Gratka dla warszawskich dokumentalistów. Wystartował konkurs, którego celem jest sportretowanie współczesnego Mokotowa

Gratka dla warszawskich dokumentalistów. Wystartował konkurs, którego celem jest sportretowanie współczesnego Mokotowa

Masz w sobie żyłkę dokumentalisty i mieszkasz na warszawskim Mokotowie? Widzisz ciągłe zmiany dzielnicy i ujmujesz je na zdjęciach? Jeśli tak, to nie możesz przegapić konkursu „Mokotów - teraz“, którego organizatorem jest Służewski Dom Kultury.

Rozpoczęła się druga edycja konkursu „Mokotów - teraz“. Jego celem jest zebranie najciekawszych zdjęć współczesnego Mokotowa i jego mieszkańców. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej oraz opublikowane w książce fotograficznej „Mokotów – teraz!”.

fot. Joanna Grochala

fot. Michaela Metesova

Swoje prace możecie zgłaszać w czterech kategoriach:

 • portret miejski – zdjęcia ukazujące ludzi mieszkających lub pracujących na Mokotowie. Mogą to być portrety pozowane lub niepozowane, jednak ważne jest, by miały za tło współczesny Mokotów
 • fotografia uliczna – zdjęcia ukazujące ludzi w mieście (street photo), mające za temat ciekawe sytuacje zaobserwowane przez uczestników konkursu
 • fotoreportaż/zestaw zdjęć – serie lub cykle zdjęć opowiadających jedną historię o życiu codziennym na Mokotowie lub o ludziach związanych z Mokotowem
 • fotografia analogowa – zdjęcie bądź zestaw zdjęć wykonane metodą analogową, zaprezentowane w formie odbitek (nie wydruków); zdjęcia muszą powstać w obrębie Mokotowa; dozwolone wszelkie techniki (m.in. fotomontaż, cyjanotypia, techniki szlachetne)

fot. Ewa Myśliwiec

fot. Marcin Pacek

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z jego regulaminem oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.sdk.waw.pl/mokotow-teraz. Prace, które należy przesłać do 9 września do godziny 23:59, będzie oceniać jury w składzie: Tadeusz Rolke, Wojciech Grzędziński, Katarzyna Kubiak, Joanna Kinowska i Zbyszek Kordys. Zgłaszane na konkurs zdjęcia powinny być wykonane po dniu 1 września 2017. Wszelkie pytania należy kierować pod adres: mokotowteraz@sdk.waw.pl.

fot. Kamil Dąbrowski

fot. Andrzej Hulimka

Na laureatów czeka:

 • voucher o wartości 500 zł na kurs w Akademii Nikona ufundowany przez Akademię Nikona
 • voucher o wartości 500 zł na analogowe materiały ILFORD Photo ufundowany przez Medikon Polska
 • voucher na wydruk 15 zdjęć w formacie 60x90 cm na papierze Fomei Collection Velvet 265 gsm na fotograficznym ploterze pigmentowym ufundowany przez Medikon Polska
 • paski do aparatu firmy Stroppa
 • nagrody pieniężne
 • udział w wystawie pokonkursowej
 • udział w albumie fotograficznym "Mokotów – teraz!"

Gala konkursu, połączona z ogłoszeniem wyników, przyznaniem nagród, premierą albumu fotograficznego oraz wernisażem wystawy, odbędzie się 13 października 2018 roku. Dzień ten będzie równocześnie Otwartym Dniem Fotografii w Służewski Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów w Warszawie, w czasie którego od rana będą odbywać się warsztaty, spotkania, prelekcje dotyczące fotografii. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sdk.waw.pl/mokotow-teraz.

zdjęcie główne: fot. Joanna Grochala

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1