SP9DGO, czyli tajemniczy projekt fotograficzny Bogusława Madeja

SP9DGO, czyli tajemniczy projekt fotograficzny Bogusława Madeja

Bogusław Madej, laureat nagrody Griffin Art Space – Lubicz 2014, zaprezentuje swój projekt w warszawskim showroomie Wall Architects. Wernisaż wystawy „SP9DGO” zaplanowano na 22 września.

Projekt Bogusława Madeja zatytułowany SP9DGO to historia przygody z krótkofalarstwem w latach siedemdziesiątych. Opowiedziana jest przez przedmioty należące do przyjaciela autora, działającego w świecie komunikacji krótkofalowej pod tytułowym pseudonimem SP9DGO.

Wystawa zbudowana jest w oparciu o archiwum Kart QSL, potwierdzających nawiązanie łączności. Karty te są rodzajem wizytówki krótkofalowca, spersonalizowaną "pocztówką" - jednocześnie dla tytułowego SP9DGO są możliwością zobaczenia świata zza Żelaznej Kurtyny - mówią organizatorzy.

Projekt można również interpretować jako opowieść o marzeniach o podróżach do dalekich krajów w czasach żelaznej kurtyny. Całość przedstawiona jest w nowoczesny sposób w formie serii plansz przedstawiających pocztówki ze zdjęciami - dodają.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 22 września 2016 roku o godzinie 18:00 w showroomie Wall Architects w Warszawie (Hoża 1/11). Wystawa potrwa do 7 października. Oprócz zaprezentowanych prac, będzie można również zobaczyć i zakupić kolekcjonerską teczkę artysty.

Bogusław Madej ponad 30 lat temu zafascynował się fotografią. Po latach powrócił do tego hobby i w 2012 roku rozpoczął studia w Akademii Fotografii, gdzie pracował pod opieką Michała Łuczaka. W 2014 roku wydał książkę fotograficzną Pestka winogron o historii nastoletnich harcerzy z lat 70. ubiegłego stulecia. Projekt Madeja SP9DGO zwyciężył w konkursie na najlepsze portfolio podczas IX Przeglądu Portfolio Miesiąca Fotografii w Krakowie i zdobył Nagrodę Griffin Art Space – Lubicz 2014.

źródło: informacja prasowa

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18