Przetestuj i wygraj konsolę Loupedeck - poznaliśmy zwycięzcę

Przetestuj i wygraj konsolę Loupedeck - poznaliśmy zwycięzcę

Pod koniec marca wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować konsolę do edycji zdjęć Loupedeck. Dziś poznaliśmy autora zwycięskiego testu.

Loupedeck to zaawansowany kontroler, który na rynku zadebiutował w połowie ubiegłego roku. W przypadku tego urządzenia, czas obróbki zdjęć ma zależeć tylko i wyłącznie od naszych manualnych zdolności. Konsola została od podstaw zaprojektowana z myślą o programie Lightroom. Otrzymujemy aż 25 przycisków, 13 gałek, 8 suwaków oraz 10 przycisków programowalnych, do których możemy przypisać własne ustawienia. To wszystko ma sprawić, że postprodukcja będzie szybka i intuicyjna, jak nigdy wcześniej.

Na przełomie maja i czerwca na naszych łamach mogliście przeczytać opinie trzech autorów, którzy w praktyce sprawdzili możliwości zaawansowanej konsoli Loupedeck. Każdy z uczestników zaprezentował ciekawe spostrzeżenia i wrażenia z pracy, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Tomasz Tołłoczko laureatem konkursu Loupedeck

Zdaniem jury autorem najlepszego testu został Tomasz Tołłoczko, który został laureatem naszego konkursu. Podszedł on najbardziej kompleksowo do postawionego przed nim zadania. W swojej recenzji Tołłoczko skupił się nie tylko na pierwszych wrażeniach z pracy z konsolą Loupedeck, lecz także najrzetelniej opisał wykonanie, ergonomię, a także szerokie możliwości konfiguracji, które usprawniają proces postprodukcji.

- Umiejscowienie pokręteł i ich obsługa jest bardzo intuicyjna i przyjemna, można szybko przyzwyczaić się do pracy. To co zrobiło na mnie największe wrażenie to, że nie musiałem spoglądać na panel z narzędziami. Możliwość oglądania zdjęcia w dużym rozmiarze i szybkiego kręcenia pokrętłami w celu wyrównania ekspozycji czy kolorów, jest rewelacyjna. Polecam to urządzenie w szczególności dla osób, którym przesuwanie suwaczków myszką wciąż zajmuje sporo czasu - zaznaczył w swojej recenzji.

Jeszcze raz gorąco gratulujemy Tomaszowi Tołłoczko. Już niebawem skontaktujemy się z nim w celu przekazania nagrody - konsoli Loupedeck. Natomiast dwójka pozostałych recenzentów, Adam RotterBartek Bartosińskiotrzyma gadżety producenta w postaci t-shirtów, czapek i toreb.

rzeczywisty wygląd produktów może nieznacznie różnić się od pokazywanego na zdjęciach

Ważna aktualizacja oprogramowania Loupedeck do wersji 2.0

Przy tej okazji chcieliśmy także poinformować o kluczowej aktualizacji konsoli Loupedeck, która przed kilkoma dniami została udostępniona przez producenta. Nowe oprogramowanie nie tylko poprawia działanie kontrolera i niweluje wcześniejsze programowe wady (na które również zwracali uwagę recenzenci w naszym konkursie), lecz także wprowadza szereg nowości. Do najważniejszych należy wymienić: kompatybilność konsoli Loupedeck z programem Capture One Pro, możliwość konfiguracji 3 nowych przycisków, nowe zestawy presetów dla panelu Develop, nowe konfigurowalne funkcje dla pokrętła C1 i przycisków C2 oraz C3, nowe opcje dostosowywania dla funkcji Export, czy przeniesienie funkcjonalności przycisków ze standardowej klawiatury.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowej wersji oprogramowania Loupedeck, wprowadzonych funkcjach lub po prostu pobrać i zainstalować udostępnioną aktualizację, to odsyłamy na stronę producenta.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 100-400 mm f/4.5-5.6 GM OSS - test obiektywu
15 Cze 2018
Dziś sprawdzamy czy Sony FE 100-400 mm f/4.5–5.6 GM OSS to konstrukcja, która faktycznie może przekonać do siebie zawodowych fotografów sportu i dzikiej przyrody.
0
Huawei P20 Pro - test
15 Cze 2018
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona. Sprawdzamy czy nareszcie doczekaliśmy się pełnoprawnego zastępstwa dla zwykłych aparatów.
0
Fujifilm Instax SQ6 - szybki test
12 Cze 2018
Najnowsze dziecko w rodzinie Instax ma łączyć analogową magię tradycyjnego filmu z kwadratowym formatem materiałów natychmiastowych. Sprawdziliśmy, jak Instax Square SQ6 spisuje się w praktyce!
0
Sony FE 100-400 mm f/4.5-5.6 GM OSS - zdjęcia przykładowe
7 Cze 2018
Sony FE 100-400 mm F4.5–5.6 GM OSS to konstrukcja stworzona z myślą o relacjonowaniu wydarzeń sportowych i fotografii dzikiej przyrody. Jednak czy przekona ona do siebie najbardziej wymagających fotografów?
5