Przetestuj i wygraj konsolę Loupedeck - poznaliśmy zwycięzcę

Przetestuj i wygraj konsolę Loupedeck - poznaliśmy zwycięzcę

Pod koniec marca wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować konsolę do edycji zdjęć Loupedeck. Dziś poznaliśmy autora zwycięskiego testu.

Loupedeck to zaawansowany kontroler, który na rynku zadebiutował w połowie ubiegłego roku. W przypadku tego urządzenia, czas obróbki zdjęć ma zależeć tylko i wyłącznie od naszych manualnych zdolności. Konsola została od podstaw zaprojektowana z myślą o programie Lightroom. Otrzymujemy aż 25 przycisków, 13 gałek, 8 suwaków oraz 10 przycisków programowalnych, do których możemy przypisać własne ustawienia. To wszystko ma sprawić, że postprodukcja będzie szybka i intuicyjna, jak nigdy wcześniej.

Na przełomie maja i czerwca na naszych łamach mogliście przeczytać opinie trzech autorów, którzy w praktyce sprawdzili możliwości zaawansowanej konsoli Loupedeck. Każdy z uczestników zaprezentował ciekawe spostrzeżenia i wrażenia z pracy, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Tomasz Tołłoczko laureatem konkursu Loupedeck

Zdaniem jury autorem najlepszego testu został Tomasz Tołłoczko, który został laureatem naszego konkursu. Podszedł on najbardziej kompleksowo do postawionego przed nim zadania. W swojej recenzji Tołłoczko skupił się nie tylko na pierwszych wrażeniach z pracy z konsolą Loupedeck, lecz także najrzetelniej opisał wykonanie, ergonomię, a także szerokie możliwości konfiguracji, które usprawniają proces postprodukcji.

- Umiejscowienie pokręteł i ich obsługa jest bardzo intuicyjna i przyjemna, można szybko przyzwyczaić się do pracy. To co zrobiło na mnie największe wrażenie to, że nie musiałem spoglądać na panel z narzędziami. Możliwość oglądania zdjęcia w dużym rozmiarze i szybkiego kręcenia pokrętłami w celu wyrównania ekspozycji czy kolorów, jest rewelacyjna. Polecam to urządzenie w szczególności dla osób, którym przesuwanie suwaczków myszką wciąż zajmuje sporo czasu - zaznaczył w swojej recenzji.

Jeszcze raz gorąco gratulujemy Tomaszowi Tołłoczko. Już niebawem skontaktujemy się z nim w celu przekazania nagrody - konsoli Loupedeck. Natomiast dwójka pozostałych recenzentów, Adam RotterBartek Bartosińskiotrzyma gadżety producenta w postaci t-shirtów, czapek i toreb.

rzeczywisty wygląd produktów może nieznacznie różnić się od pokazywanego na zdjęciach

Ważna aktualizacja oprogramowania Loupedeck do wersji 2.0

Przy tej okazji chcieliśmy także poinformować o kluczowej aktualizacji konsoli Loupedeck, która przed kilkoma dniami została udostępniona przez producenta. Nowe oprogramowanie nie tylko poprawia działanie kontrolera i niweluje wcześniejsze programowe wady (na które również zwracali uwagę recenzenci w naszym konkursie), lecz także wprowadza szereg nowości. Do najważniejszych należy wymienić: kompatybilność konsoli Loupedeck z programem Capture One Pro, możliwość konfiguracji 3 nowych przycisków, nowe zestawy presetów dla panelu Develop, nowe konfigurowalne funkcje dla pokrętła C1 i przycisków C2 oraz C3, nowe opcje dostosowywania dla funkcji Export, czy przeniesienie funkcjonalności przycisków ze standardowej klawiatury.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowej wersji oprogramowania Loupedeck, wprowadzonych funkcjach lub po prostu pobrać i zainstalować udostępnioną aktualizację, to odsyłamy na stronę producenta.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0