Wystawa Tomka Sikory w Ney Gallery

Ney Gallery zaprasza na otwarcie wystawy Tomka Sikory, które odbędzie się w piątek, 11 kwietnia o godz. 19:00. Prezentacja "Minął rok" jest zapisem stanu ducha na przestrzeni jednego roku. 12 kwietnia o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie z artystą.
Wystawa "Minął rok" to zapis stanu ducha na przestrzeni jednego roku. Fotografowanie siebie codziennie przez 365 dni stworzyło tę dokumentację upływu czasu i codziennych emocji, które umykają z pamięci w naszej pogoni do przodu. Kiedy przystaniemy na chwilę okazuje się, że znowu minął rok. Jest to już druga część projektu. Pierwsza powstała 10 lat wcześniej, w latach 2001-2002.

12 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z artystą.

Tomek Sikora Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 57 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK, ukazał się album "Tomek Sikora światłoczuły", zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. Od siedmiu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu, pracując nad najnowszym albumem "Cztery pory roku". Najnowsze projekty na stronie: www.tomeksikora.eu


Ney Gallery&Prints to galeria oraz pracownia fotograficznych wydruków wielkoformatowych, w której wydrukowano prace Tomka Sikory do wystawy "Minął rok". Ney Gallery&Prints jest przestrzenią otwartą dla każdego artysty, kolekcjonera i pasjonata sztuki. Tworzymy miejsce, w którym zapoznać się można z pracami zarówno młodych, jak i już znanych tworców. U nas sztukę można podziwiać, a także zakupić. Właścicielką Galerii jest Monika Ney (wł. Zielińska) absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Managerem Galerii jest Małgorzata Kaznowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Sztuki Mediów w Warszawie. Grafikiem współpracującym z Galerią jest Przemysław Mańkowski student Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki w Gdańsku. www.neygalleryprints.pl


Tomek SikoraMinął rok
Wernisaż: 11 kwietnia, godz. 19:00
Termin: 11 kwietnia - 11 maja 2014

Ney Gallery&Prints
ul. Spokojna 7 lok.2
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0