Galeria Bezdomna w bunkrze

Równolegle do wystawy w Nowym Jorku "bezdomni" będą mogli zaprezentować się w Nantes we Francji. Ekspozycja zawiśnie już 15 września 2005 roku w starym niemieckim bunkrze z czasów II Wojny Światowej, w Galerii Vagabonde.
Równolegle do wystawy w Nowym Jorku "bezdomni" będą mogli zaprezentować się w Nantes we Francji. Ekspozycja zawiśnie już 15 września 2005 roku w starym niemieckim bunkrze z czasów II Wojny Światowej, w Galerii Vagabonde.


Tym razem wieszanie prac GB zaplanowano na czwartek (15 września) i piątek (16 września) w godzinach 14-18.30. Wernisaż wystawy rozpocznie się w piątek o godzinie 19. Ekspozycja czynna będzie do niedzieli 18 września 2005 roku. Tego dnia odbędzie się również zdejmowanie prac.

Miejsce wystawy
Blockhaus DY10-5bis BVD Léon Bureau 44000 NantesOd paru lat to miejsce, należące do diecezji nantejskiej, jest squattem paru fundacji. Lokalizacja na wyspie w centrum miasta pozwala na łatwy dojazd linią tramwajową nr 1, przystanek "chantier naval". Sama nazwa przystanku znaczy "stocznia". Miejmy nadzieję, że wystawa w Nantes będzie równie udana, jak ta przed laty w Stoczni Gdańskiej.Dojazd


Transport miejski z dworca: tramwajem linii 1 (przystanek przed dworcem), wsiąść w tramwaj jadący w kierunku "rancois Mitterand" i wysiąść na przystanku "chantier naval". Przejść przez most i już jest bunkier / galeria.
Samochodem: należy kierować się w stronę centrum (centre), a potem na "palais de justice". Parking znajduje się naprzeciwko galerii.Wysyłanie zdjęć:
Każdy z Was będzie mógł przesłać swoje prace bezpośrednio do Nantes pocztą. Wysyłając zdjęcia pamiętajcie o kilku sprawach: Prace powinny być przygotowane tak, aby sprawić jak najmniej kłopotu ludziom, którzy będą je na miejscu wieszali. Spodziewamy się, że wiele osób zechce przesłać swoje zdjęcia do Nowego Jorku, nie mamy jednak armii wolontariuszy, którzy będą je wieszać - ułatwijcie więc nam maksymalnie pracę przez odpowiednie przygotowanie swoich prac.
Zdjęcia powinny być oprawione w tekturowe passe-partout lub naklejone na lekkie pianki lub tekturę czy karton. Zapomnijcie o oprawianiu prac w ciężkie metalowe ramy ze szkłem. Po pierwsze podrożą one koszty przesyłki, po drugie szyby najprawdopodobniej nie dotrą na miejsce w całości.
Każda praca powinna być opisana z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz adresem autora. Z tyłu przymocujcie taśmę dwustronną lub lepiący kit, tak aby wieszanie było jak najmniej skomplikowane. Nie dołączajcie do zdjęć gwoździ w betonowe ściany bunkra trudni będzie je wbić.
Dołączcie koniecznie tabliczkę lub kartkę z podpisem pod zdjęcia. Powinno się na niej znaleźć imię i nazwisko (ew. pseudonim) autora, miejsce i kraj pochodzenia, kontakt mailowy.
Na przykład:
Jan Nowak Warszawa, Polska / Poland / Polonge mójadres@mojapoczta.com.pl

Jeśli chcecie, aby prace zostały powieszone w specjalnej kolejności lub w specyficzny sposób, dołączcie do zdjęć rozpiskę z instrukcją wieszania. Oczywiście wszelkie opisy i uwagi powinny być po francusku lub angielsku.

Do każdej przesyłki należy dołączyć czytelnie wypełniony i podpisany formularz rejestracyjny.
Formularz jest do pobrania tutaj

Jeśli chcecie, aby po wystawie zdjęcia do Was wróciły musicie koniecznie:- dołączyć specjalny międzynarodowy kupon pocztowy odpowiedniej wartości. Kupony takie powinny być dostępne w każdym urzędzie pocztowym. - dołączyć zaadresowaną kopertę zwrotną (oczywiście w takiej wielkości, żeby zmieściły się do niej Wasze zdjęcia). - dopisać po angielsku na formularzu rejestracyjnym, że prosicie o odesłanie zdjęć z powrotem. Zdjęcia bez dołączonych kuponów pocztowych i koperty zwrotnej nie będą odsyłane i znajdą się na śmietniku. Przesyłka powinna być zabezpieczona przed zniszczeniem. Najlepiej będzie, jeśli zapakujecie zdjęcia w kopertę z folią bąbelkową, dodatkowo wzmacniając ją kawałkiem sztywnej tektury.

Prace muszą dotrzeć na miejsce do
14 września 2005 roku.

Zdjęcia należy przesyłać na adres:
Association pour l'education visuelle 39 rue du prefet Bonnefoy 44000 Nantes Francja


Tanie noclegi: znajdziesz na stronie: http://www.fuaj.org/eng/hostels/aj_fiche.php?aj_id?http://www.fuaj.org/eng/hostels/aj_fiche.php?aj_id

Więcej informacji o Nantes znajdziesz :tutaj

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8