"Gdzie jest sztuka?" - miejski szlak galerii sztuki współczesnej w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Wrzesień 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
W dniach 23-24 września w Warszawie będzie można uczestniczyć w 17 wernisażach! Oprócz galerii sztuki współczesnej, w tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą również udział instytucje, dla których najważniejsza jest fotografia: Galeria Asymetria oraz Fundacja Archeologia Fotografii. Polecamy!

"Gdzie jest sztuka?" to nowe i bezprecedensowe wydarzenie w historii Warszawy. Na jeden wrześniowy weekend zmieni się ona w stolicę sztuki współczesnej. Miejski szlak sztuki ma pokazać potencjał tkwiący w działalności prywatnych placówek wystawienniczych. Wydarzenie łączy rozproszone działania warszawskich galerii w formę wspólnych wernisaży. Wytyczony szlak obejmuje najciekawsze galerie sztuki współczesnej. Projekt zachęca do regularnego i bezpośredniego kontaktu ze sztuką i z ludźmi ją tworzącymi. Jest adresowany zarówno do masowej publiczności, turystów jak i osób w szczególności zainteresowanych kulturą. "Gdzie jest sztuka?" inauguruje program wspólnych działań 17 warszawskich galerii, których celem jest stworzenie wspólnej platformy informacyjnej, oraz organizacja, obok cyklicznych weekendów galerii, corocznych targów sztuki i wydawnictw artystycznych.

Galerie, które dołączyły się do przedsięwzięcia: appendix2, Asymetria, BWA Warszawa, Czarna, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Heppen Transfer, Bocheńska Gallery, Kolonie, Le Guern, Leto, LOKAL_30, galeria m2, Piktogram/BLA, Raster, Starter.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny! Mapki z miejscami wydarzeń już wkrótce dostępne będą w galeriach uczestniczących w projekcie.

Szczegóły na stronie: www.gdziejestsztuka.pl.

Polecamy!

Gdzie jest sztuka?
Termin: 23-24.09.2011

23.09: otwarcia w galeriach śródmiejskich, godz. 17:00-22:00
24.09: galerie w Śródmieściu otwarte w godz. 11:00-17:00
24.09: otwarcia w galeriach praskich, godz. 17:00-22:00

Impreza integracyjna w Soho Factory od godz. 22:00 (zaproszenia do odbioru w galeriach, ilość zaproszeń ograniczona)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wiosenne rabaty Nikona - obiektywy i bezlusterkowce Nikon Z do 1860 zł taniej
Wiosenne rabaty Nikona - obiektywy i bezlusterkowce Nikon Z do 1860 zł taniej
Nikon rusza z tegorocznymi promocjami na sprzęt fotograficzny. W ramach akcji „Natychmiastowy Rabat” do 19 lipca 2021 roku kupisz taniej 5 aparatów i aż 14 obiektywów....
1
0
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
61
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)