W programie wystawy, spotkania i warsztaty. Start 8...
9
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Chcesz nauczyć się efektywnie wykorzystywać światło błyskowe w sesjach plenerowych? Weź udział w warsztatach fotograficznych Quadralite z Adamem Laube. Start 27 lipca...
9
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Tokina i Fotowarsztaty zapraszają na wrześniowe warsztaty plenerowe w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych. W programie m.in. wschód słońca na...
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)