Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej

Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej

Tomasz Lazar wykonał fotografię do plakatu promującego balet „Kopciuszek” wystawiany przez Paryską Operę Narodową, która świętuje jubileusz 350-lecia istnienia.

Spektakl „Kopciuszek”, do którego Tomasz Lazar wykonał zdjęcia, jest częścią obchodów związanych z 350. rocznicą działalności Opery Narodowej w Paryżu. „Nowoczesna od 1669 roku” to hasło promujące szereg wydarzeń tego sezonu związanych z uroczystością. Na deskach zarówno Opéra Bastille jak i Opéra Garnier zostanie wystawionych 199 przedstawień operowych i 184 baletowe.

Zdjęcia autorstwa Lazara zostały wykonane do przedstawienia według choreografii Rudolfa Nureyeva, do którego muzykę skomponował Serguei Prokofiev. Jest ono adaptacją znanej wszystkim i nieśmiertelnej bajki Charles’a Perrault, której akcję przeniesiono tym razem do wielkiego świata Hollywood.

 

Na fotografiach znalazła się Dorothée Gilbert - jedna z najlepszych tancerek baletowych na świecie, odtwórczyni głównej roli w spektaklu. Efekty współpracy Lazara z Operą można już zobaczyć na wszystkich materiałach promocyjnych oraz na ulicach Paryża. Przedstawienie „Kopciuszek”, które premiere miało 26 listopada, będzie gościć na deskach Opery do 2 stycznia 2019 roku. Jest to jeden ze spektakli inaugurujących wyjątkowy, jubileuszowy sezon Paryskiej Opery.

To nie pierwsza zagraniczna współpraca Lazara. Ma już na swoim koncie projekty realizowane w Tokio, Nowym Jorku, czy Mediolanie, a jego prace były prezentowane na wystawach między innymi we Francji, Włoszech, Hiszpanii i USA.

Tomasz Lazar - urodzony w 1985 roku w Szczecinie. Fotograf niezależny, ukończył Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na wydziale Informatyki. Zwycięzca wielu konkursów w Polsce i za granicą (World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, the International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Lumix Festival for Young Journalism). Jego prace były publikowane w takich gazetach i magazynach na świecie jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker  i  Los Angeles Times. Miłośnik kawy oraz entuzjasta dobrej muzyki. Czerpie przyjemność ze spędzania czasu z innymi osobami i poświęca się w pełni fotografii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

źródło: materiały prasowe

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
0
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5