Filmujesz smartfonem? Możesz wygrać sprzęt o wartości 10 tys. dolarów

0
Maciej Luśtyk
26 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Ruszyła tegoroczna edycja #FilmicFest, czyli międzynarodowego konkursu nagradzającego najlepsze filmy krótkometrażowe nagrane smartfonem. Na zwycięzcę każdej z kategorii czekają akcesoria o wartości 10 tysięcy dolarów.

Czy smartfon może dorównać profesjonalnej kamerze filmowej? Pewnie nie, co nie zmienia faktu, że i za jego pomocą można stworzyć wartościowe produkcje. Wystarczy wspomnieć tutaj choćby film Tangerine, lub ostatnie dwie produkcje uznanego reżysera Stevena Soderbergha, które powstały w całości przy użyciu iPhone’a.

Jeżeli smartfon to wasza główna filmowa broń, a w głowie macie ciekawy pomysł na film krótkometrażowy, macie okazję wygrać prawdziwą górę kosztownego sprzętu wideo. A to dzięki konkursowi #FilmicFest, stworzonemu przez twórców aplikacji FilmicPro, która daje nam niemal nieograniczoną kontrolę nad rejestracją filmów w smartfonie.

Jak aplikować?

Wszystko co trzeba zrobić, to za pomocą aplikacji FilmicPro nagrać maksymalnie 5-minutowy film i do 30 września 2019 roku zgłosić go do jednej z 6 konkursowych kategorii: Fiction, Documentary, Travel, Music, Experimental i Made on Mobile (film w całości nagrany i zmontowany na smartfonie). Na potrzeby produkcji otrzymamy też darmowy dostęp do muzyki z serwisu The Music Bed (szczegóły na stronie konkursu).

Nagrody o łącznej wartości 100 tys. dolarów

Na zwycięzców każdej z kategorii czekają zestawy sprzętu o wartości 10 tys. dolarów, zawierające m.in.: tablety, drony, gimbale, statywy, rigi, obiektywy i adaptery, oświetlenie, mikrofony, torby oraz aplikacje do edycji czy roczną subskrypcję usługi Adobe CC. Gdyby tego było mało, główny zwycięzca konkursu otrzyma także budżet na realizację własnego projektu w wysokości 25 tys. dolarów.

Nazwiska zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy 21 października 2019 roku. Główny laureat konkursu zostanie wyłoniony zaś 4 listopada.

Więcej informacji na temat konkursu, a także regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem filmicpro.com.

(fot. okładkowa: NeONBRAND / unsplash.com)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Najbliższe dni będą doskonałą okazją do skompletowania pełnoklatkowego zestawu do fotografii portretowej. Na zakończenie zimowej akcji cashback dealerzy Sony oferują...
18
0
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz są piękne i pokazują nam rzeczy nieznane, choć geograficznie bliskie. A jednak to nie...
87
0
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Dobiega końca promocja, w ramach której przy zakupie określonych produktów X-Rite możecie otrzymać roczną subskrypcje Planu Fotograficznego Adobe Creative Cloud....
3
4
Powiązane artykuły