Wystawa Tomka Sikory w Ney Gallery

Ney Gallery zaprasza na otwarcie wystawy Tomka Sikory, które odbędzie się w piątek, 11 kwietnia o godz. 19:00. Prezentacja "Minął rok" jest zapisem stanu ducha na przestrzeni jednego roku. 12 kwietnia o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie z artystą.
Wystawa "Minął rok" to zapis stanu ducha na przestrzeni jednego roku. Fotografowanie siebie codziennie przez 365 dni stworzyło tę dokumentację upływu czasu i codziennych emocji, które umykają z pamięci w naszej pogoni do przodu. Kiedy przystaniemy na chwilę okazuje się, że znowu minął rok. Jest to już druga część projektu. Pierwsza powstała 10 lat wcześniej, w latach 2001-2002.

12 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z artystą.

Tomek Sikora Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 57 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK, ukazał się album "Tomek Sikora światłoczuły", zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. Od siedmiu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu, pracując nad najnowszym albumem "Cztery pory roku". Najnowsze projekty na stronie: www.tomeksikora.eu


Ney Gallery&Prints to galeria oraz pracownia fotograficznych wydruków wielkoformatowych, w której wydrukowano prace Tomka Sikory do wystawy "Minął rok". Ney Gallery&Prints jest przestrzenią otwartą dla każdego artysty, kolekcjonera i pasjonata sztuki. Tworzymy miejsce, w którym zapoznać się można z pracami zarówno młodych, jak i już znanych tworców. U nas sztukę można podziwiać, a także zakupić. Właścicielką Galerii jest Monika Ney (wł. Zielińska) absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Managerem Galerii jest Małgorzata Kaznowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie. Grafikiem współpracującym z Galerią jest Przemysław Mańkowski student Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki w Gdańsku. www.neygalleryprints.pl


Tomek SikoraMinął rok
Wernisaż: 11 kwietnia, godz. 19:00
Termin: 11 kwietnia - 11 maja 2014

Ney Gallery&Prints
ul. Spokojna 7 lok.2
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!