Zobaczcie, jak było na warsztatach Samsung Photo Academy [WIDEO]

0
Maciej Luśtyk
28 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwsze warsztaty z serii Samsung Photo Academy już za nami!. Zobaczcie, jak było w Warszawie.

Najpierw solidna dawka wiedzy teoretycznej – wykład poświęcony specyfice fotografii smartfonowej w loży VIP stadionu Legii poprowadził Michał Koralewski, laureat wielu międzynarodowych konkursów i współzałożyciel grupy „Mobilni”. Uczestnicy uczyli się m.in. zasad kompozycji i świadomego posługiwania się barwą. Poznali także podstawy edycji i sposoby bezpiecznej archiwizacji swoich zdjęć.

Zdobytą wiedzę mieli okazję wypróbować podczas części praktycznej – w trakcie rejsu łodzią motorową po Wiśle. Do dyspozycji mieli najnowsze modele smartfonów SamsungA5 i S7 – oraz tablety Tab S2. Co ciekawe, to właśnie zdjęcia wykonane tabletem zostały wyróżnione przez prowadzącego, co potwierdza jedynie, że każde urządzenie wyposażone w aparat może być groźnym narzędziem w rękach kreatywnego użytkownika.

 

Pogoda nie była łatwym partnerem - potężna burza, która tego dnia przeszła nad stolicą, dostarczyła dreszczyku grozy, ale pozostawiła też spektakularne tło - atramentowe chmury w połączeniu z ciepłym popołudniowym słońcem, to w końcu wymarzona sytuacja zdjęciowa dla każdego fotografa krajobrazu!

Po zejściu na ląd, kursanci wrócili na stadion - przyszła pora na drugą część wykładu, tj. selekcję, edycję i wspólne omawianie wykonanych zdjęć oraz - bo jakże by inaczej - wspólne, zespołowe selfie!

Już niebawem kolejne edycje warsztatów. Informacje znajdziecie w sekcji Samsung Photo Academy na naszej stronie.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Najbliższe dni będą doskonałą okazją do skompletowania pełnoklatkowego zestawu do fotografii portretowej. Na zakończenie zimowej akcji cashback dealerzy Sony oferują...
22
0
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz są piękne i pokazują nam rzeczy nieznane, choć geograficznie bliskie. A jednak to nie...
87
0
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Dobiega końca promocja, w ramach której przy zakupie określonych produktów X-Rite możecie otrzymać roczną subskrypcje Planu Fotograficznego Adobe Creative Cloud....
3
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)