“Skaza” Agaty Very Schiller w Galerii PhotoZona

“Skaza” Agaty Very Schiller w Galerii PhotoZona

Galeria PhotoZona słynie z organizowania wystaw o zróżnicowanym charakterze - od fotografii po różnego rodzaju fotoinstalacje. Tym razem zagoszczą w niej zdjęcia z projektu “Skaza” autorstwa Agaty Very Schiller.

Agata Vera Schiller to znana polska portrecistka, która w 2014 roku wydała swój autorski album Skaza. To właśnie z tego cyklu zostaną zaprezentowane fotografie we wrocławskiej Galerii PhotoZona.

"Fascynacja i lęk przed światem spotykają się w portrecie – najczulszej z form fotograficznego współzaistnienia z drugą osobą i przestrzenią"

“Podmiot zdjęcia może być ledwo zauważalny, zamglony, poruszony czy wręcz zniszczony. W kobiecie z fotografii z premedytacją uciekam przed dosłownym pięknem, przenosząc jego środek ciężkości poza oczywiste ramy. W przestrzeni szukam śladów obecności, ciszy, tajemnicy. Balansuję między łagodnością i sensualnością obrazu a kłującym niepokojem, między emocją a percepcją. Gloryfikując subtelne piękno w melancholii portretu, wynajduję rysę i powtarzam dalej za Arbus, że „nic nie jest takie, jakie mówi się, że jest. To właśnie to, czego nigdy wcześniej nie widziałam, jest tym, co rozpoznaję” - czytamy we wstępie albumu Skaza, Agaty Very Schiller.

 

Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Galerii PhotoZona (Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Rynek-Ratusz 24). Wystawę będzie można oglądać do 19 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.okis.pl.

Agata Vera Schiller (ur. 1980) - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Krakowie. Obecnie pisze prace doktorską na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczka wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Po kilku latach spędzonych w Szkocji i Chinach, wróciła do Warszawy, gdzie mieszka i prowadzi pracownię fotograficzną.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7