Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem

0
Jędrzej Franek
23 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W niedzielę 27 października rusza kolejna edycja warsztatów „Portrety miasta, czyli fotografuj, nie pstrykaj", pozwalających spojrzeć na historię stolicy z perspektywy obiektywu.

Jesienna edycja cyklu poświęcona jest fotograficznemu obliczu Warszawy podczas II wojny światowej. W trakcie trzech kolejnych spotkań (27.10., 17.11., 08.12.) poruszona będzie tematyka fotografii portretowej i przybliżone zostaną sylwetki fotografów czasu okupacji oraz Powstania Warszawskiego.

Za poprowadzenie części warsztatowej odpowiedzialny będzie znany polski artysta, członek ZPAF, Zbigniew Furman. Uczestnicy samodzielnie wykonają zdjęcia, które następnie wezmą udział w konkursie z nagrodami. Jedno ze spotkań odbędzie się w siedzibie partnera cyklu, salonie Sigma ProCentrum. W jego trakcie, podczas sesji zdjęciowej z modelką, będzie można wypróbować najnowszy sprzęt fotograficzny i oświetleniowy znajdujący się ofercie sieci.

Jak aplikować?

Zajęcia są przeznaczone dla osób posiadających aparaty z wymienną optyką. Warsztaty są bezpłatne, jednak z racji ograniczonej liczby miejsc konieczne jest dokonanie rejestracji pod adresem foto@1944.pl, podając typ posiadanego aparatu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie facebookowej wydarzenia.

 

 

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dwie osoby na kilometr i pytania o przyszłość. Spotkanie wokół nowego projektu Michała Siarka w Wonder Photo Shop
Dwie osoby na kilometr i pytania o przyszłość. Spotkanie wokół nowego projektu Michała Siarka w...
Już za tydzień w warszawskim Wonder Photo Shop odbędzie się spotkanie z fotografem dokumentalnym i ambasadorem Fujifilm Michałem Siarkiem. Zobaczymy zdjęcia z nowego...
10
3
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wyjątkową wystawę „Fotoblok", która pozwoli spojrzeć na bliski nam kawałek świata przez pryzmat photobooków...
30
0
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
W ramach najnowszej promocji, kupując poszczególne modele aparatów i obiektywów możemy uzyskać zwrot części wydanych na nie pieniędzy. W ofercie m.in. flagowce GH5 i...
6
0