Katarzyna Łata-Wrona “SALE, życz mi szczęścia…”

Katarzyna Łata-Wrona “SALE, życz mi szczęścia…”
Galeria Obok ZPAF zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Katarzyny Łata-Wrony zatytułowanej “SALE, życz mi szczęścia…”. Ekspozycja skupia zdjęcia zrobione przez autorkę na Manhattanie, które prezentowane w formie dyptyków snują uniwersalną opowieść o życiu w metropolii. Wernisaż odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00.
Zdjęcia prezentowane w ramach wystawy “SALE, życz mi szczęścia…” powstały na przełomie 2014 i 2015 roku. Jak mówi autorka, jest to fotograficzny zapis miejsca, które będąc bliskie sercu autorki łączy w sobie elementy ucieczki, energii, chaosu, ale jednocześnie dopełnienia. Tak o wystawie wypowiada się członek warszawskiego ZPAF, Andrzej Baturo - "Ta wystawa wymyka się łatwym ocenom. Najprościej byłoby opisać ją jako relację z kilkudniowego pobytu w jakiejś metropolii. Ale to przecież nie jest zwykła relacja. To są dyptyki. Składane ani na zasadzie podobieństwa, ani przeciwieństwa. Aby zrozumieć przesłanie wystawy, trzeba dokładnie obejrzeć całość. I wtedy okaże się, że wystawa ma czytelną narrację. To taka literatura wizualna - dwa niezależne opowiadania. Pointa znajduje się „między wierszami“… Wystawa ta jest na wskroś uniwersalna, mogła powstać w każdym anglojęzycznym wielkim mieście i tylko z ustnej relacji autorki dowiadujemy się, że jest to Nowy Jork. Nie jest to jednak wystawa ani o Nowy Jorku, ani o żadnym innym mieście. Jest to wystawa o ludziach, którzy, tak na dobrą sprawę są anonimowi i mogą żyć w każdej metropolii".
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Katarzyna Łata-Wrona urodziła się 29 maja 1973 roku w Świętochłowicach. Absolwentka krakowskiej ASP. Członek ZPAP i ZPAF. Autorka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Redaktorka książek fotograficznych, kuratorka wystaw i licznych projektów fotograficznych. Zajmuje się promocją i edukacją w zakresie fotografii. W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i wkład w rozwój polskiej kultury. Prace Katarzyny Łata-Wrony znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fototeki ZPAF w Warszawie, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00 w Galerii Obok ZPAF przy ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 10 maja 2015 roku.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!