SP9DGO, czyli tajemniczy projekt fotograficzny Bogusława Madeja

SP9DGO, czyli tajemniczy projekt fotograficzny Bogusława Madeja

Bogusław Madej, laureat nagrody Griffin Art Space – Lubicz 2014, zaprezentuje swój projekt w warszawskim showroomie Wall Architects. Wernisaż wystawy „SP9DGO” zaplanowano na 22 września.

Projekt Bogusława Madeja zatytułowany SP9DGO to historia przygody z krótkofalarstwem w latach siedemdziesiątych. Opowiedziana jest przez przedmioty należące do przyjaciela autora, działającego w świecie komunikacji krótkofalowej pod tytułowym pseudonimem SP9DGO.

Wystawa zbudowana jest w oparciu o archiwum Kart QSL, potwierdzających nawiązanie łączności. Karty te są rodzajem wizytówki krótkofalowca, spersonalizowaną "pocztówką" - jednocześnie dla tytułowego SP9DGO są możliwością zobaczenia świata zza Żelaznej Kurtyny - mówią organizatorzy.

Projekt można również interpretować jako opowieść o marzeniach o podróżach do dalekich krajów w czasach żelaznej kurtyny. Całość przedstawiona jest w nowoczesny sposób w formie serii plansz przedstawiających pocztówki ze zdjęciami - dodają.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 22 września 2016 roku o godzinie 18:00 w showroomie Wall Architects w Warszawie (Hoża 1/11). Wystawa potrwa do 7 października. Oprócz zaprezentowanych prac, będzie można również zobaczyć i zakupić kolekcjonerską teczkę artysty.

Bogusław Madej ponad 30 lat temu zafascynował się fotografią. Po latach powrócił do tego hobby i w 2012 roku rozpoczął studia w Akademii Fotografii, gdzie pracował pod opieką Michała Łuczaka. W 2014 roku wydał książkę fotograficzną Pestka winogron o historii nastoletnich harcerzy z lat 70. ubiegłego stulecia. Projekt Madeja SP9DGO zwyciężył w konkursie na najlepsze portfolio podczas IX Przeglądu Portfolio Miesiąca Fotografii w Krakowie i zdobył Nagrodę Griffin Art Space – Lubicz 2014.

źródło: informacja prasowa

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13