Przetestuj i wygraj konsolę Loupedeck - poznaliśmy zwycięzcę

Przetestuj i wygraj konsolę Loupedeck - poznaliśmy zwycięzcę

Pod koniec marca wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować konsolę do edycji zdjęć Loupedeck. Dziś poznaliśmy autora zwycięskiego testu.

Loupedeck to zaawansowany kontroler, który na rynku zadebiutował w połowie ubiegłego roku. W przypadku tego urządzenia, czas obróbki zdjęć ma zależeć tylko i wyłącznie od naszych manualnych zdolności. Konsola została od podstaw zaprojektowana z myślą o programie Lightroom. Otrzymujemy aż 25 przycisków, 13 gałek, 8 suwaków oraz 10 przycisków programowalnych, do których możemy przypisać własne ustawienia. To wszystko ma sprawić, że postprodukcja będzie szybka i intuicyjna, jak nigdy wcześniej.

Na przełomie maja i czerwca na naszych łamach mogliście przeczytać opinie trzech autorów, którzy w praktyce sprawdzili możliwości zaawansowanej konsoli Loupedeck. Każdy z uczestników zaprezentował ciekawe spostrzeżenia i wrażenia z pracy, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Tomasz Tołłoczko laureatem konkursu Loupedeck

Zdaniem jury autorem najlepszego testu został Tomasz Tołłoczko, który został laureatem naszego konkursu. Podszedł on najbardziej kompleksowo do postawionego przed nim zadania. W swojej recenzji Tołłoczko skupił się nie tylko na pierwszych wrażeniach z pracy z konsolą Loupedeck, lecz także najrzetelniej opisał wykonanie, ergonomię, a także szerokie możliwości konfiguracji, które usprawniają proces postprodukcji.

- Umiejscowienie pokręteł i ich obsługa jest bardzo intuicyjna i przyjemna, można szybko przyzwyczaić się do pracy. To co zrobiło na mnie największe wrażenie to, że nie musiałem spoglądać na panel z narzędziami. Możliwość oglądania zdjęcia w dużym rozmiarze i szybkiego kręcenia pokrętłami w celu wyrównania ekspozycji czy kolorów, jest rewelacyjna. Polecam to urządzenie w szczególności dla osób, którym przesuwanie suwaczków myszką wciąż zajmuje sporo czasu - zaznaczył w swojej recenzji.

Jeszcze raz gorąco gratulujemy Tomaszowi Tołłoczko. Już niebawem skontaktujemy się z nim w celu przekazania nagrody - konsoli Loupedeck. Natomiast dwójka pozostałych recenzentów, Adam RotterBartek Bartosińskiotrzyma gadżety producenta w postaci t-shirtów, czapek i toreb.

rzeczywisty wygląd produktów może nieznacznie różnić się od pokazywanego na zdjęciach

Ważna aktualizacja oprogramowania Loupedeck do wersji 2.0

Przy tej okazji chcieliśmy także poinformować o kluczowej aktualizacji konsoli Loupedeck, która przed kilkoma dniami została udostępniona przez producenta. Nowe oprogramowanie nie tylko poprawia działanie kontrolera i niweluje wcześniejsze programowe wady (na które również zwracali uwagę recenzenci w naszym konkursie), lecz także wprowadza szereg nowości. Do najważniejszych należy wymienić: kompatybilność konsoli Loupedeck z programem Capture One Pro, możliwość konfiguracji 3 nowych przycisków, nowe zestawy presetów dla panelu Develop, nowe konfigurowalne funkcje dla pokrętła C1 i przycisków C2 oraz C3, nowe opcje dostosowywania dla funkcji Export, czy przeniesienie funkcjonalności przycisków ze standardowej klawiatury.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowej wersji oprogramowania Loupedeck, wprowadzonych funkcjach lub po prostu pobrać i zainstalować udostępnioną aktualizację, to odsyłamy na stronę producenta.

Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!