Zobaczcie, jak było na warsztatach Samsung Photo Academy [WIDEO]

Autor: Maciej Luśtyk

28 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwsze warsztaty z serii Samsung Photo Academy już za nami!. Zobaczcie, jak było w Warszawie.

Najpierw solidna dawka wiedzy teoretycznej – wykład poświęcony specyfice fotografii smartfonowej w loży VIP stadionu Legii poprowadził Michał Koralewski, laureat wielu międzynarodowych konkursów i współzałożyciel grupy „Mobilni”. Uczestnicy uczyli się m.in. zasad kompozycji i świadomego posługiwania się barwą. Poznali także podstawy edycji i sposoby bezpiecznej archiwizacji swoich zdjęć.

Zdobytą wiedzę mieli okazję wypróbować podczas części praktycznej – w trakcie rejsu łodzią motorową po Wiśle. Do dyspozycji mieli najnowsze modele smartfonów SamsungA5 i S7 – oraz tablety Tab S2. Co ciekawe, to właśnie zdjęcia wykonane tabletem zostały wyróżnione przez prowadzącego, co potwierdza jedynie, że każde urządzenie wyposażone w aparat może być groźnym narzędziem w rękach kreatywnego użytkownika.

 

Pogoda nie była łatwym partnerem - potężna burza, która tego dnia przeszła nad stolicą, dostarczyła dreszczyku grozy, ale pozostawiła też spektakularne tło - atramentowe chmury w połączeniu z ciepłym popołudniowym słońcem, to w końcu wymarzona sytuacja zdjęciowa dla każdego fotografa krajobrazu!

Po zejściu na ląd, kursanci wrócili na stadion - przyszła pora na drugą część wykładu, tj. selekcję, edycję i wspólne omawianie wykonanych zdjęć oraz - bo jakże by inaczej - wspólne, zespołowe selfie!

Już niebawem kolejne edycje warsztatów. Informacje znajdziecie w sekcji Samsung Photo Academy na naszej stronie.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
19
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)