Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną

Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną
Fundacja Papier Bije Kamień we współpracy z łódzkim Fotofestiwalem inauguruje Photobook Club Poland - miejsce poświęcone książce fotograficznej, w którym twórcy z całej Polski będą mogli zaprezentować swoje dokonania na polu photobooków. Zgłoszenia można przesyłać do 17 maja 2015.
Papier Bije Kamień to kolektyw, wydawnictwo i fundacja zakorzeniona w kulturze zinów fotograficznych. Od początku istnienia jednym z głównych założeń grupy było utworzenie fotograficznej biblioteki, stałej kolekcji najlepszych książek fotograficznych – podróżującej lub stacjonarnej – ale przede wszystkim ogólnodostępnej i dedykowanej wszelkiego rodzaju publikacjom fotograficznym. Współpracując z łódzkim Fotofestiwalem oraz licznymi partnerami z państw Grupy Wyszehradzkiej fundacja inauguruje Photobook Club Poland – pierwsze w Polsce miejsce poświęcone książce fotograficznej. Prezentacja zebranej kolekcji będzie miałya premierę 28 maja, podczas oficjalnego otwarcia Fotofestiwalu 2015.

Mając na uwadze dynamiczny charakter kolekcji i motywację do prezentowania dorobku polskich twórców, fundacja startuje z otwartym naborem, którego celem jest powiększenie kompletopwanego od roku zbioru fotopublikacji. Inicjatywa ma na celu archiwizację, promocję i eksponowanie prac polskich artystów.

Jak mówią założyciele fundacji PBK - książka stanowić będzie część większej kolekcji, funkcjonującej zarówno w ramach planowanej stacjonarnej biblioteki, jak i mobilnego warsztatu. Prace zyskują dostęp do setek zainteresowanych oczu. Prezentujemy je wszędzie tam gdzie dotrzemy, planujemy też zabrać je na kilka wycieczek po świecie. Inauguracja Photobook Clubu to okazja, żeby podczas ceremonii otwarcia, pokazać swoje druki międzynarodowej publiczności. Drugi weekend festiwalu będzie skupiał się na zagadnieniach publikacji. Zapewniamy Wam w Art Inkubatorze półki, stojaki, stoły i całe niezbędne wyposażenie. Kolekcje będą dostępne przez cały czas trwania Fotofestiwalu 2015.

Swoje publikacje w formie książki fotograficznej, zina, makiety, gazety można przesyłać do 17 maja 2015 roku na adres fundacji, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Warto też zapoznać się z regulaminem.

Więcej informacji o inicjatywie Photobook Club Poland znajdziecie na stronie paperbeatsrock.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7