BZ WBK Press Foto po raz pierwszy w Opolu

Już od dzisiaj, 5 czerwca, w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu miłośnicy fotografii dokumentalnej będą mogli obejrzeć zdjęcia i fotoreportaże nagrodzone w ósmej edycji konkursu BZ WBK Press Foto.
Kategoria Kultura i sztuka - zdjęcie pojedyncze: 3 nagroda - Bartosz Bobkowski (Studio Panato), BZ WBK Press Foto 2012.

Opolska wystawa jest trzecią wystawą prac pokonkursowych w ramach ósmej edycji BZ WBK Press Foto, która prezentuje najlepsze polskie fotografie prasowe z roku 2011. Prezentowane tam prace pokazują cały przekrój ważnych wydarzeń z roku 2011: manifestacja w Nowym Jorku, arabska wiosna, pierwsza rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti, msza beatyfikacyjna Jana Pawła II, wybory parlamentarne, usuwanie skutków nawałnic pustoszących Polskę, ale również codzienne życie Polaków.

Ósma edycja BZ WBK Press Foto zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Swoje prace nadesłało aż 483 fotoreporterów z całej Polski, reprezentujących zarówno etatowych fotoreporterów, jak i tak zwanych wolnych strzelców. Ich prace oceniało profesjonalne jury, któremu przewodniczyła Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej PAP. W tym roku uczestnicy mogli nadsyłać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże do ośmiu kategorii konkursowych oraz do kategorii specjalnej - Fotokast. Tym samym liczba kategorii w porównaniu do poprzedniej edycji wzrosła o jedną. Nową kategorią jest Foto+, do której można było zgłaszać prace poddane obróbce w programach graficznych. W ramach konkursu nagrodzono 46 fotoreporterów, do których trafiło 55 nagród i wyróżnień.

Prace nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2012 możecie zobaczyć w naszej galerii.


Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2012
Termin: 5-28.06.2012

Muzeum Śląska Opolskiego
Wejście od ulicy Muzealnej
Opole
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1