Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zobaczcie, jak było na warsztatach Samsung Photo Academy [WIDEO]

0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Pierwsze warsztaty z serii Samsung Photo Academy już za nami!. Zobaczcie, jak było w Warszawie.

Najpierw solidna dawka wiedzy teoretycznej – wykład poświęcony specyfice fotografii smartfonowej w loży VIP stadionu Legii poprowadził Michał Koralewski, laureat wielu międzynarodowych konkursów i współzałożyciel grupy „Mobilni”. Uczestnicy uczyli się m.in. zasad kompozycji i świadomego posługiwania się barwą. Poznali także podstawy edycji i sposoby bezpiecznej archiwizacji swoich zdjęć.

Zdobytą wiedzę mieli okazję wypróbować podczas części praktycznej – w trakcie rejsu łodzią motorową po Wiśle. Do dyspozycji mieli najnowsze modele smartfonów SamsungA5 i S7 – oraz tablety Tab S2. Co ciekawe, to właśnie zdjęcia wykonane tabletem zostały wyróżnione przez prowadzącego, co potwierdza jedynie, że każde urządzenie wyposażone w aparat może być groźnym narzędziem w rękach kreatywnego użytkownika.

 

Pogoda nie była łatwym partnerem - potężna burza, która tego dnia przeszła nad stolicą, dostarczyła dreszczyku grozy, ale pozostawiła też spektakularne tło - atramentowe chmury w połączeniu z ciepłym popołudniowym słońcem, to w końcu wymarzona sytuacja zdjęciowa dla każdego fotografa krajobrazu!

Po zejściu na ląd, kursanci wrócili na stadion - przyszła pora na drugą część wykładu, tj. selekcję, edycję i wspólne omawianie wykonanych zdjęć oraz - bo jakże by inaczej - wspólne, zespołowe selfie!

Już niebawem kolejne edycje warsztatów. Informacje znajdziecie w sekcji Samsung Photo Academy na naszej stronie.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)