Galeria Bezdomna w Nowym Jorku

17 września 2005 roku rozpoczyna się pierwsza edycja Galerii Bezdomnej w Stanach Zjednoczonych. Wystawa GB będzie połączona z prezentacjami innych artystów, happeningów i otwartych pracowni. Prace można przesyłać do 14 września 2005 roku.
17 września 2005 roku rozpoczyna się pierwsza edycja Galerii Bezdomnej w Stanach Zjednoczonych. Wystawa GB będzie połączona z prezentacjami innych artystów, happeningów i otwartych pracowni. Prace można przesyłać do 14 września 2005 roku.Wystawa GB będzie przedsięwzięciem zorganizowanym wspólnie z organizacją Sponsored Realita działającej przy Silk Mill., grupującej działających w Młynie artystów i działającej na podobnych do GB zasadach, jednakże otwartej także na inne niż fotografia dziedziny sztuki.Cała impreza odbędzie się pod nazwą Parasolka Floats i będzie połączeniem wystawy Galerii Bezdomnej oraz prezentacji artystów z Silk Mill. Bezdomne fotografie pojawią się więc obok rzeźby, malarstwa, grafiki, instalacji i nowych mediów.

Poniżej zamieszczamy informacje otrzymane od organizatorów:

Miejsce wystawy to Old Silk Mill w Union City, New Jersey - kompleks ceglanych budynków pochodzących z końca XIX wieku, położony na wprost Manhattanu, po drugiej stronie rzeki Hudson.Do dyspozycji na wystawę mamy pomieszczenie wielkości ok. 1500 m kwadratowych, wysokie na 5 metrów. Jeśli ta przestrzeń nie pomieści wszystkich prac istnieje możliwość powiększenia wystawy na inne przestrzenie w budynku.Lokalizacja

Budynek Union Management położony jest przy ulicy 39, pomiędzy Bergenline Avenue i Kennedy Boulevard i jest dobrze skomunikowany z Manhattanem i Jersey City. Podróż z Manhattanu zajmuje zaledwie kwadrans.Zapewne niewiele osób z Polski będzie mogło pojechać do Nowego Jorku - ograniczeniem są wizy i oczywiście koszty podróży. Jednakże mimo to wszyscy mają możliwość zaistnienia na nowojorskiej wystawie Galerii Bezdomnej. Zależy nam na tym, aby ta wystawa stała się prezentacją polskiej fotografii w USA.

Każdy z Was będzie mógł przesłać swoje prace bezpośrednio do Nowego Jorku pocztą
.

Wysyłając zdjęcia pamiętajcie o kilku sprawach.

1. Ponieważ jest to pierwsza wystawa GB w USA można będzie zaprezentować prace już pokazywane w GB w Polsce lub w innych krajach. Zależy nam na tym, abyście pokazali najlepsze swoje zdjęcia, dlatego zastanówcie się dobrze nad tym, co chcecie wysłać do Nowego Jorku

2. Prace powinny być przygotowane tak, aby sprawić jak najmniej kłopotu ludziom, którzy będą je na miejscu wieszali. Spodziewamy się, że wiele osób zechce przesłać swoje zdjęcia do Nowego Jorku, nie mamy jednak armii wolontariuszy, którzy będą wieszać Wasze zdjęcia - ułatwijcie więc nam maksymalnie pracę przez odpowiednie przygotowanie swoich prac.

3. Zdjęcia powinny być oprawione w tekturowe passe-partout lub naklejone na lekkie pianki lub tekturę czy karton. Zapomnijcie o oprawianiu prac w ciężkie metalowe ramy ze szkłem. Po pierwsze podrożą one koszty przesyłki, po drugie szyby najprawdopodobniej nie dotrą na miejsce w całości.

4. Każda praca powinna być opisana z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz adresem autora

5. Z tyłu przymocujcie taśmę dwustronną lub lepiący kit, tak aby wieszanie było jak najmniej skomplikowane.
Nie dołączajcie do zdjęć gwoździ lub drutów ? one wzbudzą podejrzenia na kontroli celnej i przesyłka może zostać zatrzymana na granicy.

6. Dołączcie koniecznie tabliczkę lub kartkę z podpisem pod zdjęcia. Powinno się na niej znaleźć imię i nazwisko (ew. pseudonim) autora, miejsce i kraj pochodzenia, kontakt mailowy.
Na przykład:
jakub winiarski
Warszawa, Polska / Poland
jakubwiniarski@poczta.neostrada.pl

7. Jeśli chcecie, aby prace zostały powieszone w specjalnej kolejności lub w specyficzny sposób, dołączcie do zdjęć rozpiskę z instrukcją wieszania. Oczywiście wszelkie poisy i uwagi powinny być po angielsku.

8. Jeśli ktoś chce pokazać slajd show czy inną prezentację w formie elektronicznej może to zrobić. Prezentacja taka powinna być przygotowana w popularnym i powszechnie znanym formacie i zgrana na płytę CD.

9. Do każdej przesyłki należy dołączyć czytelnie wypełniony i podpisany formularz rejestracyjny. Formularz przesyłam w załączniku.

10. Jeśli chcecie, aby po wystawie zdjęcia do Was wróciły musicie koniecznie:
- dołączyć specjalny międzynarodowy kupon pocztowy odpowiedniej wartości.
Kupony takie powinny być dostępne w każdym urzędzie pocztowym.
- dołączyć zaadresowaną kopertę zwrotną (oczywiście w takiej wielkości, żeby zmieściły się do niej Wasze zdjęcia).
- dopisać po angielsku na formularzu rejestracyjnym, że prosicie o odesłanie zdjęć z powrotem

Zdjęcia bez dołączonych kuponów pocztowych i koperty zwrotnej nie będą odsyłane i zaopiekuje się nimi nowojorskie MPO.

11. Przesyłka powinna być zabezpieczona przed zniszczeniem w czasie dostarczenia. Najlepiej będzie, jeśli zapakujecie zdjęcia w kopertę z folią bąbelkową, dodatkowo wzmacniając ją kawałkiem sztywnej tektury.

12. Nieodwołalny termin nadsyłania zdjęć to
14 września 2005 roku. Do tego dnia zdjęcia powinny dotrzeć na miejsce.
Przesyłki, które dotrą na miejsce później mogą nie zostać uwzględnione.
Pocztowa przesyłka priorytetowa z Polski do USA jest dostarczana w terminie ok. 1 - 1,5 tygodnia.

13. Zdjęcia należy przesyłać na adres:


BEZDOMNA / HOMELESS GALLERY
The Silk Mill
540 39th Street
Union City, New Jersey 07087
USA


Wieszanie prac zaplanowano na sobotę 17 września od godziny 9-17. Wernisaż odbędzie się tego samego dnia od godziny 19 do północy. Ekspozycja potrwa do 2 października 2005 roku.


Więcej informacji o Silk Mill znajdziecie na stronie internetowej:
www.union-management.com/index.html

Informacje o PARASOLKA FLOATS i SPONSORED REALITA znajdziecie pod adresem:
http://sponsoredrealita.com/

Szczegółowe informacje o edycji GB w Nowym Jorku na stronie Galerii Bezdomnej.


Poszukiwani są wolontariusze do wieszania polskich prac! Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z organizatorami.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!