To dzięki nim wiemy jak wyglądała powstańcza Warszawa. Poznaj ich historie

0

Autor: Michał Chrzanowski

16 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Interesujesz się historią Warszawy? Fotografia to Twoja pasja? Jeśli tak to koniecznie musisz się spieszyć. Dziś mija termin rejestracji na bezpłatne warsztaty fotograficzne połączone z zajęciami poświęconymi powstańczym fotografom.

Już po raz piąty Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizuje cykl spotkań fotograficznych dla osób pasjonujących się fotografią i jej historią, zatytułowany Muzeum w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj. W jego ramach, podczas czterech, comiesięcznych spotkań uczestnicy nie tylko poznają wybrane sylwetki powstańczych fotografów, takich jak Eugeniusz Haneman, Sylwester Braun „Kris”, Eugeniusz Lokajski „Brok”, czy też Stefan Bałuk „Kubuś”, ale również wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez znanego polskiego artystę fotografika, członka ZPAF, Zbigniewa Furmana.

Udział w zajęciach i warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Do końca dnia (16 marca 2017 roku) należy przesłać na adres foto@1944.pl swoją chęć udziału. Podczas rejestracji trzeba podać rodzaj oraz tym aparatu, którym fotografujesz na co dzień.

Spotkanie w ramach Muzeum w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj odbędzie się w 26 marca 2017 roku (niedziela) o godzinie 11:00 w bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79). Więcej informacji znajdziecie na stronie www.1944.pl.

zdjęcie główne: Sylwester Braun „Kris” przy wejściu do dolnej części kościoła św. Krzyża. W tle kamienica „pod Messalką” przy Krakowskim Przedmieściu 16/18. Śródmieście Północne. (Fot. Muzeum Powstania Warszawskiego, www.1944.pl)

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0
Powiązane artykuły