Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„Śladami powstańczej Warszawy, czyli fotografuj nie pstrykaj“ - ostatnie dni zgłoszeń na bezpłatne warsztaty

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Interesujesz się historią Warszawy i fotografią? Jeśli tak to najnowszy cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych połączonych z zajęciami poświęconymi powstańczym fotografom jest właśnie dla Ciebie. Jednak liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty odbędą się już w najbliższą niedzielę.

„Śladami powstańczej Warszawy, czyli fotografuj nie pstrykaj“ to nowa edycja cyklu spotkań dla młodzieży i dorosłych poświęconych powstańczym fotografom, połączona z bezpłatnymi warsztatami przygotowanymi przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Słowem, to nie lada gratka dla pasjonatów historii i fotografii! Uczestnicy poznają między innymi losy Eugeniusza Hanemana, Sylwestra „Kris” Brauna, Eugeniusza „Brok” Lokajskiego, czy też Stefana „Kubuś” Bałuka - osób, dzięki którym wiemy jak wyglądała powstańcza Warszawa.

To cześć teoretyczna spotkań w MPW. Natomiast część warsztatową, podczas której uczestnicy będą dokumentowali miejsca pamięci związane z Powstaniem Warszawskim, poprowadzi znany polski artysta fotografik, członek ZPAF, Zbigniew Furman. Zajęcia te są przeznaczone dla początkujących fotografów posiadających aparaty (lustrzanki lub bezlusterkowce)

Gdzie i kiedy?

Udział w zajęciach i warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Swoje zgłoszenie należy na adres foto@1944.pl. Podczas rejestracji trzeba podać rodzaj oraz tym aparatu, którym fotografujesz na co dzień.

Spotkanie w ramach „Śladami powstańczej Warszawy, czyli fotografuj nie pstrykaj“ odbędzie się 27 maja (niedziela) o godzinie 11:00 w Bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79). Jednak jeśli proponowany termin Wam nie odpowiada, to mamy dobrą wiadomość. Kolejne spotkanie z tego cyklu zaplanowano na 10 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.1944.pl.

zdjęcie główne: Sylwester Braun „Kris” przy wejściu do dolnej części kościoła św. Krzyża. W tle kamienica „pod Messalką” przy Krakowskim Przedmieściu 16/18. Śródmieście Północne. (Fot. Muzeum Powstania Warszawskiego, www.1944.pl)

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
3
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0