Ruszamy z nowym działem! Tematy Miesiąca zaoferują Wam głębsze spojrzenie na poszczególne dziedziny i aspekty pracy fotografa

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Rok 2018 rozpoczynamy uruchomieniem nowego działu na naszej stronie. W sekcji Temat Miesiąca co kilka dni publikować będziemy autorskie artykuły dotyczące różnych aspektów fotografowania. Na początek na warsztat bierzemy kwestię archiwizacji zdjęć i wszystkiego, co z nią związane.

Naszą misją od 16 lat jest dostarczanie jak najbardziej aktualnych, rzetelnych i przydatnych treści ze świata fotografii, które pozwolą Wam wyrobić sobie opinie na tematu sprzętu i bieżących tematów. Miło nam poinformować, że strona Fotopolis.pl wzbogaca się o nowy dział, który pozwoli jeszcze lepiej sprostać rosnącym potrzebom czytelników, odwiedzających naszą stronę w poszukiwaniu treści, które pomogą w rozwijaniu fotograficznej pasji.

Tematy Miesiąca - kompendium wiedzy fotograficznej

W dziale Temat Miesiąca, który zgodnie ze swoją nazwą w każdym miesiącu dotykał będzie innych dziedzin fotografii lub kwestii nieodłącznie z nią związanych, co kilka dni publikować będziemy autorskie treści poradnikowe, analizy, przeglądy rynku i opinie zawodowców. Będą to zarówno artykuły kierowane do początkujących, którzy szukają rozeznania w danym temacie jak i treści, które zainteresują doświadczonych fotografów. Wszystko po to, by udzielić odpowiedzi na często zadawane pytania, ułatwić wybór sprzętu i - przede wszystkim - pozwolić na lepszy wgląd w dane zagadnienie. Mamy nadzieję, że z czasem dział ten stanie się swojego rodzaju kompendium wiedzy na dane tematy.

Na pierwszy ogień wzięliśmy temat backupu i archiwizacji zdjęć - rzecz, z którą w pewnym momencie musi zmierzyć się każdy fotograf. W pierwszych artykułach piszemy o idei i roli jaką archiwizacja odgrywa w świecie współczesnej fotografii, tłumaczymy oznaczenia znajdujące się na kartach pamięci i doradzamy jaki rodzaj dysku zewnętrznego wybrać w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

Aktualnie dostępne artykuły w ramach pierwszej części cyklu:

A już po weekendzie kolejna dawka artykułów, w tym m.in. przegląd zewnętrznych dysków biurkowych. Życzymy przyjemnej lektury! Najnowsze artykuły z działu zawsze znajdziecie na naszej stronie głównej, pod testami. 

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej
Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej
Lęk, tęsknota, melancholia i ciekawość. „Nieziemia” to wystawa prezentująca niezależne, autorskie cykle fotografów łódzkiej Filmówki.
44
0
Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”
Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”
Tokina i serwis fotowarsztaty.com zapraszają na wrześniowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, które będą podążać śladem...
8
0
Fotspot Open Call - pokaż swoje zdjęcia na Rybnickim Festiwalu Fotografii
Fotspot Open Call - pokaż swoje zdjęcia na Rybnickim Festiwalu Fotografii
Poznańskie stowarzyszenie Fotspot, wspólnie z Galerią Centrala zaprasza do konkursu Open Call, którego laureaci będą mieli szansę pokazać swoje prace na czołowych...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)