Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną

Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną
Fundacja Papier Bije Kamień we współpracy z łódzkim Fotofestiwalem inauguruje Photobook Club Poland - miejsce poświęcone książce fotograficznej, w którym twórcy z całej Polski będą mogli zaprezentować swoje dokonania na polu photobooków. Zgłoszenia można przesyłać do 17 maja 2015.
Papier Bije Kamień to kolektyw, wydawnictwo i fundacja zakorzeniona w kulturze zinów fotograficznych. Od początku istnienia jednym z głównych założeń grupy było utworzenie fotograficznej biblioteki, stałej kolekcji najlepszych książek fotograficznych – podróżującej lub stacjonarnej – ale przede wszystkim ogólnodostępnej i dedykowanej wszelkiego rodzaju publikacjom fotograficznym. Współpracując z łódzkim Fotofestiwalem oraz licznymi partnerami z państw Grupy Wyszehradzkiej fundacja inauguruje Photobook Club Poland – pierwsze w Polsce miejsce poświęcone książce fotograficznej. Prezentacja zebranej kolekcji będzie miałya premierę 28 maja, podczas oficjalnego otwarcia Fotofestiwalu 2015.

Mając na uwadze dynamiczny charakter kolekcji i motywację do prezentowania dorobku polskich twórców, fundacja startuje z otwartym naborem, którego celem jest powiększenie kompletopwanego od roku zbioru fotopublikacji. Inicjatywa ma na celu archiwizację, promocję i eksponowanie prac polskich artystów.

Jak mówią założyciele fundacji PBK - książka stanowić będzie część większej kolekcji, funkcjonującej zarówno w ramach planowanej stacjonarnej biblioteki, jak i mobilnego warsztatu. Prace zyskują dostęp do setek zainteresowanych oczu. Prezentujemy je wszędzie tam gdzie dotrzemy, planujemy też zabrać je na kilka wycieczek po świecie. Inauguracja Photobook Clubu to okazja, żeby podczas ceremonii otwarcia, pokazać swoje druki międzynarodowej publiczności. Drugi weekend festiwalu będzie skupiał się na zagadnieniach publikacji. Zapewniamy Wam w Art Inkubatorze półki, stojaki, stoły i całe niezbędne wyposażenie. Kolekcje będą dostępne przez cały czas trwania Fotofestiwalu 2015.

Swoje publikacje w formie książki fotograficznej, zina, makiety, gazety można przesyłać do 17 maja 2015 roku na adres fundacji, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Warto też zapoznać się z regulaminem.

Więcej informacji o inicjatywie Photobook Club Poland znajdziecie na stronie paperbeatsrock.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0