Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Startuje konkurs Travel Photographer of the Year 2015

0

Autor: Maciej Luśtyk

29 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartował najbardziej prestiżowy konkurs poświęcony fotografii podróżniczej. W tym roku portfolia fotografów będą rywalizować ze sobą w 3 kategoriach. Tyle samo kategorii zostało przeznaczonych zdjęciom pojedynczym. Nowością jest plebiscyt poświęcony fotografii mobilnej.

W tegorocznej edycji konkursu Travel Photographer of the Year swoje portfolio można zgłosić do jednej z 3 podstawowych kategorii: ”Twarze, ludzie, spotkania”, Natura i środowisko oraz Monochromal, poświęcona zdjęciom czarno-białym. Zwycięzcy otrzymają od £1000 do £1500, sprzęt ufundowany przez sponsorów i oczywiście międzynarodowy prestiż. Tyle samo kategorii przewidziano dla zdjęć pojedynczych. Tematy przewodnie tej części konkursu to: Moment w świetle, Woda i Kolory świata.

W konkursie przewidziana jest również nagroda dla młodych podróżników rozpoczynających swoją karierę fotograficzną. Tematem przewodnim kategorii New Talent jest w tym roku kultura ulicy. Zgłoszenie musi zawierać 6 zdjęć opisujących zagadnienie. Zwycięzca otrzyma £1000 dolarów i możliwość konsultacji prac z jurorem konkursu.

Osobna kategoria Travel Shorts została przewidziana dla filmików podróżniczych. Aby stanąć do rywalizacji należy zgłosić minimum 2-minutowy film w jakości Full HD. Główna nagroda w tej kategorii to £500 i kurs fotografii. Nowością jest kategoria przeznaczona dla zdjęć wykonanych komórkami i tabletami. Za najlesze zdjęcie w kategorii Smartshot można zgarnąć £500.

Analogicznie do głównego plebiscytu uruchomiony został również konkurs Young Travel Photographer of the Year przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia. Tematem przewodnim tej kategorii są ”Podróże widziane moim obiektywem”, co daje sporą dowolność zgłoszeń.

Koszty zgłoszenia swoich prac do konkursu wynoszą £7,50 i £15, w zależności od kategorii. Zgłoszenie do konkursu młodzieżowego jest bezpłatne. Prace można należy przesłać za pośrednictwem strony internetowej konkursu bądź w formie odbitek. Przyjmowanie zgłoszeń kończy się 1 października 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie Travel Photographer of the Year znajdziecie na stronie tpoty.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)