Przetestuj monitor BenQ SW2700PT - poznaliśmy zwycięzcę

1

Autor: Maciej Luśtyk

21 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Pod koniec lipca wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować przystępny cenowo monitor fotograficzny i wygrać zestaw do profilowania X-Rite ColorChecker Passport. Poznaliśmy autora zwycięskiego testu.

BenQ SW2700PT to monitor stworzony z myślą o zawodowych fotografach, szukających atrakcyjnego cenowo rozwiązania, które nie zmuszałoby do kompromisów pod względem jakości i precyzji wyświetlanego obrazu. Jego sercem jest 27-calowy ekran IPS o 10-bitowej matrycy, rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i kontraście 1000:1, którego gamut pokrywa 99% przestrzeni Adobe RGB.

Przez ostatni miesiąc monitor testowało dwóch fotografów: Grzegorz Ciepiel i Daniel Ślusarz. Ich testy możecie przeczytać tutaj i tutaj. Obydwaj panowie przyłożyli się do zadania konkursowego, decyzja nie była więc łatwa.

Nagroda w konkursie

Koniec końców głosem jury autorem najlepszego testu został wybrany pierwszy testujący, Grzegorz Ciepel. Gratulujemy! Niebawem skontaktujemy się w celu przekazania nagrody.

Więcej informacji o monitorze znajdziecie w oficjalnym newsie na naszej stronie.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
44
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
20
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły