Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny - ostatnie dni na zgłoszenia

0
Michał Chrzanowski
8 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Trwa właśnie nabór do 10. edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Jak co roku jurorzy docenią młodych miłośników fotografii, potrafiących zamknąć piękno świata na swoich zdjęciach. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną do 12 kwietnia.

Głębia Spojrzenia jest kierowana do społeczności akademickiej, pragnącej rozwijać zainteresowanie fotografią i prezentować swoją twórczości szerszej widowni. - Co jest potrzebne, aby wziąć udział w konkursie? Pasja i serce włożone w pracę. Nie liczą się pieniądze wydane na sprzęt fotograficzny, lecz wrażliwość artystyczna osoby stojącej za obiektywem. Odkrywanie nowych talentów to główna idea przyświecająca Głębi Spojrzenia - zaznaczają organizatorzy Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego.

W oparach codzienności, Bartosz Toboła

Prace można przesyłać w trzech kategoriach tematycznych: Postacie w migawce (human story) - portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki; Dzieła codzienności (fotofelieton) - wycinek rzeczywistości; Historie prawdziwe - mały fotoreportaż (3 fotografie). Zgłoszenia będą oceniane przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach byli to między innymi: Bartłomiej Jurecki (fotoreporter Tygodnika Podhalańskiego), Mateusz Skwarczek (fotoreporter Gazety Wyborczej) czy Maksymilian Rigamonti (fotografujący dla Dziennika Gazety Prawnej).

Mały-wielki człowiek, Paulina Borysik

Jak aplikować?

Jeszcze do 12 kwietnia można nadsyłać swoje prace do konkursu Głębia Spojrzenia. Fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na uroczystym wernisażu w jednym z krakowskich lokali. Tam również laureaci otrzymają tematyczne nagrody, które pozwolą na dalszy rozwój fotograficznej pasji. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.glebiaspojrzenia.com.pl, gdzie znajdziecie między innymi szczegółowy regulamin.

zdjęcie główne: Piękno, Izabela Olczyk

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0