Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wielka zimowa wyprzedaż w Bookoff - nasz wybór

1

Autor: Barbara Anioł

9 Luty 2017
Artykuł na: 9-16 minut

W najbliższą sobotę wystartuje kolejna edycja wielkiej zimowej wyprzedaży w księgarni Bookoff, która co roku gromadzi wielu pasjonatów dobrych książek. Przyjrzeliśmy się liście albumów i wybraliśmy z niej swoich faworytów.

Już 11 lutego 2017 roku rozpocznie się nie lada gratka dla miłośników dobrej literatury - wielka zimowa wyprzedaż w księgarni Bookoff. W tym czasie można się będzie zaopatrzyć w wiele ciekawych albumów fotograficznych dostępnych w bardzo korzystnych cenach. Rabatem zostaną objęte zarówno niszowe i starsze publikacje, nowości rynkowe, jak i wydania kolekcjonerskie. Łącznie ponad 2200 tytułów, z czego sporą część zajmują książki fotograficzne. Oto nasi faworyci.

Mitch Epstein: American Power to album o wielu rodzajach energii, jej źródłach i przemianach wpisanych w krajobraz Ameryki. Autor zdjęć bada w nim miejsca wydobycia paliw kopalnianych, produkcji energii jądrowej, wiatrowej, wodnej czy słonecznej, analizując przy tym ich oddziaływanie na człowieka. Fotografie zawarte w albumie przedstawiają zakłady produkcyjne i ich okolice dyskutujące z potęgą przyrody. Autor skupia się też na pojęciu władzy stworzonej przez człowieka, zestawiając ją z władzą i siłą natury, zmusza do refleksji nad miejscem artysty w Stanach Zjednoczonych u progu XXI w., w kraju balansującym między upadkiem a transformacją. Za tę publikację Mitch Epstein zdobył główną nagrodę Prix Pictet w edycji z 2011 r., otrzymał również nagrodę Berlin Prize in Arts and Letters oraz Guggenheim Fellowship.

 • 144 strony
 • Oprawa twarda
 • Wydawnictwo Steidl
 • Wymiary 30 x 2,3 x 26,7 cm

Album Mario Giacomelli od wydawnictwa Phaidon to największy wydany dotąd zbiór z pracami tego włoskiego artysty. Zawiera 684 fotografie pogrupowane w 32 rozdziały, wstęp Alistair Crawford i wywiad z Alessandrą Mauro. W zdjęciach Giacomelliego odnajdziemy obraz Włoch po drugiej wojnie światowej inspirowany filmami Vittoria De Sica i Roberta Rosselliniego, przedstawicieli włoskiego neorealizmu, a także twórczością Giuseppe Cavalliego, odważne kompozycje i mocne kontrasty. Giacomelli został doceniony przez Jana Szarkowskiego, który postarał się o wystawę jego fotografii w nowojorskim Museum of Modern Art. Od 11 lutego album z jego zdjęciami będziemy mogli kupić już za 129 zł.

 • 428 stron
 • Oprawa miękka
 • Wydawnictwo Phaidon
 • Wymiary 25,4 x 3,2 x 29,2 cm

Zachowany w konwencji surowego realizmu album The Americans, którego pierwsze wydanie pochodzi z 1958 r., to publikacja, która przyczyniła się nie tylko do upadku mitu o Ameryce jako ziemi obiecanej, ale i do zawieszenia kariery fotograficznej Roberta Franka, który zrezygnował z niej na rzecz produkcji filmowych. W książce znalazły się m.in. szokujące dla wielu Europejczyków obrazy rasizmu i panujących za oceanem niepokojów społecznych, które nie docierały jeszcze wówczas poza granice Ameryki. To pozycja obowiązkowa dla każdego kolekcjonera photobooków.

 • 180 stron
 • Oprawa twarda
 • Wydawnictwo Steidl
 • Wymiary 18,8 x 2 x 21,6 cm

Album SUMO z fotografiami Helmuta Newtona to publikacja, która przełamała wiele wyobrażeń o sposobie wydania i sukcesie, jaki może odnieść album fotograficzny. Książka pobiła rekordy wagowe i rozmiarowe standardowej publikacji, jej pierwsze wydanie ważyło ponad 30 kg, zawierało ponad 400 fotografii i zostało wydane w ponad 10 tys. egzemplarzy, które rozeszły się bardzo szybko. Pierwsza kopia albumu z podpisem Helmuta Newtona oraz autografami ponad 100 gwiazd, których zdjęcia zostały zawarte w książce, została sprzedana 6 kwietnia 2000 r. na aukcji w Berlinie za ok. 317 tys. euro. Teraz, 18 lat po pierwszej publikacji, możemy nabyć kolejne, pomniejszone wydanie, lecz nadal ważące sporo, bo ponad 7 kilogramów. Album przedstawia każdy aspekt pracy zawodowej Helmuta Newtona, fotografię mody, akty czy portrety postaci ze świata show-biznesu, a już 11 lutego będzie go można nabyć w wyjątkowo korzystnej cenie!

 • 480 stron
 • Oprawa twarda
 • Wydawnictwo Taschen
 • Wymiary 37,4 x 26,7 cm

Eugene Richards: The Fat Baby przedstawia przejmujące, niejednokrotnie kontrowersyjne historie. Ich dokumentalista, członek agencji Magnum, wielokrotny zdobywca nagrody World Press Photo w kategoriach Problemy współczesne, Życie codzienne oraz Ludzie i wydarzenia, poprzez swoje prace wypowiada się na temat czasów, w których żyje, komentując je za pośrednictwem swoich zdjęć. W albumie znajdziemy fotografie pracowników plantacji kawy w Hondurasie, członków ulicznych gangów, suszy nękającej nigerskich rolników, pracy bośniackich lekarzy, przemocy rodzinnej czy narodzin pierwszego dziecka. Jeśli nie macie jeszcze w swojej kolekcji albumu Eugene Richardsa, polecamy przyjrzeć się tej publikacji.

