BZ WBK Press Foto po raz pierwszy w Opolu

Już od dzisiaj, 5 czerwca, w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu miłośnicy fotografii dokumentalnej będą mogli obejrzeć zdjęcia i fotoreportaże nagrodzone w ósmej edycji konkursu BZ WBK Press Foto.
Kategoria Kultura i sztuka - zdjęcie pojedyncze: 3 nagroda - Bartosz Bobkowski (Studio Panato), BZ WBK Press Foto 2012.

Opolska wystawa jest trzecią wystawą prac pokonkursowych w ramach ósmej edycji BZ WBK Press Foto, która prezentuje najlepsze polskie fotografie prasowe z roku 2011. Prezentowane tam prace pokazują cały przekrój ważnych wydarzeń z roku 2011: manifestacja w Nowym Jorku, arabska wiosna, pierwsza rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti, msza beatyfikacyjna Jana Pawła II, wybory parlamentarne, usuwanie skutków nawałnic pustoszących Polskę, ale również codzienne życie Polaków.

Ósma edycja BZ WBK Press Foto zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Swoje prace nadesłało aż 483 fotoreporterów z całej Polski, reprezentujących zarówno etatowych fotoreporterów, jak i tak zwanych wolnych strzelców. Ich prace oceniało profesjonalne jury, któremu przewodniczyła Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej PAP. W tym roku uczestnicy mogli nadsyłać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże do ośmiu kategorii konkursowych oraz do kategorii specjalnej - Fotokast. Tym samym liczba kategorii w porównaniu do poprzedniej edycji wzrosła o jedną. Nową kategorią jest Foto+, do której można było zgłaszać prace poddane obróbce w programach graficznych. W ramach konkursu nagrodzono 46 fotoreporterów, do których trafiło 55 nagród i wyróżnień.

Prace nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2012 możecie zobaczyć w naszej galerii.


Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2012
Termin: 5-28.06.2012

Muzeum Śląska Opolskiego
Wejście od ulicy Muzealnej
Opole
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4