“Skaza” Agaty Very Schiller w Galerii PhotoZona

“Skaza” Agaty Very Schiller w Galerii PhotoZona

Galeria PhotoZona słynie z organizowania wystaw o zróżnicowanym charakterze - od fotografii po różnego rodzaju fotoinstalacje. Tym razem zagoszczą w niej zdjęcia z projektu “Skaza” autorstwa Agaty Very Schiller.

Agata Vera Schiller to znana polska portrecistka, która w 2014 roku wydała swój autorski album Skaza. To właśnie z tego cyklu zostaną zaprezentowane fotografie we wrocławskiej Galerii PhotoZona.

"Fascynacja i lęk przed światem spotykają się w portrecie – najczulszej z form fotograficznego współzaistnienia z drugą osobą i przestrzenią"

“Podmiot zdjęcia może być ledwo zauważalny, zamglony, poruszony czy wręcz zniszczony. W kobiecie z fotografii z premedytacją uciekam przed dosłownym pięknem, przenosząc jego środek ciężkości poza oczywiste ramy. W przestrzeni szukam śladów obecności, ciszy, tajemnicy. Balansuję między łagodnością i sensualnością obrazu a kłującym niepokojem, między emocją a percepcją. Gloryfikując subtelne piękno w melancholii portretu, wynajduję rysę i powtarzam dalej za Arbus, że „nic nie jest takie, jakie mówi się, że jest. To właśnie to, czego nigdy wcześniej nie widziałam, jest tym, co rozpoznaję” - czytamy we wstępie albumu Skaza, Agaty Very Schiller.

 

Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Galerii PhotoZona (Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Rynek-Ratusz 24). Wystawę będzie można oglądać do 19 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.okis.pl.

Agata Vera Schiller (ur. 1980) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Krakowie. Obecnie pisze prace doktorską na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczka wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Po kilku latach spędzonych w Szkocji i Chinach, wróciła do Warszawy, gdzie mieszka i prowadzi pracownię fotograficzną.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18