Zostań gościem „Strefy Sztuki“ nadchodzących targów Film Video Foto

Zostań gościem „Strefy Sztuki“ nadchodzących targów Film Video Foto

Targi Film Video Foto, które odbędą się 12-14 kwietnia 2018 roku w Łodzi, po raz drugi ogłaszają otwarty nabór prac fotograficznych do "Strefy Sztuki. Młoda Polska Fotografia”.

„Strefa Sztuki“ to organizowany podczas targów Film Video Foto, trzydniowy cykl spotkań z fotografami, którzy reprezentują różne oblicza współczesnej fotografii. Formuła wydarzenia opiera się na wystawie zbiorowej, autorskim pokazie slajdów oraz rozmowie z publicznością. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z twórczością fotografów, którzy są znani głównie z blogosfery i zainspirować się z (być może) nieznanymi szerokiej publiczności a jednocześnie ciekawymi polskimi cyklami fotograficznymi.

- „Młoda Polska Fotografia“ prezentuje wiele ważnych dziś artystycznie i społecznie kwestii. Jest zarazem lokalna i uniwersalna, ujawnia wrażliwość, zmysłowość, empatię, ale i ostrość widzenia artystów. W roku ubiegłym w ramach panelu gościliśmy Aleksandrę Wysokińską, Macieja Dziekana, Łukasza Choję i Artura Jastrzębskiego - powiedzieli organizatorzy.

Co należy zrobić, aby wziąć udział?

Jeżeli chcecie zaprezentować swój dorobek artystyczny szerokiej publiczności, to musicie przesłać maksymalnie do 10 plików JPG (300 dpi, wysokość 20 cm). Spakowane prace należy wysyłać na adres mailowy weronika.wisniewska@makis.pl w formacie zip lub rar (jeśli pliki przekraczają 25 MB, to trzeba nadesłać je poprzez WeTransfer).

Mail oraz archiwum należy zatytułować w następujący sposób: STREFA SZTUKI 2017 - ImięNazwisko_zgłoszenie”. Oprócz materiału wizualnego w wiadomości powinien się znaleźć również plik tekstowy z opisem pracy (cyklu fotograficznego), krótka notka o autorze (*.docx) oraz link do portfolio i numer telefonu. Termin nadsyłania prac mija 9 marca 2018 roku

Szczegóły dotyczące zakwalifikowanych artystów zostaną przekazane do informacji publicznej do 20 marca 2018 r. Więcej informacji, jak również regulamin „Strefy Sztuki“ znajdziecie na stronie targi.lodz.pl.

wykorzystane zdjęcia: Łukasz Choja

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EF 85 mm f/1.4L IS USM - test obiektywu
18 Maj 2018
Dziś sprawdzamy, czy pierwszy w historii Canona, obiektyw łączący ogniskową 85 mm, światło f/1.4 oraz stabilizowany i zaawansowany układ optyczny, to portretówka na jaką czekali wymagający fotografowie.
1
Sony A7 III - jak radzi sobie w trudnych, koncertowych warunkach?
10 Maj 2018
Czy najnowsza pełna klatka Sony to wymarzony aparat fotografa koncertowego? Sprawdziłem go w czasie dużego festiwalu Jazzowego we Wrocławiu.
10
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
27 Kwi 2018
Pierwszy wyposażony w 3 moduły aparatów smartfon dostarczać ma według producenta najlepszej jakości zdjęć ze wszystkich flagowców na rynku. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
8
Canon EOS M100 - test aparatu
10 Kwi 2018
Ten maluch ma być wygodnym aparatem dla początkujących i atrakcyjną alternatywą w codziennej fotografii dla smartfonów. Mimo niskiej ceny oferuje sporo rozwiązań znanych z bardziej zaawansowanych modeli. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0