Tak było na warsztatach Samsung Photo Academy [WIDEO]

Autor: Maciej Zieliński

20 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Kolejne spotkanie w ramach Samsung Photo Academy już za nami! Tym razem zadaniem kursantów było uchwycenie dynamicznej akcji i niemal kaskaderskich popisów riderów!

Zajęcia odbyły się w przestrzeni nowego, krytego skateparku AVE / PARK w Warszawie, a poprowadził je Bartek Woliński – jeden z najzdolniejszych fotografów sportów ekstremalnych, który stale współpracuje m.in. z marką Red Bull. 

Część praktyczną poprzedziła teoria, czyli wykład o specyfice fotografii sportu – na przykładzie konkretnych kadrów wykładowca przedstawił niuanse tej niełatwej sztuki i przede wszystkim podpowiadał uczestnikom, jak kadrować, by najlepiej oddać ruch i dynamikę zdarzeń.

 

Warsztaty były okazją do przetestowania najnowszych smartfonów Samsung Galaxy S7, które oprócz zaawansowanych funkcji fotograficznych mogą pochwalić się wyjątkowo szybkim autofokusem oraz, co wśród smartfonów nadal jest rzadkością, dobrą jakością obrazu rejestrowane- go w trudnych warunkach oświetleniowych. Mieszane światło dzienne i żarowe było dla aparatów S7 niemałym wyzwaniem, ale jak pokazały wydruki, pomiar balansu bieli poradził sobie z nim znakomicie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)
 

To nie ostatnie warsztaty w ramach Samsung Photo Academy! Bądźcie czujni i sprawdzajcie zakładkę warsztatów na naszej stronie głównej! Być może już niebawem warsztaty SPA zawitają również w Waszym mieście! 

Dziękujemy za pomoc firmie Medikon Polska, która oświetliła nasz plan zdjęciowy lampami Fomei, oraz umożliwiła uczestnikom drukowanie zdjęć na drukarce termosublimacyjnej DNP.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i kwartalnika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
19
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły