Przetestuj monitor BenQ SW2700PT - wyniki konkursu

0

Autor: Maciej Luśtyk

9 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Pod koniec lipca wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z konkursem mającym za zadanie wyłonić czytelników, którzy będą mieli okazję przetestować fotograficzny monitor BenQ SW2700PT. Poznaliśmy ich nazwiska.

W ramach konkursu wyłoniliśmy dwie osoby, które przez tydzień będą mogły testować profesjonalny monitor BenQ SW2700PT pod kątem pracy fotografa. W ciągu najbliższych tygodni ich opinie będziemy publikować na łamach serwisu fotopolis.pl. Autor najlepszego testu otrzyma wzorzec X-Rite ColorChecker Passport Photo, który pozwoli na tworzenie profili kolorystycznych dla aparatów cyfrowych, tak by kolory na zdjęciach zawsze odpowiadały rzeczywistości.

Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, decyzja nie była więc łatwa. Ostatecznie jury zdecydowało, że osobami, które będą miały okazję przetestować monitor będą Grzegorz Ciepiel i Daniel Ślusarz. Gratulujemy, niebawem skontaktujemy się z Wami w celu przekazania sprzętu do testów.

BenQ SW2700PT

BenQ SW2700PT to monitor stworzony z myślą o zawodowych fotografach, szukających atrakcyjnego cenowo rozwiązania, które nie zmuszałoby do kompromisów pod względem jakości i precyzji wyświetlanego obrazu. Przede wszystkim otrzymujemy 27-calowy ekran IPS o 10-bitowej matrycy, rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i kontraście 1000:1, którego gamut pokrywa 99% przestrzeni Adobe RGB.

W fotograficznej pracy i właściwym przygotowaniu materiałów do druku pomoże także możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy paletami Adobe RGB, sRGB i trybem monochromatycznym, możliwość zapisania w pamięci kilku profili kalibracji (na przykład dla różnych warunków oświetleniowych) oraz możliwość łatwego obracania monitora do pionu, co ułatwi edycję portretów. To wszystko i wiele więcej w konkurencyjnej cenie 2995 zł.

X-Rite ColorChecker Passport Photo

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
15
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza Hanemana
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza...
Zdjęcia Eugeniusza Hanemana to jeden z niewielu dokumentalnych zapisów stolicy okresu powstania. 7 listopada na specjalnej...
9
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)