Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nagość jest zwyczajna, czyli subtelne akty w obiektywie Mateusza Hajmana

0

Autor: Michał Chrzanowski

18 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Delikatne, zmysłowe i owiane nutą tajemnicy, chyba w ten sposób możemy najlepiej opisać zdjęcia młodego polskiego fotografa, Mateusza Hajmana. Wernisaż wystawy „Teraz“ odbędzie się już w najbliższą sobotę w katowickiej Galerii Rondo Sztuki.

Mateusz Hajman od wielu lat fotografuje akty. Robi to bardzo współcześnie wpisując się w estetykę kroniki dnia codziennego. Dziewczyny pokazywane na zdjęciach Mateusza czują się swobodnie i nie przejmują się zbytnio obecnością fotografa.

- Obraz „dzieje się” na naszych oczach - mówią organizatorzy wystawy. - Hajman łapie bowiem na gorąco moment, który pozostaje z nami już jako wspomnienie i mamy odczucie jego ulotności.

Na wystawie zaprezentowany zostanie zestaw fotografii, który najlepiej obrazują słowa Hajmana, że „nagość jest zwyczajna“. Jak sam podkreśla, najbardziej podoba mu się, że to co powstaje na zdjęciu w jakiś sposób istniało w rzeczywistości i zostało mechanicznie przełożone przez obiektyw na materiał światłoczuły.

- Hajman jest dyplomowanym malarzem, malarskość jego zdjęć znajduję odbicie w grze świateł, w wielości planów i dbałość o kompozycję. Chodźcie złapać z nami „teraz” bo za chwilę nam ucieknie! - dodają organizatorzy.

Wernisaż odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 maja 2017 roku o godzinie 18:00 w katowickiej Galerii Rondo Sztuki (Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1). Ekspozycję będzie można oglądać do 20 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.rondosztuki.pl.

Mateusz Hajman - fotograf urodzony w 1991 roku, fotografią zajmuje się od liceum, absolwent malarstwa na ASP w Katowicach, gdzie mieszka i pracuje. Najważniejsze wystawy: „Części składowe” w BWA Katowice; „Przedłużające się popołudniowe drzemki”, Dwie Lewe Ręce Katowice; „Wszystko Poza Tym” w Rondzie Sztuki.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
45
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
28
0
Powiązane artykuły