Przetestuj monitor BenQ SW2700PT - wyniki konkursu

0
Maciej Luśtyk
9 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Pod koniec lipca wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z konkursem mającym za zadanie wyłonić czytelników, którzy będą mieli okazję przetestować fotograficzny monitor BenQ SW2700PT. Poznaliśmy ich nazwiska.

W ramach konkursu wyłoniliśmy dwie osoby, które przez tydzień będą mogły testować profesjonalny monitor BenQ SW2700PT pod kątem pracy fotografa. W ciągu najbliższych tygodni ich opinie będziemy publikować na łamach serwisu fotopolis.pl. Autor najlepszego testu otrzyma wzorzec X-Rite ColorChecker Passport Photo, który pozwoli na tworzenie profili kolorystycznych dla aparatów cyfrowych, tak by kolory na zdjęciach zawsze odpowiadały rzeczywistości.

Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, decyzja nie była więc łatwa. Ostatecznie jury zdecydowało, że osobami, które będą miały okazję przetestować monitor będą Grzegorz Ciepiel i Daniel Ślusarz. Gratulujemy, niebawem skontaktujemy się z Wami w celu przekazania sprzętu do testów.

BenQ SW2700PT

BenQ SW2700PT to monitor stworzony z myślą o zawodowych fotografach, szukających atrakcyjnego cenowo rozwiązania, które nie zmuszałoby do kompromisów pod względem jakości i precyzji wyświetlanego obrazu. Przede wszystkim otrzymujemy 27-calowy ekran IPS o 10-bitowej matrycy, rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i kontraście 1000:1, którego gamut pokrywa 99% przestrzeni Adobe RGB.

W fotograficznej pracy i właściwym przygotowaniu materiałów do druku pomoże także możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy paletami Adobe RGB, sRGB i trybem monochromatycznym, możliwość zapisania w pamięci kilku profili kalibracji (na przykład dla różnych warunków oświetleniowych) oraz możliwość łatwego obracania monitora do pionu, co ułatwi edycję portretów. To wszystko i wiele więcej w konkurencyjnej cenie 2995 zł.

X-Rite ColorChecker Passport Photo

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
69
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)