Galeria Bezdomna w bunkrze

Równolegle do wystawy w Nowym Jorku "bezdomni" będą mogli zaprezentować się w Nantes we Francji. Ekspozycja zawiśnie już 15 września 2005 roku w starym niemieckim bunkrze z czasów II Wojny Światowej, w Galerii Vagabonde.
Równolegle do wystawy w Nowym Jorku "bezdomni" będą mogli zaprezentować się w Nantes we Francji. Ekspozycja zawiśnie już 15 września 2005 roku w starym niemieckim bunkrze z czasów II Wojny Światowej, w Galerii Vagabonde.


Tym razem wieszanie prac GB zaplanowano na czwartek (15 września) i piątek (16 września) w godzinach 14-18.30. Wernisaż wystawy rozpocznie się w piątek o godzinie 19. Ekspozycja czynna będzie do niedzieli 18 września 2005 roku. Tego dnia odbędzie się również zdejmowanie prac.

Miejsce wystawy
Blockhaus DY10-5bis BVD Léon Bureau 44000 NantesOd paru lat to miejsce, należące do diecezji nantejskiej, jest squattem paru fundacji. Lokalizacja na wyspie w centrum miasta pozwala na łatwy dojazd linią tramwajową nr 1, przystanek "chantier naval". Sama nazwa przystanku znaczy "stocznia". Miejmy nadzieję, że wystawa w Nantes będzie równie udana, jak ta przed laty w Stoczni Gdańskiej.Dojazd


Transport miejski z dworca: tramwajem linii 1 (przystanek przed dworcem), wsiąść w tramwaj jadący w kierunku "rancois Mitterand" i wysiąść na przystanku "chantier naval". Przejść przez most i już jest bunkier / galeria.
Samochodem: należy kierować się w stronę centrum (centre), a potem na "palais de justice". Parking znajduje się naprzeciwko galerii.Wysyłanie zdjęć:
Każdy z Was będzie mógł przesłać swoje prace bezpośrednio do Nantes pocztą. Wysyłając zdjęcia pamiętajcie o kilku sprawach: Prace powinny być przygotowane tak, aby sprawić jak najmniej kłopotu ludziom, którzy będą je na miejscu wieszali. Spodziewamy się, że wiele osób zechce przesłać swoje zdjęcia do Nowego Jorku, nie mamy jednak armii wolontariuszy, którzy będą je wieszać - ułatwijcie więc nam maksymalnie pracę przez odpowiednie przygotowanie swoich prac.
Zdjęcia powinny być oprawione w tekturowe passe-partout lub naklejone na lekkie pianki lub tekturę czy karton. Zapomnijcie o oprawianiu prac w ciężkie metalowe ramy ze szkłem. Po pierwsze podrożą one koszty przesyłki, po drugie szyby najprawdopodobniej nie dotrą na miejsce w całości.
Każda praca powinna być opisana z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz adresem autora. Z tyłu przymocujcie taśmę dwustronną lub lepiący kit, tak aby wieszanie było jak najmniej skomplikowane. Nie dołączajcie do zdjęć gwoździ w betonowe ściany bunkra trudni będzie je wbić.
Dołączcie koniecznie tabliczkę lub kartkę z podpisem pod zdjęcia. Powinno się na niej znaleźć imię i nazwisko (ew. pseudonim) autora, miejsce i kraj pochodzenia, kontakt mailowy.
Na przykład:
Jan Nowak Warszawa, Polska / Poland / Polonge mójadres@mojapoczta.com.pl

Jeśli chcecie, aby prace zostały powieszone w specjalnej kolejności lub w specyficzny sposób, dołączcie do zdjęć rozpiskę z instrukcją wieszania. Oczywiście wszelkie opisy i uwagi powinny być po francusku lub angielsku.

Do każdej przesyłki należy dołączyć czytelnie wypełniony i podpisany formularz rejestracyjny.
Formularz jest do pobrania tutaj

Jeśli chcecie, aby po wystawie zdjęcia do Was wróciły musicie koniecznie:- dołączyć specjalny międzynarodowy kupon pocztowy odpowiedniej wartości. Kupony takie powinny być dostępne w każdym urzędzie pocztowym. - dołączyć zaadresowaną kopertę zwrotną (oczywiście w takiej wielkości, żeby zmieściły się do niej Wasze zdjęcia). - dopisać po angielsku na formularzu rejestracyjnym, że prosicie o odesłanie zdjęć z powrotem. Zdjęcia bez dołączonych kuponów pocztowych i koperty zwrotnej nie będą odsyłane i znajdą się na śmietniku. Przesyłka powinna być zabezpieczona przed zniszczeniem. Najlepiej będzie, jeśli zapakujecie zdjęcia w kopertę z folią bąbelkową, dodatkowo wzmacniając ją kawałkiem sztywnej tektury.

Prace muszą dotrzeć na miejsce do
14 września 2005 roku.

Zdjęcia należy przesyłać na adres:
Association pour l'education visuelle 39 rue du prefet Bonnefoy 44000 Nantes Francja


Tanie noclegi: znajdziesz na stronie: http://www.fuaj.org/eng/hostels/aj_fiche.php?aj_id?http://www.fuaj.org/eng/hostels/aj_fiche.php?aj_id

Więcej informacji o Nantes znajdziesz :tutaj

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7