Czytelnia fotografii - nowe miejsce na mapie Warszawy

10

Autor: Maciej Luśtyk

2 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W stolicy powstała jedyna w Polsce czytelnia fotograficzna, która za darmo udostępnia ponad 600 albumów, photobookow i opracowań dotyczących fotografowania.

W Forcie Mokotów w Warszawie powstała jedyna w Polsce czytelnia fotograficzna. Nowe miejsce jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych i udostępnia za darmo ponad 600 albumów, photobooków i opracowań teoretycznych dotyczących fotografii. W zbiorach czytelni można znaleźć prawie wszystko – od opasłych albumów ze zdjęciami Alfreda Stiglitza po najnowsze polskie książki fotograficzne. Zbiory będą regularnie powiększane o najnowsze publikacje.

Czytelnię prowadzi Fundacja Instytut Fotografii Fort, której dyrektorem programowym jest Olga Łebkowska. Fundacja została założona w kwietniu 2016, a w planach ma promowanie polskiej fotografii zarówno w Polsce jaki i za granicą, organizację wystaw, wydawanie książek oraz programy stypendialne dla fotografów.

IFF będzie prowadzić również działalność edukacyjną, której celem jest wyłonienie talentów fotograficznych wśród młodzieży oraz dalsze prowadzenie ich edukacji artystycznej.

Czytelnia Instytutu Fotografii Fort znajduje się przy ulicy Racławickiej 99. Będziemy ją mogli odwiedzić od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 16:00.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
23
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły