"Gdzie jest sztuka?" - miejski szlak galerii sztuki współczesnej w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Wrzesień 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
W dniach 23-24 września w Warszawie będzie można uczestniczyć w 17 wernisażach! Oprócz galerii sztuki współczesnej, w tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą również udział instytucje, dla których najważniejsza jest fotografia: Galeria Asymetria oraz Fundacja Archeologia Fotografii. Polecamy!

"Gdzie jest sztuka?" to nowe i bezprecedensowe wydarzenie w historii Warszawy. Na jeden wrześniowy weekend zmieni się ona w stolicę sztuki współczesnej. Miejski szlak sztuki ma pokazać potencjał tkwiący w działalności prywatnych placówek wystawienniczych. Wydarzenie łączy rozproszone działania warszawskich galerii w formę wspólnych wernisaży. Wytyczony szlak obejmuje najciekawsze galerie sztuki współczesnej. Projekt zachęca do regularnego i bezpośredniego kontaktu ze sztuką i z ludźmi ją tworzącymi. Jest adresowany zarówno do masowej publiczności, turystów jak i osób w szczególności zainteresowanych kulturą. "Gdzie jest sztuka?" inauguruje program wspólnych działań 17 warszawskich galerii, których celem jest stworzenie wspólnej platformy informacyjnej, oraz organizacja, obok cyklicznych weekendów galerii, corocznych targów sztuki i wydawnictw artystycznych.

Galerie, które dołączyły się do przedsięwzięcia: appendix2, Asymetria, BWA Warszawa, Czarna, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Heppen Transfer, Bocheńska Gallery, Kolonie, Le Guern, Leto, LOKAL_30, galeria m2, Piktogram/BLA, Raster, Starter.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny! Mapki z miejscami wydarzeń już wkrótce dostępne będą w galeriach uczestniczących w projekcie.

Szczegóły na stronie: www.gdziejestsztuka.pl.

Polecamy!

Gdzie jest sztuka?
Termin: 23-24.09.2011

23.09: otwarcia w galeriach śródmiejskich, godz. 17:00-22:00
24.09: galerie w Śródmieściu otwarte w godz. 11:00-17:00
24.09: otwarcia w galeriach praskich, godz. 17:00-22:00

Impreza integracyjna w Soho Factory od godz. 22:00 (zaproszenia do odbioru w galeriach, ilość zaproszeń ograniczona)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Muzeum Sztuki w Gliwicach zaprasza na wykład online poświęcony sylwetce jednej z najważniejszych polskich fotografek. Spotkanie poświęcone Zofii Rydet odbędzie się w...
11
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń i 12 tysięcy zdjęć z całego świata, Jury 11. edycji konkursu Leica Street Photo wybrało 20 finałowych prac, oraz zdobywcę Grand Prix, w ręce którego powędrowała...
30
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Next77, oficjalny dystrybutor marki Godox w Polsce wraz z domem produkcyjnym Klik Film organizują warsztaty dla wszystkich, którzy chcą tworzyć lepsze streamy i materiały filmowe.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)