Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Relacja z otwarcia wystawy World Press Photo 2015 w Poznaniu

0

Autor: Marta Majewska

4 Maj 2015
Artykuł na: 6-9 minut

Prezentujemy wrażenia kolejnego czytelnika, który dzięki konkursowi organizowanemu przez fotopolis.pl i Canona, dotarł na otwarcie wystawy World Press Photo 2015.

tekst i zdjęcia: Jan Sadoch

28 kwietnia w Zamku odbył się wernisaż wystawy World Press Photo 2015, poprzedzony oprowadzaniem gości fotopolis.pl i Canona przez Anais Conijn, przedstawicielkę WPP. Na wernisażu nieco rozczarowała frekwencja zwiedzających. Sądziłbym, że na otwarcie wystawy takiego kalibru przyjdzie tłum, kilkaset osób, a w rzeczywistości było ich może 60-70, w pewnej mierze przypadkowych. Dobrym pomysłem było umieszczenie kilku nagrodzonych zdjęć (m.in. Kilica, I miejsce w kategorii Spot News) w bardziej uczęszczanym holu Zamku, co prawdopodobnie wpłynęło na zwrócenie uwagi większej liczby osób na wystawę.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Oprowadzanie - prawdopodobnie mogło być nieco dłuższe (trzeba było zdążyć przed rozpoczęciem wernisażu), ale i tak Anais Conijn zdążyła znakomicie zapoznać nas z tematem. Było o kilku rzeczach wcześniej mi znanych (jak chociażby drony - na przykładzie zdjęć Tomasa van Houtryve'a - mogą ułatwić robienie zdjęć z powietrza, coś, co w wypadku fotografii Kacpra Kowalskiego z wykorzystaniem paralotni wymagało ogromnej pracochłonności i nakładów czasowych). Ale było też kilka informacji nowych: zdjęcia Sarker Protick zostały zrobione świetle zastanym!. Lub takich, które mi wcześniej umknęły: Sergei Ilnitsky zpstał nagrodzony w dwóch wydawałoby się kompletnie odmiennych kategoriach: Sport (zdjęcia skoczków narciarskich) i General News (zniszczone wnętrze kuchni w Doniecku).

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Wystawa WPP 2015 jest czynna w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu do 21 maja 2015, w godzinach 12-20 (16.05 w godz. 13:00-1:00 - NOC MUZEÓW).

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina rusza z tegorocznymi promocjami Black Friday. W ramach „Czarnego Tygodnia” 8 obiektywów z oferty Tokiny z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony A kupicie do 745...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)