Włoska Galeria Bezdomna: fotografia i film

Już 5 listopada odbędzie się wernisaż kolejnej zagranicznej ekspozycji Galerii Bezdomnej. Tym razem fotografie zagoszczą we włoskim miasteczku Vasto, w starym kinie.
Już 5 listopada odbędzie się wernisaż kolejnej zagranicznej ekspozycji Galerii Bezdomnej. Tym razem fotografie zagoszczą we włoskim miasteczku Vasto, w starym kinie.

Vasto, położone nad Adriatykiem we włoskiej prowincji Abruzzo, na południe od Pescary. Od Rzymu dzieli je 300 kilometrów i 3 godziny autobusem (18 euro), ale można się tu dostać bezpośrednim pociągiem także z Bari, Bolonii, Mediolanu, Turynu i Wenecji.

Cinema Ruzzi przy Piazza Rossetti w Vasto

Miejsce wystawy to Cinema Ruzzi, interesujący architektonicznie budynek nieczynnego obecnie kina, który mieści się na Piazza Rossetti. Fotografie zawisną w kinowym foyer. Do dyspozycji pozostają główne wejście, schody ze strony lewej i prawej prowadzące na pierwsze piętro. Na piętrze są już założone listwy, które zostawili organizatorzy poprzedniej wystawy. Jest również scena, którą można wykorzystać do projekcji slajdów i... filmów. Miejsce wystawy zachęciło bowiem organizatorów do połączenia podczas tej ekspozycji bezdomnej fotografii i filmu.

Scena w Cinema Ruzzi


Terminy
Autorzy rozpoczną wieszanie fotografii w sobotę, 5 listopada o godzinie 10.00, a 18.00 tradycyjnie zaplanowano wernisaż. Wystawa będzie czynna od niedzieli 6 do soboty 12 listopada 2005 w godzinach 10-13 i 16-21. Od niedzieli 6 listopada, w godzinach 18-21 będą również wyświetlane filmy w trzech kategoriach:
  • VIDEO RIFLESSI - Equo Solidale (czym jest Equo Solidale, jak są wytwarzane produkty, znaczenie dla środowiska etc.)
  • Kategoria druga jest otwarta: każdy może przynieść filmy, które wykonał sam (instalacje, video-performance, animacja)
  • W kategorii trzeciej chcemy wyświetlać filmy z międzynarodowego festiwalu animacji "Matita Film Festival", który ma miejsce w Abruzzo.


od niedzieli, 6 listopada wyświetlane będą także filmy

Wysyłanie zdjęć

Każdy może przesłać swoje prace bezpośrednio do Vasto pocztą. W związku z rozszerzoną formułą wystawy w Vasto, oprócz zdjęć można przesłać także filmy, video animacje i prezentacje zdjęć. Jak pisze Jakub Winiarski, wysyłając zdjęcia należy pamiętać o kilku zasadach:
  • Prace powinny być przygotowane tak, aby sprawić jak najmniej kłopotu ludziom, którzy będą je na miejscu wieszali - nie mamy jednak wolontariuszy, którzy będą je wieszać - ułatwcie więc nam maksymalnie pracę przez odpowiednie przygotowanie swoich prac. Nie przysyłajcie też olbrzymiej ilości zdjęć - starannie wyselekcjonujcie to, co chcecie powiesić.
  • Zdjęcia powinny być oprawione w tekturowe passe-partout lub naklejone na lekkie pianki lub tekturę czy karton. Zapomnijcie o oprawianiu prac w ciężkie metalowe ramy ze szkłem. Po pierwsze podrożą one koszty przesyłki, po drugie szyby najprawdopodobniej nie dotrą na miejsce w całości.
  • Każda praca powinna być opisana z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz adresem autora.
  • Z tyłu przymocujcie taśmę dwustronną lub lepiący kit, tak aby wieszanie było jak najmniej skomplikowane.
  • Dołączcie koniecznie tabliczkę lub kartkę z podpisem pod zdjęcia. Powinno się na niej znaleźć imię i nazwisko (ew. pseudonim) autora, miejsce i kraj pochodzenia, kontakt e-mailowy (np.: Jan Nowak, Warszawa, Polska / Poland / Polonia, mójadres@mojapoczta.com.pl
  • Jeśli chcecie, aby prace zostały powieszone w specjalnej kolejności lub w specyficzny sposób, dołączcie do zdjęć rozpiskę z instrukcją wieszania. Oczywiście wszelkie opisy i uwagi powinny być po włosku lub angielsku.
  • Jeśli chcecie, aby po wystawie zdjęcia do Was wróciły musicie koniecznie: [LST
;
Przesyłka powinna być zabezpieczona przed zniszczeniem. Najlepiej będzie, jeśli zapakujecie zdjęcia w kopertę z folią bąbelkową, dodatkowo wzmacniając ją kawałkiem sztywnej tektury. ]

Prace muszą dotrzeć na miejsce do 4 listopada 2005 roku.

Do każdej przesyłki należy dołączyć czytelnie wypełniony i podpisany formularz rejestracyjny. Formularz jest do pobrania ze strony Galerii Bezdomnej

Zdjęcia należy przesyłać na adres:
ARCI NUOVA ASSOCIAZIONE VASTO
VIA AIMONE 33 VASTO
66054 VASTO (CH)
ITALIA

Zapraszamy na stronę Galerii Bezdomnej, gdzie umieszczono więcej szczegółów na temat dojazdu.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8