Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej

Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej

Tomasz Lazar wykonał fotografię do plakatu promującego balet „Kopciuszek” wystawiany przez Paryską Operę Narodową, która świętuje jubileusz 350-lecia istnienia.

Spektakl „Kopciuszek”, do którego Tomasz Lazar wykonał zdjęcia, jest częścią obchodów związanych z 350. rocznicą działalności Opery Narodowej w Paryżu. „Nowoczesna od 1669 roku” to hasło promujące szereg wydarzeń tego sezonu związanych z uroczystością. Na deskach zarówno Opéra Bastille jak i Opéra Garnier zostanie wystawionych 199 przedstawień operowych i 184 baletowe.

Zdjęcia autorstwa Lazara zostały wykonane do przedstawienia według choreografii Rudolfa Nureyeva, do którego muzykę skomponował Serguei Prokofiev. Jest ono adaptacją znanej wszystkim i nieśmiertelnej bajki Charles’a Perrault, której akcję przeniesiono tym razem do wielkiego świata Hollywood.

 

Na fotografiach znalazła się Dorothée Gilbert - jedna z najlepszych tancerek baletowych na świecie, odtwórczyni głównej roli w spektaklu. Efekty współpracy Lazara z Operą można już zobaczyć na wszystkich materiałach promocyjnych oraz na ulicach Paryża. Przedstawienie „Kopciuszek”, które premiere miało 26 listopada, będzie gościć na deskach Opery do 2 stycznia 2019 roku. Jest to jeden ze spektakli inaugurujących wyjątkowy, jubileuszowy sezon Paryskiej Opery.

To nie pierwsza zagraniczna współpraca Lazara. Ma już na swoim koncie projekty realizowane w Tokio, Nowym Jorku, czy Mediolanie, a jego prace były prezentowane na wystawach między innymi we Francji, Włoszech, Hiszpanii i USA.

Tomasz Lazar - urodzony w 1985 roku w Szczecinie. Fotograf niezależny, ukończył Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na wydziale Informatyki. Zwycięzca wielu konkursów w Polsce i za granicą (World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, the International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Lumix Festival for Young Journalism). Jego prace były publikowane w takich gazetach i magazynach na świecie jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker  i  Los Angeles Times. Miłośnik kawy oraz entuzjasta dobrej muzyki. Czerpie przyjemność ze spędzania czasu z innymi osobami i poświęca się w pełni fotografii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

źródło: materiały prasowe

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0