V edycja konkursu "Przyroda w obiektywie"

Autor: Marcin Grabowiecki

27 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Trwa konkurs "Przyroda w obiektywie". Organizatorzy czekają na prace, których tematem powinna być szeroko rozumiana natura, ze szczególnym naciskiem na dziką przyrodę. Fotografie można przesyłać do 10 lutego 2015.

Ruszyła piąta edycja konkursu Przyroda w obiektywie. W ubiegłym roku w pojedynku na najlepsze zdjęcie przyrodnicze starło się ponad 1000 miłośników fotografii, którzy nadesłali prawie 3000 zdjęć. Tematem prac powinna być szeroko rozumiana natura, jednak ze szczególnym naciskiem na dziką przyrodę.

Organizatorzy konkursu szukają kadrów doskonałych, łączących perfekcyjną technikę, wrażliwość artystyczną z niebanalnym spojrzeniem na otaczającą nas przyrodę. Na autorów najlepszych trzech zdjęć czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów Poznańskich Dni Fotografii.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez profesjonalne jury w składzie:

Małgorzata Książkiewicz - prezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Pierwszy profesjonalny aparat fotograficzny otrzymała w prezencie w 2005 r. i od tego czasu fotografia przyrodnicza zdominowała jej wolny czas. Uważa, że aby zrobić dobre zdjęcie potrzebne są pokora oraz miłość i szacunek do natury.

Adriana Bogdanowska - fotografka przyrody "wyjątkowo krytyczna wobec własnej twórczości, dlatego tylko czasem zadowolona z wykonanych przez siebie zdjęć". Ceni niebanalne, nastrojowe kadry - efekt artystycznej wizji niż klasycznej dokumentacji. Od 2004 roku redaktorka naczelna Magazynu Przyrodniczego "Salamandra". Autorka i współautorka kilkudziesięciu przyrodniczych publikacji naukowych i popularno-naukowych, opracowań i ekspertyz.

Ryszard Sąsiadek - członek: Związku Polskich Fotografów Przyrody (od 1995 roku, współzałożyciel Okręgu Łódzkiego ZPFP), Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1998 roku), Stowarzyszenia na rzecz rozwoju fotografii humanistycznej "Foto Humanum" oraz Sekcji Ornitologicznej przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Komisarz, organizator wielu plenerów fotograficznych i kilkudziesięciu wystaw fotograficznych, uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. W dorobku artystycznym ma m.in. 14 wystaw autorskich. Jego największą pasją jest fotografia przyrodnicza i krajobrazowa. Zafascynowany pięknem i bogactwem polskiej przyrody - wolny czas poświęca na podróżowanie, ciągłe odkrywanie i poszukiwanie..

Prace konkursowe należy nadsyłać do 10 lutego 2015.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu można znaleźć w Regulaminie konkursu.

Organizatorem konkursu jest Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Poznania.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Coraz więcej atrakcji na zlocie #ObrazyPodlasia. Weź udział spotkaniu nad Biebrzą!
Coraz więcej atrakcji na zlocie #ObrazyPodlasia. Weź udział spotkaniu nad Biebrzą!
Trwają zapisy na zlot miłośników fotografii, wideo i obserwatorów przyrody pod hasłem #ObrazyPodlasia. Organizatorzy informują o kolejnych ciekawych atrakcjach, które czekają na uczestników.
0
Najnowszy sprzęt oraz liczne wykłady i warsztaty - już jutro startują targi foto-wideo EXPOzycja 2023
Najnowszy sprzęt oraz liczne wykłady i warsztaty - już jutro startują targi foto-wideo EXPOzycja...
Foto-Plus zaprasza na kolejną, piątą już edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w Małopolsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania...
10
Fotografujesz otworkiem? Pokaz swoje zdjęcia na Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO 2023
Fotografujesz otworkiem? Pokaz swoje zdjęcia na Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO...
Jesienią tego roku śląskie galerie sztuki po raz kolejny zapełnią się pracami wykonanymi tą szczególną techniką. Nabór prac do 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii...
7