Zostań gościem „Strefy Sztuki“ nadchodzących targów Film Video Foto

Zostań gościem „Strefy Sztuki“ nadchodzących targów Film Video Foto

Targi Film Video Foto, które odbędą się 12-14 kwietnia 2018 roku w Łodzi, po raz drugi ogłaszają otwarty nabór prac fotograficznych do "Strefy Sztuki. Młoda Polska Fotografia”.

„Strefa Sztuki“ to organizowany podczas targów Film Video Foto, trzydniowy cykl spotkań z fotografami, którzy reprezentują różne oblicza współczesnej fotografii. Formuła wydarzenia opiera się na wystawie zbiorowej, autorskim pokazie slajdów oraz rozmowie z publicznością. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z twórczością fotografów, którzy są znani głównie z blogosfery i zainspirować się z (być może) nieznanymi szerokiej publiczności a jednocześnie ciekawymi polskimi cyklami fotograficznymi.

- „Młoda Polska Fotografia“ prezentuje wiele ważnych dziś artystycznie i społecznie kwestii. Jest zarazem lokalna i uniwersalna, ujawnia wrażliwość, zmysłowość, empatię, ale i ostrość widzenia artystów. W roku ubiegłym w ramach panelu gościliśmy Aleksandrę Wysokińską, Macieja Dziekana, Łukasza Choję i Artura Jastrzębskiego - powiedzieli organizatorzy.

Co należy zrobić, aby wziąć udział?

Jeżeli chcecie zaprezentować swój dorobek artystyczny szerokiej publiczności, to musicie przesłać maksymalnie do 10 plików JPG (300 dpi, wysokość 20 cm). Spakowane prace należy wysyłać na adres mailowy weronika.wisniewska@makis.pl w formacie zip lub rar (jeśli pliki przekraczają 25 MB, to trzeba nadesłać je poprzez WeTransfer).

Mail oraz archiwum należy zatytułować w następujący sposób: STREFA SZTUKI 2017 - ImięNazwisko_zgłoszenie”. Oprócz materiału wizualnego w wiadomości powinien się znaleźć również plik tekstowy z opisem pracy (cyklu fotograficznego), krótka notka o autorze (*.docx) oraz link do portfolio i numer telefonu. Termin nadsyłania prac mija 9 marca 2018 roku

Szczegóły dotyczące zakwalifikowanych artystów zostaną przekazane do informacji publicznej do 20 marca 2018 r. Więcej informacji, jak również regulamin „Strefy Sztuki“ znajdziecie na stronie targi.lodz.pl.

wykorzystane zdjęcia: Łukasz Choja

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EF 85 mm f/1.4L IS USM - zdjęcia przykładowe
20 Lut 2018
Model 85 mm f/1.4L IS USM to pierwszy obiektyw w historii Canona, który łączy w sobie ogniskową 85 mm, światło f/1.4 oraz stabilizowany układ optyczny. Zobaczcie, jak ta konstrukcja wypadła w praktyce.
1
Fujifilm X-H1 - pierwsze wrażenia
19 Lut 2018
Rozwinięta ergonomia, poprawione osiągi i tryb filmowy 4K mają przyciągnąć zawodowców, którzy szukają kompaktowej i wydajnej alternatywy. Czy nowy X-H1 spełni ich oczekiwania? Podczas oficjalnej premiery mieliśmy okazję przyjrzeć mu się nieco bliżej. Oto nasze pierwsze wnioski.
4
Fujifilm X-H1 - zdjęcia przykładowe
17 Lut 2018
Ciekawi, jak prezentuje się najmocniejszy potwór Fujifilm? Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy podczas oficjalnej premiery flagowego modelu X-H1.
0
Panasonic LUMIX GX9 - zdjęcia przykładowe
14 Lut 2018
Zaledwie wczoraj swoją premierę miał najnowszy bezlusterkowiec Panasonica, a już dziś możecie zobaczyć jak Lumix G9 poradził sobie w terenie. 
3