 • 432 strony
 • Oprawa twarda
 • Wydawnictwo Phaidon
 • Wymiary 22,6 x 4,4 x 29,8 cm

Całkiem niedawno na naszym portalu pojawiła się zapowiedź tego albumu. Dziś polecamy nowość Todda Hido w promocyjnej cenie. Todd Hido. Intimate Distance: Twenty-five Years of Photographs, A Chronological Album to publikacja przedstawiająca najbardziej znane zdjęcia tego artysty. W krótkich wywiadach przeprowadzonych z fotografem autorzy starają się wytłumaczyć skąd Todd Hido czerpie własne inspiracje i dlaczego jego zdjęcia nawiązują do filmowych kadrów. Książka zawiera 300 fotografii ułożonych według daty ich powstania, zebranych z 25 lat pracy artysty, jej premiera odbyła się 20 października 2016 roku.

 • 272 strony
 • Oprawa twarda
 • Wydawnictwo Aperture
 • Wymiary 25,4 x 2,8 x 29,5 cm

Nobuyoshi Araki: Photography For The Afterlife to publikacja towarzysząca trzem japońskim wystawom Arakiego, zawiera zdjęcia artysty sięgające do lat 60., jego współczesne prace, teksty Mario Perniola i Masaru Hamada oraz wywiad z Arakim przeprowadzony przez Kaori Fujino. Fotograf podkreśla, że tytuł albumu jest odzwierciedleniem jego samopoczucia, złego stanu zdrowia i świadomości podeszłego wieku. Uważa, że śmierć zaczyna go doganiać, dlatego 300 zdjęć zawartych w książce składają się na chronologicznie ułożoną historię jego życia i podróży, a także na podsumowanie własnej pracy. Odnajdziemy tu zarówno miejskie krajobrazy, jak i portrety, z których artysta jest najbardziej znany.

 • 336 stron
 • Oprawa miękka
 • Wydawnictwo Heibonsha
 • Wymiary 24,6 x 18 x 2,2 cm

Magnum Photobook: The Catalogue Raisonne przedstawia monografię kolejnego aspektu działalności agencji fotograficznej Magnum. Po Magnum Stories, Magnum Football, Magnum Landscape od wydawnictwa Phaidon, Magnum Contact Sheets i Magnum Cycling od Thames and Hudson, przyszła pora na katalog książek fotograficznych. Autorzy publikacji badają ewolucję photobooków oraz ich rolę w rozwoju działalności agencji Magnum, a także samej fotografii dokumentalnej. Znajdziemy tu przegląd ponad tysiąca kultowych albumów fotograficznych. Publikacja jest nowością na rynku – premiera książki miała miejsce zaledwie kilka miesięcy temu, bo w połowie listopada 2016 roku. W trakcie zimowej wyprzedaży w księgarni Bookoff będzie można ją kupić w bardzo korzystnej cenie.

 • 272 strony
 • Oprawa twarda
 • Wydawnictwo Thames & Hudson
 • Wymiary 22,2 x 2,9 x 29,8 cm

Self Publish, Be Happy: A DIY Photobook Manual and Manifesto prezentuje przegląd albumów fotograficznych wydanych własnym sumptem przez ich autorów, które osiągnęły znaczący sukces na rynku wydawniczym w przeciągu ostatnich pięciu lat od wydania wspomnianej książki, czyli publikacji z lat 2010–2015. Znajdziemy w niej porady jak wydawać własne albumy i przykłady poszczególnych projektów.

 • 512 stron
 • Oprawa miękka
 • Wydawnictwo Aperture
 • Wymiary 21,1 x 2 x 27,2 cm

Elliott Erwitt: Home Around the World to pierwszy kompleksowy, historyczny przegląd pracy Elliotta Erwitta. Obejmuje przykłady jego pierwszych eksperymentów fotograficznych w Kalifornii, osobiste zdjęcia jego rodziny z Nowego Jorku, fotografie przestrzeni publicznych czy projekty Erwitta zamieszczone w czasopismach. Album zawiera eseje i wywiady z fotografem na temat jego zaangażowania w sprawy społeczne widocznego prawie na każdym zdjęciu, jego autorzy śledzą rozwój twórczości Elliotta Erwitta na przestrzeni lat, proponując wgląd w ponad 200 jego fotografii, reprodukcji z czasopism, reklam i w inne źródła jego prac.

 • 312 stron
 • Oprawa twarda
 • Wydawnictwo Aperture
 • Wymiary 23,1 x 3,6 x 25,9 cm

Oto nasza lista 10 albumów fotograficznych, która warto mieć na swojej półce. Więcej szczegółów o zimowej wyprzedaży w księgarni Bookoff znajdziecie na stronie www.bookoff.pl.

zdjęcie główne: album Beyond the Body: Tomasz Gudzowaty in the eyes of Nan Goldin

Autor: Barbara Anioł

Miłośniczka literatury, jazzu, klasycznego rocka i fotografii. Interesuje się problematyką korespondencji sztuk. Wolne chwile spędza głównie w górach, ewentualnie w kuchni. Nie wyobraża sobie życia bez książek, dlatego dla Fotopolis pisze głównie o nich.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły