SP9DGO, czyli tajemniczy projekt fotograficzny Bogusława Madeja

SP9DGO, czyli tajemniczy projekt fotograficzny Bogusława Madeja

Bogusław Madej, laureat nagrody Griffin Art Space – Lubicz 2014, zaprezentuje swój projekt w warszawskim showroomie Wall Architects. Wernisaż wystawy „SP9DGO” zaplanowano na 22 września.

Projekt Bogusława Madeja zatytułowany SP9DGO to historia przygody z krótkofalarstwem w latach siedemdziesiątych. Opowiedziana jest przez przedmioty należące do przyjaciela autora, działającego w świecie komunikacji krótkofalowej pod tytułowym pseudonimem SP9DGO.

Wystawa zbudowana jest w oparciu o archiwum Kart QSL, potwierdzających nawiązanie łączności. Karty te są rodzajem wizytówki krótkofalowca, spersonalizowaną "pocztówką" - jednocześnie dla tytułowego SP9DGO są możliwością zobaczenia świata zza Żelaznej Kurtyny - mówią organizatorzy.

Projekt można również interpretować jako opowieść o marzeniach o podróżach do dalekich krajów w czasach żelaznej kurtyny. Całość przedstawiona jest w nowoczesny sposób w formie serii plansz przedstawiających pocztówki ze zdjęciami - dodają.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 22 września 2016 roku o godzinie 18:00 w showroomie Wall Architects w Warszawie (Hoża 1/11). Wystawa potrwa do 7 października. Oprócz zaprezentowanych prac, będzie można również zobaczyć i zakupić kolekcjonerską teczkę artysty.

Bogusław Madej ponad 30 lat temu zafascynował się fotografią. Po latach powrócił do tego hobby i w 2012 roku rozpoczął studia w Akademii Fotografii, gdzie pracował pod opieką Michała Łuczaka. W 2014 roku wydał książkę fotograficzną Pestka winogron o historii nastoletnich harcerzy z lat 70. ubiegłego stulecia. Projekt Madeja SP9DGO zwyciężył w konkursie na najlepsze portfolio podczas IX Przeglądu Portfolio Miesiąca Fotografii w Krakowie i zdobył Nagrodę Griffin Art Space – Lubicz 2014.

źródło: informacja prasowa

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1