Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną

Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną
Fundacja Papier Bije Kamień we współpracy z łódzkim Fotofestiwalem inauguruje Photobook Club Poland - miejsce poświęcone książce fotograficznej, w którym twórcy z całej Polski będą mogli zaprezentować swoje dokonania na polu photobooków. Zgłoszenia można przesyłać do 17 maja 2015.
Papier Bije Kamień to kolektyw, wydawnictwo i fundacja zakorzeniona w kulturze zinów fotograficznych. Od początku istnienia jednym z głównych założeń grupy było utworzenie fotograficznej biblioteki, stałej kolekcji najlepszych książek fotograficznych – podróżującej lub stacjonarnej – ale przede wszystkim ogólnodostępnej i dedykowanej wszelkiego rodzaju publikacjom fotograficznym. Współpracując z łódzkim Fotofestiwalem oraz licznymi partnerami z państw Grupy Wyszehradzkiej fundacja inauguruje Photobook Club Poland – pierwsze w Polsce miejsce poświęcone książce fotograficznej. Prezentacja zebranej kolekcji będzie miałya premierę 28 maja, podczas oficjalnego otwarcia Fotofestiwalu 2015.

Mając na uwadze dynamiczny charakter kolekcji i motywację do prezentowania dorobku polskich twórców, fundacja startuje z otwartym naborem, którego celem jest powiększenie kompletopwanego od roku zbioru fotopublikacji. Inicjatywa ma na celu archiwizację, promocję i eksponowanie prac polskich artystów.

Jak mówią założyciele fundacji PBK - książka stanowić będzie część większej kolekcji, funkcjonującej zarówno w ramach planowanej stacjonarnej biblioteki, jak i mobilnego warsztatu. Prace zyskują dostęp do setek zainteresowanych oczu. Prezentujemy je wszędzie tam gdzie dotrzemy, planujemy też zabrać je na kilka wycieczek po świecie. Inauguracja Photobook Clubu to okazja, żeby podczas ceremonii otwarcia, pokazać swoje druki międzynarodowej publiczności. Drugi weekend festiwalu będzie skupiał się na zagadnieniach publikacji. Zapewniamy Wam w Art Inkubatorze półki, stojaki, stoły i całe niezbędne wyposażenie. Kolekcje będą dostępne przez cały czas trwania Fotofestiwalu 2015.

Swoje publikacje w formie książki fotograficznej, zina, makiety, gazety można przesyłać do 17 maja 2015 roku na adres fundacji, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Warto też zapoznać się z regulaminem.

Więcej informacji o inicjatywie Photobook Club Poland znajdziecie na stronie paperbeatsrock.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18