Przetestuj monitor BenQ SW2700PT i wygraj X-Rite ColorChecker Passport Photo

4
Maciej Luśtyk
28 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Wspólnie firmą BenQ, po raz pierwszy ruszamy z konkursem, którego uczestnicy będą mieli okazję przetestować profesjonalny monitor do edycji zdjęć wygrać zestaw do profilowania kolorów X-Rite ColorChecker Passport Photo.

W ciągu ostatnich lat organizowaliśmy wiele akcji, w ramach których mogliście sami sprawdzić działanie różnych aparatów. Ale praca fotografa to nie tylko wciskanie spustu migawki. To też długie godziny spędzone na etapie postprodukcji, której efektywność zależy w dużej mierze od jakości posiadanego monitora. Aby pomóc Wam poznać produkty i podjąć decyzję, po raz w Wasze ręce oddajemy profesjonalne monitory.

W ramach konkursu wybierzemy dwie osoby, które będą mogły przez tydzień testować najlepszy fotograficzny monitor 2016 roku (wg TIPA), BenQ SW2700PT, a następnie podzielą się z Wami swoją opinią na jego temat. Autor najbardziej rzetelnej recenzji otrzyma niezbędne narzędzie pracy profesjonalnych fotografów - wzorzec X-Rite ColorChecker Passport Photo, który pozwoli na tworzenie profili kolorystycznych dla aparatów cyfrowych, tak by kolory na zdjęciach zawsze odpowiadały rzeczywistości.

BenQ SW2700PT

BenQ SW2700PT to monitor stworzony z myślą o zawodowych fotografach, szukających atrakcyjnego cenowo rozwiązania, które nie zmuszałoby do kompromisów pod względem jakości i precyzji wyświetlanego obrazu. Przede wszystkim otrzymujemy 27-calowy ekran IPS o 10-bitowej matrycy, rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i kontraście 1000:1, którego gamut pokrywa 99% przestrzeni Adobe RGB.

W fotograficznej pracy i właściwym przygotowaniu materiałów do druku pomoże także możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy paletami Adobe RGB, sRGB i trybem monochromatycznym, możliwość zapisania w pamięci kilku profili kalibracji (na przykład dla różnych warunków oświetleniowych) oraz możliwość łatwego obracania monitora do pionu, co ułatwi edycję portretów. To wszystko i wiele więcej w konkurencyjnej cenie 2995 zł.

X-Rite ColorChecker Passport Photo

Aby wziąć udział w testach konsumenckich, należy do 4 sierpnia przesłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, w którym opiszecie dlaczego to właśnie Wy powinniście przetestować monitor.

Najpóźniej do dnia 9 sierpnia 2016 spośród zgłoszeń wybierzemy 2 osoby, których recenzje będziemy publikować przez kolejne tygodnie. Następnie do dnia 6 września 2016 jury składające się z przedstawicieli organizatora wybierze zwycięzcę, który otrzyma wspomnianą wyżej nagrodę.

Przed wzięciem udziału w konkursie koniecznie zapoznajcie się z jego regulaminem.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wyjątkową wystawę „Fotoblok", która pozwoli spojrzeć na bliski nam kawałek świata przez pryzmat photobooków...
8
0
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
W ramach najnowszej promocji, kupując poszczególne modele aparatów i obiektywów możemy uzyskać zwrot części wydanych na nie pieniędzy. W ofercie m.in. flagowce GH5 i...
4
0
Kobiety, numerologia i ukryte symbole. Wystawa Borysa Makarego w Walencji
Kobiety, numerologia i ukryte symbole. Wystawa Borysa Makarego w Walencji
Borys Makary otwiera indywidualną wystawę w galerii NUE w Walencji. Projekt „They were” to man-rayowskie spojrzenie na postać kobiety. Wernisaż już 8...
31
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)