Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną

Photobook Club Poland - pokaż swoją książkę fotograficzną
Fundacja Papier Bije Kamień we współpracy z łódzkim Fotofestiwalem inauguruje Photobook Club Poland - miejsce poświęcone książce fotograficznej, w którym twórcy z całej Polski będą mogli zaprezentować swoje dokonania na polu photobooków. Zgłoszenia można przesyłać do 17 maja 2015.
Papier Bije Kamień to kolektyw, wydawnictwo i fundacja zakorzeniona w kulturze zinów fotograficznych. Od początku istnienia jednym z głównych założeń grupy było utworzenie fotograficznej biblioteki, stałej kolekcji najlepszych książek fotograficznych – podróżującej lub stacjonarnej – ale przede wszystkim ogólnodostępnej i dedykowanej wszelkiego rodzaju publikacjom fotograficznym. Współpracując z łódzkim Fotofestiwalem oraz licznymi partnerami z państw Grupy Wyszehradzkiej fundacja inauguruje Photobook Club Poland – pierwsze w Polsce miejsce poświęcone książce fotograficznej. Prezentacja zebranej kolekcji będzie miałya premierę 28 maja, podczas oficjalnego otwarcia Fotofestiwalu 2015.

Mając na uwadze dynamiczny charakter kolekcji i motywację do prezentowania dorobku polskich twórców, fundacja startuje z otwartym naborem, którego celem jest powiększenie kompletopwanego od roku zbioru fotopublikacji. Inicjatywa ma na celu archiwizację, promocję i eksponowanie prac polskich artystów.

Jak mówią założyciele fundacji PBK - książka stanowić będzie część większej kolekcji, funkcjonującej zarówno w ramach planowanej stacjonarnej biblioteki, jak i mobilnego warsztatu. Prace zyskują dostęp do setek zainteresowanych oczu. Prezentujemy je wszędzie tam gdzie dotrzemy, planujemy też zabrać je na kilka wycieczek po świecie. Inauguracja Photobook Clubu to okazja, żeby podczas ceremonii otwarcia, pokazać swoje druki międzynarodowej publiczności. Drugi weekend festiwalu będzie skupiał się na zagadnieniach publikacji. Zapewniamy Wam w Art Inkubatorze półki, stojaki, stoły i całe niezbędne wyposażenie. Kolekcje będą dostępne przez cały czas trwania Fotofestiwalu 2015.

Swoje publikacje w formie książki fotograficznej, zina, makiety, gazety można przesyłać do 17 maja 2015 roku na adres fundacji, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Warto też zapoznać się z regulaminem.

Więcej informacji o inicjatywie Photobook Club Poland znajdziecie na stronie paperbeatsrock.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13