Katarzyna Łata-Wrona “SALE, życz mi szczęścia…”

Katarzyna Łata-Wrona “SALE, życz mi szczęścia…”
Galeria Obok ZPAF zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Katarzyny Łata-Wrony zatytułowanej “SALE, życz mi szczęścia…”. Ekspozycja skupia zdjęcia zrobione przez autorkę na Manhattanie, które prezentowane w formie dyptyków snują uniwersalną opowieść o życiu w metropolii. Wernisaż odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00.
Zdjęcia prezentowane w ramach wystawy “SALE, życz mi szczęścia…” powstały na przełomie 2014 i 2015 roku. Jak mówi autorka, jest to fotograficzny zapis miejsca, które będąc bliskie sercu autorki łączy w sobie elementy ucieczki, energii, chaosu, ale jednocześnie dopełnienia. Tak o wystawie wypowiada się członek warszawskiego ZPAF, Andrzej Baturo - "Ta wystawa wymyka się łatwym ocenom. Najprościej byłoby opisać ją jako relację z kilkudniowego pobytu w jakiejś metropolii. Ale to przecież nie jest zwykła relacja. To są dyptyki. Składane ani na zasadzie podobieństwa, ani przeciwieństwa. Aby zrozumieć przesłanie wystawy, trzeba dokładnie obejrzeć całość. I wtedy okaże się, że wystawa ma czytelną narrację. To taka literatura wizualna - dwa niezależne opowiadania. Pointa znajduje się „między wierszami“… Wystawa ta jest na wskroś uniwersalna, mogła powstać w każdym anglojęzycznym wielkim mieście i tylko z ustnej relacji autorki dowiadujemy się, że jest to Nowy Jork. Nie jest to jednak wystawa ani o Nowy Jorku, ani o żadnym innym mieście. Jest to wystawa o ludziach, którzy, tak na dobrą sprawę są anonimowi i mogą żyć w każdej metropolii".
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Katarzyna Łata-Wrona urodziła się 29 maja 1973 roku w Świętochłowicach. Absolwentka krakowskiej ASP. Członek ZPAP i ZPAF. Autorka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Redaktorka książek fotograficznych, kuratorka wystaw i licznych projektów fotograficznych. Zajmuje się promocją i edukacją w zakresie fotografii. W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i wkład w rozwój polskiej kultury. Prace Katarzyny Łata-Wrony znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fototeki ZPAF w Warszawie, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00 w Galerii Obok ZPAF przy ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 10 maja 2015 roku.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1