Wystawa Tomka Sikory w Ney Gallery

Ney Gallery zaprasza na otwarcie wystawy Tomka Sikory, które odbędzie się w piątek, 11 kwietnia o godz. 19:00. Prezentacja "Minął rok" jest zapisem stanu ducha na przestrzeni jednego roku. 12 kwietnia o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie z artystą.
Wystawa "Minął rok" to zapis stanu ducha na przestrzeni jednego roku. Fotografowanie siebie codziennie przez 365 dni stworzyło tę dokumentację upływu czasu i codziennych emocji, które umykają z pamięci w naszej pogoni do przodu. Kiedy przystaniemy na chwilę okazuje się, że znowu minął rok. Jest to już druga część projektu. Pierwsza powstała 10 lat wcześniej, w latach 2001-2002.

12 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z artystą.

Tomek Sikora Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 57 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK, ukazał się album "Tomek Sikora światłoczuły", zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. Od siedmiu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu, pracując nad najnowszym albumem "Cztery pory roku". Najnowsze projekty na stronie: www.tomeksikora.eu


Ney Gallery&Prints to galeria oraz pracownia fotograficznych wydruków wielkoformatowych, w której wydrukowano prace Tomka Sikory do wystawy "Minął rok". Ney Gallery&Prints jest przestrzenią otwartą dla każdego artysty, kolekcjonera i pasjonata sztuki. Tworzymy miejsce, w którym zapoznać się można z pracami zarówno młodych, jak i już znanych tworców. U nas sztukę można podziwiać, a także zakupić. Właścicielką Galerii jest Monika Ney (wł. Zielińska) absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Managerem Galerii jest Małgorzata Kaznowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie. Grafikiem współpracującym z Galerią jest Przemysław Mańkowski student Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki w Gdańsku. www.neygalleryprints.pl


Tomek SikoraMinął rok
Wernisaż: 11 kwietnia, godz. 19:00
Termin: 11 kwietnia - 11 maja 2014

Ney Gallery&Prints
ul. Spokojna 7 lok.2
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4