Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej

Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej

Tomasz Lazar wykonał fotografię do plakatu promującego balet „Kopciuszek” wystawiany przez Paryską Operę Narodową, która świętuje jubileusz 350-lecia istnienia.

Spektakl „Kopciuszek”, do którego Tomasz Lazar wykonał zdjęcia, jest częścią obchodów związanych z 350. rocznicą działalności Opery Narodowej w Paryżu. „Nowoczesna od 1669 roku” to hasło promujące szereg wydarzeń tego sezonu związanych z uroczystością. Na deskach zarówno Opéra Bastille jak i Opéra Garnier zostanie wystawionych 199 przedstawień operowych i 184 baletowe.

Zdjęcia autorstwa Lazara zostały wykonane do przedstawienia według choreografii Rudolfa Nureyeva, do którego muzykę skomponował Serguei Prokofiev. Jest ono adaptacją znanej wszystkim i nieśmiertelnej bajki Charles’a Perrault, której akcję przeniesiono tym razem do wielkiego świata Hollywood.

 

Na fotografiach znalazła się Dorothée Gilbert - jedna z najlepszych tancerek baletowych na świecie, odtwórczyni głównej roli w spektaklu. Efekty współpracy Lazara z Operą można już zobaczyć na wszystkich materiałach promocyjnych oraz na ulicach Paryża. Przedstawienie „Kopciuszek”, które premiere miało 26 listopada, będzie gościć na deskach Opery do 2 stycznia 2019 roku. Jest to jeden ze spektakli inaugurujących wyjątkowy, jubileuszowy sezon Paryskiej Opery.

To nie pierwsza zagraniczna współpraca Lazara. Ma już na swoim koncie projekty realizowane w Tokio, Nowym Jorku, czy Mediolanie, a jego prace były prezentowane na wystawach między innymi we Francji, Włoszech, Hiszpanii i USA.

Tomasz Lazar - urodzony w 1985 roku w Szczecinie. Fotograf niezależny, ukończył Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na wydziale Informatyki. Zwycięzca wielu konkursów w Polsce i za granicą (World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, the International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Lumix Festival for Young Journalism). Jego prace były publikowane w takich gazetach i magazynach na świecie jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker  i  Los Angeles Times. Miłośnik kawy oraz entuzjasta dobrej muzyki. Czerpie przyjemność ze spędzania czasu z innymi osobami i poświęca się w pełni fotografii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

źródło: materiały prasowe

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0