"Gdzie jest sztuka?" - miejski szlak galerii sztuki współczesnej w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Wrzesień 2011
Artykuł na: 4-5 minut
W dniach 23-24 września w Warszawie będzie można uczestniczyć w 17 wernisażach! Oprócz galerii sztuki współczesnej, w tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą również udział instytucje, dla których najważniejsza jest fotografia: Galeria Asymetria oraz Fundacja Archeologia Fotografii. Polecamy!

"Gdzie jest sztuka?" to nowe i bezprecedensowe wydarzenie w historii Warszawy. Na jeden wrześniowy weekend zmieni się ona w stolicę sztuki współczesnej. Miejski szlak sztuki ma pokazać potencjał tkwiący w działalności prywatnych placówek wystawienniczych. Wydarzenie łączy rozproszone działania warszawskich galerii w formę wspólnych wernisaży. Wytyczony szlak obejmuje najciekawsze galerie sztuki współczesnej. Projekt zachęca do regularnego i bezpośredniego kontaktu ze sztuką i z ludźmi ją tworzącymi. Jest adresowany zarówno do masowej publiczności, turystów jak i osób w szczególności zainteresowanych kulturą. "Gdzie jest sztuka?" inauguruje program wspólnych działań 17 warszawskich galerii, których celem jest stworzenie wspólnej platformy informacyjnej, oraz organizacja, obok cyklicznych weekendów galerii, corocznych targów sztuki i wydawnictw artystycznych.

Galerie, które dołączyły się do przedsięwzięcia: appendix2, Asymetria, BWA Warszawa, Czarna, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Heppen Transfer, Bocheńska Gallery, Kolonie, Le Guern, Leto, LOKAL_30, galeria m2, Piktogram/BLA, Raster, Starter.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny! Mapki z miejscami wydarzeń już wkrótce dostępne będą w galeriach uczestniczących w projekcie.

Szczegóły na stronie: www.gdziejestsztuka.pl.

Polecamy!

Gdzie jest sztuka?
Termin: 23-24.09.2011

23.09: otwarcia w galeriach śródmiejskich, godz. 17:00-22:00
24.09: galerie w Śródmieściu otwarte w godz. 11:00-17:00
24.09: otwarcia w galeriach praskich, godz. 17:00-22:00

Impreza integracyjna w Soho Factory od godz. 22:00 (zaproszenia do odbioru w galeriach, ilość zaproszeń ograniczona)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej
Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej
Lęk, tęsknota, melancholia i ciekawość. „Nieziemia” to wystawa prezentująca niezależne, autorskie cykle fotografów łódzkiej Filmówki.
41
0
Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”
Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”
Tokina i serwis fotowarsztaty.com zapraszają na wrześniowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, które będą podążać śladem...
8
0
Fotspot Open Call - pokaż swoje zdjęcia na Rybnickim Festiwalu Fotografii
Fotspot Open Call - pokaż swoje zdjęcia na Rybnickim Festiwalu Fotografii
Poznańskie stowarzyszenie Fotspot, wspólnie z Galerią Centrala zaprasza do konkursu Open Call, którego laureaci będą mieli szansę pokazać swoje prace na czołowych...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)