BZ WBK Press Foto 2012 rusza w Polskę

Znamy już miejscowości, w których zostaną zorganizowane wystawy pokonkursowe prezentujące zdjęcia nagrodzone w ósmej edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Lista obejmuje 21 miejsc w całym kraju. W siedmiu z nich zostaną także zorganizowane warsztaty fotograficzne dla młodzieży BZ WBK Press Foto Junior.
Kategoria Kultura i sztuka - zdjęcie pojedyncze: 1 nagroda - Michał Szlaga (freelancer). Paweł Althamer, "Koziołek". Rejestracja akcji. Brasilia (Brazylia) 18 czerwca 2011 r.

Tradycją konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto jest cykl wystaw pokonkursowych organizowanych w całym kraju. Wystawa, która składa się z 190 fotografii już wkrótce rozpocznie swoją trasą dookoła Polski, w trakcie której odwiedzi 21 miast, m.in. Kraków, Wrocław, Łódź, Koszalin, Poznań, Zamość, Toruń, Kielce, Częstochowę, Białystok, Tarnów, Rzeszów, Olsztyn, Wałbrzych, Szczecin, Warszawę oraz Łomżę. Pierwsza wystawa zostanie otwarta 13 kwietnia w wałbrzyskiej Bibliotece Pod Atlantami.

Uzupełnieniem wystaw pokonkursowych będą wprowadzone po raz pierwszy w tym roku warsztaty fotograficzne dla młodzieży BZ WBK Press Foto Junior. Dwudniowe warsztaty zostaną zorganizowane w siedmiu miejscowościach, a wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas wystaw laureatów BZ WBK Press Foto 2012.

W tym roku uczestnicy BZ WBK Press Foto mogli nadsyłać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże do ośmiu kategorii konkursowych oraz do kategorii specjalnej - Fotokast. Tym samym liczba kategorii w porównaniu do poprzedniej edycji wzrosła o jedną. Tą nową kategorią jest Foto+, do której można było zgłaszać prace poddane obróbce w programach graficznych. Wszystkie zgłoszone prace zostały ocenione przez profesjonalne jury, któremu przewodniczyła Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej PAP.

W ramach konkursu nagrodzono 46 fotoreporterów, do których trafiło 55 nagród i wyróżnień o łącznej wartości blisko 130 tysięcy złotych. Laureatami najważniejszych nagród zostali: - Tomasz Lazar (freelancer), za fotografię dokumentującą aresztowanie przez policję manifestantki w nowojorskim parku Zuccotti.;
Nagroda Rzeczpospolitej - Paweł Supernak (Polska Agencja Prasowa PAP), za zdjęcie ze spotkania Prezydenta USA Baracka Obamy z kombatantami II wojny światowej podczas wizyty w Polsce.;
Nagroda Banku Zachodniego WBK - Mateusz Dopierała (freelancer), za fotoreportaż z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym mogły startować przedszkolaki.]
Więcej informacji na temat konkursu BZ WBK Press Foto 2012 oraz wystaw pokonkursowych można znaleźć na stronie www.bzwbkpressfoto2012.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1