Lila Len - Ćwiczenia z niewidzenia

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa większa Galeria Fotografii ZPAF (dawniej galeria Za Szafą) zaprasza do Wrocławia na wystawę fotografki Lili Len. „Ćwiczenia z niewidzenia” to cykl nawiązujący zainspirowany problemami ze wzrokiem, wynikłymi z emigracji człowieka do świata cyfrowego.

„Ćwiczenia z niewidzenia to zestaw zainspirowany “Teorią Widzenia” Władysława Strzemińskiego i powstały w wyniku obserwacji emigracji człowieka do świata cyfrowego. Coraz częściej traktujemy fizyczną przestrzeń jedynie jako drogę z punktu A do punktu B. Większość naszego czasu poświęcamy na internetowy surfing. Wynikiem tej zmiany są zaburzenia akomodacyjne, prowadzące do nieostrego widzenia przedmiotów oddalonych.” - czytamy w opisie wystawy.

„Władysław Strzemiński definiował przemiany widzenia pod wypływem czynników cywilizacyjnych. Jak więc niestabilność ostrości może wpłynąć na nasze widzenie w przyszłości? Prezentowany zestaw fotografii jest próbą uchwycenia być może nieodległego obrazu rzeczywistości, w którym dominuje mechanika oka nad świadomością widzenia.”

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Lila Len - sylwetka fotografa

Lila Len - fotografka, mediatorka i edukatorka. Aktualnie pracuje i mieszka we Wrocławiu. Współpracuje z Centrum Sztuki WRO. Wykłada w Katedrze Mediacji Sztuki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Działa głównie w obszarze fotografii ulicznej, poszukującej i dokumentu subiektywnego. Lubi eksperymentować z obrazem. Interesuje się również partycypacją odbiorczą.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy „Ćwiczenia z niewidzenia” połączony ze spotkaniem autorskim odbędzie się w sobotę, 12 lutego 2022 roku, o godz. 15.00 w odnowionej i większej przestrzeni Galerii Fotografii ZPAF (wcześniej Galeria Za Szafą), przy ul. Św. Marcina 4 we Wrocławiu.

Zdjęcia będzie można oglądać do 27 marca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.wroclaw.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„INKLUZJE” - wystawa studentek PWSFTViT w Gdańsku
„INKLUZJE” - wystawa studentek PWSFTViT w Gdańsku
Jak przyjmujemy zmiany? Na te pytania starają się odpowiedzieć studentki Łódzkiej Szkoły Filmowej na wystawie w gdańskiej Galerii Mariackiej, którą można oglądać do 30...
4
Nadchodzi 8. Vintage Photo Festiwal - święto fotografii analogowej w Bydgoszczy
Nadchodzi 8. Vintage Photo Festiwal - święto fotografii analogowej w Bydgoszczy
Tegoroczny Vintage Photo Festival startuje już 23 września w Bydgoszczy. W programie m.in. niepublikowane zdjęcia Wandy Rutkiewicz, spojrzenie na archiwum Małgorzaty...
11
Startuje 5. edycja Konkursu im. Krzysztofa Millera. Pokaż swoje najlepsze reportaże
Startuje 5. edycja Konkursu im. Krzysztofa Millera. Pokaż swoje najlepsze reportaże
Nagroda „Gazety Wyborczej" już po raz piąty doceni odwagę patrzenia i zdjęcia o wyjątkowych wartościach dziennikarskich. Od 8 września do 27 października br....
7