Filmujesz smartfonem? Możesz wygrać sprzęt o wartości 10 tys. dolarów

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Ruszyła tegoroczna edycja #FilmicFest, czyli międzynarodowego konkursu nagradzającego najlepsze filmy krótkometrażowe nagrane smartfonem. Na zwycięzcę każdej z kategorii czekają akcesoria o wartości 10 tysięcy dolarów.

Czy smartfon może dorównać profesjonalnej kamerze filmowej? Pewnie nie, co nie zmienia faktu, że i za jego pomocą można stworzyć wartościowe produkcje. Wystarczy wspomnieć tutaj choćby film Tangerine, lub ostatnie dwie produkcje uznanego reżysera Stevena Soderbergha, które powstały w całości przy użyciu iPhone’a.

Jeżeli smartfon to wasza główna filmowa broń, a w głowie macie ciekawy pomysł na film krótkometrażowy, macie okazję wygrać prawdziwą górę kosztownego sprzętu wideo. A to dzięki konkursowi #FilmicFest, stworzonemu przez twórców aplikacji FilmicPro, która daje nam niemal nieograniczoną kontrolę nad rejestracją filmów w smartfonie.

Jak aplikować?

Wszystko co trzeba zrobić, to za pomocą aplikacji FilmicPro nagrać maksymalnie 5-minutowy film i do 30 września 2019 roku zgłosić go do jednej z 6 konkursowych kategorii: Fiction, Documentary, Travel, Music, Experimental i Made on Mobile (film w całości nagrany i zmontowany na smartfonie). Na potrzeby produkcji otrzymamy też darmowy dostęp do muzyki z serwisu The Music Bed (szczegóły na stronie konkursu).

Nagrody o łącznej wartości 100 tys. dolarów

Na zwycięzców każdej z kategorii czekają zestawy sprzętu o wartości 10 tys. dolarów, zawierające m.in.: tablety, drony, gimbale, statywy, rigi, obiektywy i adaptery, oświetlenie, mikrofony, torby oraz aplikacje do edycji czy roczną subskrypcję usługi Adobe CC. Gdyby tego było mało, główny zwycięzca konkursu otrzyma także budżet na realizację własnego projektu w wysokości 25 tys. dolarów.

Nazwiska zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy 21 października 2019 roku. Główny laureat konkursu zostanie wyłoniony zaś 4 listopada.

Więcej informacji na temat konkursu, a także regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem filmicpro.com.

(fot. okładkowa: NeONBRAND / unsplash.com)

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły