“Skaza” Agaty Very Schiller w Galerii PhotoZona

“Skaza” Agaty Very Schiller w Galerii PhotoZona

Galeria PhotoZona słynie z organizowania wystaw o zróżnicowanym charakterze - od fotografii po różnego rodzaju fotoinstalacje. Tym razem zagoszczą w niej zdjęcia z projektu “Skaza” autorstwa Agaty Very Schiller.

Agata Vera Schiller to znana polska portrecistka, która w 2014 roku wydała swój autorski album Skaza. To właśnie z tego cyklu zostaną zaprezentowane fotografie we wrocławskiej Galerii PhotoZona.

"Fascynacja i lęk przed światem spotykają się w portrecie – najczulszej z form fotograficznego współzaistnienia z drugą osobą i przestrzenią"

“Podmiot zdjęcia może być ledwo zauważalny, zamglony, poruszony czy wręcz zniszczony. W kobiecie z fotografii z premedytacją uciekam przed dosłownym pięknem, przenosząc jego środek ciężkości poza oczywiste ramy. W przestrzeni szukam śladów obecności, ciszy, tajemnicy. Balansuję między łagodnością i sensualnością obrazu a kłującym niepokojem, między emocją a percepcją. Gloryfikując subtelne piękno w melancholii portretu, wynajduję rysę i powtarzam dalej za Arbus, że „nic nie jest takie, jakie mówi się, że jest. To właśnie to, czego nigdy wcześniej nie widziałam, jest tym, co rozpoznaję” - czytamy we wstępie albumu Skaza, Agaty Very Schiller.

 

Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Galerii PhotoZona (Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Rynek-Ratusz 24). Wystawę będzie można oglądać do 19 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.okis.pl.

Agata Vera Schiller (ur. 1980) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Krakowie. Obecnie pisze prace doktorską na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczka wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Po kilku latach spędzonych w Szkocji i Chinach, wróciła do Warszawy, gdzie mieszka i prowadzi pracownię fotograficzną.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13