Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ZEISS Photography Award otwarty na zgłoszenia

0

Autor: Michał Chrzanowski

12 Październik 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Już można nadsyłać swoje prace do drugiej edycji konkursu ZEISS Photography Award. Podobnie jak w roku ubiegłym tematem przewodnim są “istotne miejsca”. Zdjęcia można zgłaszać do początku lutego 2017 roku. Na laureata czeka pula nagród o łącznej wartości 15 tys. euro.

Właśnie wystartował ZEISS Photography Award - konkurs organizowany wspólnie z World Photography Organisation. Jest on kierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalnych fotografów, którzy umieją zaprezentować piękno otaczającego świata.

Pierwotnie temat przewodni miał być inny dla każdej z edycji konkursu. Jednak w tym roku organizatorzy postanowili po raz drugi skupić swoją uwagę na „istotnych miejscach“. Postanowiliśmy pozostać przy zeszłorocznym motywie, by móc kontynuować naszą opowieść. Pozwala on w pełni uwolnić kreatywność oraz sprawić, że w nieco inny sposób spojrzymy na miejsca i ludzi - mówi Winfried Scherle, zastępca przewodniczącego w firmie Carl Zeiss AG. Ten konkurs jest świetną okazją dla jego uczestników do przekraczania wszelkich fotograficznych barier. Poziom zgłoszeń otrzymanych w inauguracyjnym roku ustanowił wysokie standardy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie - dodaje dyrektor World Photography Organisation, Scott Gray.

Wystarczy powiedzieć, że do premierowej odsłony ZEISS Photography Award zostało nadesłanych łącznie 22 tysiące zdjęć przez ponad 3 tysięcy fotografów z blisko 120 krajów świata. Poniżej prezentujemy galerię laureatów pierwszej edycji konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Fotografowie z całego świata mogą już nadsyłać od 5 do 10 zdjęć, które odpowiadają tematyce konkursu. Wybrane prace należy zgłosić za pośrednictwem strony World Photography Organisation do 7 lutego 2017 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w marcu przyszłego roku. W skład jury wchodzą: Claire Richardson (Lonely Planet Traveller), Jürgen Schadeberg (fotograf) i Sarah Toplis (The Space). Na laureata tegorocznej edycji konkursu czekają obiektywy firmy Zeiss o łącznej wartości 12 tys. euro oraz kwota 3 tys. euro, która zostanie przeznaczona na kontynuację rozpoczętego projektu. Ponadto, laureat będzie mógł rozpocząć współpracę z firmą Zeiss (szczegółowe warunki nie zostały ujawnione przez organizatora).

Nagrodzone prace finalistów będą stanowiły także część wystawy Sony World Photography Exhibition, która będzie prezentowana od 21 kwietnia do 7 maja 2016 roku w Somerset House w Londynie. Więcej informacji o konkursie ZEISS Photography Award możecie znaleźć na stronie www.worldphoto.org.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Sony podnosi wartość cashbacku o 50%
Sony podnosi wartość cashbacku o 50%
W związku z promocjami Black Friday, Sony ma jeszcze jedną niespodziankę. Do 3 grudnia 2020 roku, kupując wybrane modele aparatów możemy liczyć na znacznie większy...
3
0
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
CEWE Fotojoker, najdłużej działająca na rynku fotograficznym sieć w Polsce, z okazji zbliżającego się Black Friday przygotowała w tym roku wyjątkową ofertę - okazje...
37
0
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0