Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny - ostatnie dni na zgłoszenia

Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny - ostatnie dni na zgłoszenia

Trwa właśnie nabór do 10. edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Jak co roku jurorzy docenią młodych miłośników fotografii, potrafiących zamknąć piękno świata na swoich zdjęciach. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną do 12 kwietnia.

Głębia Spojrzenia jest kierowana do społeczności akademickiej, pragnącej rozwijać zainteresowanie fotografią i prezentować swoją twórczości szerszej widowni. - Co jest potrzebne, aby wziąć udział w konkursie? Pasja i serce włożone w pracę. Nie liczą się pieniądze wydane na sprzęt fotograficzny, lecz wrażliwość artystyczna osoby stojącej za obiektywem. Odkrywanie nowych talentów to główna idea przyświecająca Głębi Spojrzenia - zaznaczają organizatorzy Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego.

W oparach codzienności, Bartosz Toboła

Prace można przesyłać w trzech kategoriach tematycznych: Postacie w migawce (human story) - portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki; Dzieła codzienności (fotofelieton) - wycinek rzeczywistości; Historie prawdziwe - mały fotoreportaż (3 fotografie). Zgłoszenia będą oceniane przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach byli to między innymi: Bartłomiej Jurecki (fotoreporter Tygodnika Podhalańskiego), Mateusz Skwarczek (fotoreporter Gazety Wyborczej) czy Maksymilian Rigamonti (fotografujący dla Dziennika Gazety Prawnej).

Mały-wielki człowiek, Paulina Borysik

Jak aplikować?

Jeszcze do 12 kwietnia można nadsyłać swoje prace do konkursu Głębia Spojrzenia. Fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na uroczystym wernisażu w jednym z krakowskich lokali. Tam również laureaci otrzymają tematyczne nagrody, które pozwolą na dalszy rozwój fotograficznej pasji. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.glebiaspojrzenia.com.pl, gdzie znajdziecie między innymi szczegółowy regulamin.

zdjęcie główne: Piękno, Izabela Olczyk

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8