"Impresje z tatrzańskich szlaków" Katarzyny i Borysa Wasiuków w Warszawie

"Impresje z tatrzańskich szlaków" to wystawa trójwymiarowych zdjęć Tatr, która będzie prezentowana w Fotoplastikonie Warszawskim od 26 stycznia. Autorami fotografii są, inicjatorzy powstania Polskiego Klubu Stereoskopowego, Katarzyna i Borys Wasiukowie. Zdjęcia zostały wykonane w latach 1992-2011 i prezentują widoki z górskich wędrówek po polskich i słowackich Tatrach.
Widok z Morskiego Oka, fot. K. i B. Wasiukowie

Katarzyna i Borys Wasiukowie, autorzy wystawy "Impresje z tatrzańskich szlaków" od 1998 roku popularyzują zagadnienia stereoskopii. Oboje są inicjatorami powstania Polskiego Klubu Stereoskopowego a Borys jest krajowym przedstawicielem ISU (International Stereoscopic Union) - jedynej ogólnoświatowej organizacji, zrzeszającej pasjonatów stereoskopii. Swoje trójwymiarowe zdjęcia i diaporamy prezentowali m.in. na spotkaniach klubowych a ostatnio - na światowym kongresie ISU w Holandii. Ze szczególną pasją popularyzują swobogląd - metodę oglądania zdjęć 3D bez przyrządów, wyłącznie przez odpowiedni trening oczu.

Prezentowane zdjęcia powstały w latach 1992-2011. Pochodzą z corocznych, rodzinnych wyjazdów w Tatry polskie i słowackie i są zapisem zachwytów i fascynacji pięknem krajobrazu i przyrody gór. Wystawa prezentuje wyższe, skaliste partie Tatr, ale również regle i doliny. Zdjęcia były robione również zimą i jak mówią autorzy: powstają wtedy niepowtarzalne okazje do zdjęć z powierzchni zamarzniętych stawów, dzięki temu na zdjęciach można zobaczyć widoki ścian, jakich próżno by szukać na popularnych pocztówkach.

Katarzyna i Borys Wasiukowie "Impresje z tatrzańskich szlaków"
Termin: 26.01-18.02.2012
wt-nd, godz. 10:00-18:00

Fotoplastikon Warszawski
Al. Jerozolimskie 51
(w oficynie kamienicy)
Warszawa

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12