Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tak było na warsztatach Samsung Photo Academy [WIDEO]

0

Autor: Maciej Zieliński

20 Luty 2017
Artykuł na: 9-16 minut

Kolejne spotkanie w ramach Samsung Photo Academy już za nami! Tym razem zadaniem kursantów było uchwycenie dynamicznej akcji i niemal kaskaderskich popisów riderów!

Zajęcia odbyły się w przestrzeni nowego, krytego skateparku AVE / PARK w Warszawie, a poprowadził je Bartek Woliński – jeden z najzdolniejszych fotografów sportów ekstremalnych, który stale współpracuje m.in. z marką Red Bull. 

Część praktyczną poprzedziła teoria, czyli wykład o specyfice fotografii sportu – na przykładzie konkretnych kadrów wykładowca przedstawił niuanse tej niełatwej sztuki i przede wszystkim podpowiadał uczestnikom, jak kadrować, by najlepiej oddać ruch i dynamikę zdarzeń.

 

Warsztaty były okazją do przetestowania najnowszych smartfonów Samsung Galaxy S7, które oprócz zaawansowanych funkcji fotograficznych mogą pochwalić się wyjątkowo szybkim autofokusem oraz, co wśród smartfonów nadal jest rzadkością, dobrą jakością obrazu rejestrowane- go w trudnych warunkach oświetleniowych. Mieszane światło dzienne i żarowe było dla aparatów S7 niemałym wyzwaniem, ale jak pokazały wydruki, pomiar balansu bieli poradził sobie z nim znakomicie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)
 

To nie ostatnie warsztaty w ramach Samsung Photo Academy! Bądźcie czujni i sprawdzajcie zakładkę warsztatów na naszej stronie głównej! Być może już niebawem warsztaty SPA zawitają również w Waszym mieście! 

Dziękujemy za pomoc firmie Medikon Polska, która oświetliła nasz plan zdjęciowy lampami Fomei, oraz umożliwiła uczestnikom drukowanie zdjęć na drukarce termosublimacyjnej DNP.

 

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
1
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Powiązane artykuły