Wystawa Tomka Sikory w Ney Gallery

Ney Gallery zaprasza na otwarcie wystawy Tomka Sikory, które odbędzie się w piątek, 11 kwietnia o godz. 19:00. Prezentacja "Minął rok" jest zapisem stanu ducha na przestrzeni jednego roku. 12 kwietnia o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie z artystą.
Wystawa "Minął rok" to zapis stanu ducha na przestrzeni jednego roku. Fotografowanie siebie codziennie przez 365 dni stworzyło tę dokumentację upływu czasu i codziennych emocji, które umykają z pamięci w naszej pogoni do przodu. Kiedy przystaniemy na chwilę okazuje się, że znowu minął rok. Jest to już druga część projektu. Pierwsza powstała 10 lat wcześniej, w latach 2001-2002.

12 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z artystą.

Tomek Sikora Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 57 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK, ukazał się album "Tomek Sikora światłoczuły", zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. Od siedmiu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu, pracując nad najnowszym albumem "Cztery pory roku". Najnowsze projekty na stronie: www.tomeksikora.eu


Ney Gallery&Prints to galeria oraz pracownia fotograficznych wydruków wielkoformatowych, w której wydrukowano prace Tomka Sikory do wystawy "Minął rok". Ney Gallery&Prints jest przestrzenią otwartą dla każdego artysty, kolekcjonera i pasjonata sztuki. Tworzymy miejsce, w którym zapoznać się można z pracami zarówno młodych, jak i już znanych tworców. U nas sztukę można podziwiać, a także zakupić. Właścicielką Galerii jest Monika Ney (wł. Zielińska) absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Managerem Galerii jest Małgorzata Kaznowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie. Grafikiem współpracującym z Galerią jest Przemysław Mańkowski student Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki w Gdańsku. www.neygalleryprints.pl


Tomek SikoraMinął rok
Wernisaż: 11 kwietnia, godz. 19:00
Termin: 11 kwietnia - 11 maja 2014

Ney Gallery&Prints
ul. Spokojna 7 lok.2
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2