Prace Katarzyny Majak w drugiej części przewodnika dla kolekcjonerów

0

Autor: Marcin Grabowiecki

28 Luty 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Prace Katarzyny Majak znalazły się w publikacji "The Collector's Guide to New Art Photography Vol. 2". Na 216 stronach mieszczą się prace 100 fotografów z całego świata. Majak jest jedynym fotografem mieszkającym w Polsce, którego prace zostały uwzględnione w wydawnictwie. Książce towarzyszy wystawa i prezentacja autorska.

Zapraszamy na wystawę towarzyszącą wydaniu przewodnika dla kolekcjonerów "The Collector's Guide to New Art Photography Vol. 2", do którego zostały wybrane prace Katarzyny Majak. Przewodnik jest 216-stronicową publikacją zawierającą prace 100 wybranych fotografów z całego świata. Stanowi niezastąpione źródło informacji dla kuratorów, krytyków i wszystkich zainteresowanych współczesną fotografią. Wernisaż odbędzie się 4 marca o godz. 20:00. Wystawa potrwa do 2 kwietnia 2011. Kuratorką wystawy prezentowanej w Chelsea Art Museum w Nowym Jorku jest Vanessa Kramer.

15 marca w godz. 11:00-13:00 odbędzie się prezentacja autorska Katarzyny Majak w "B&H" w Nowym Jorku.

Więcej informacji na temat spotkania i wystawy.

Katarzyna Majak. Artystka wizualna, autorka tekstów o fotografii, doktor sztuk wizualnych (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Fotografii uczyła się m.in. od wnuka Edwarda Westona w Kalifornii (2002) oraz Johna Sextona, asystenta Ansela Adamsa w Kolorado; Stypendystka Anderson Ranch Arts Center w Kolorado, USA (2003). Jako artist-in-residence uczestniczyła w międzynarodowym projekcie "Florida - First Contact" w Atlantic Center for the Arts na Florydzie (2002). Obok fotografii zajmuje się instalacją, video. Stale współpracuje z Kwartalnikiem Fotografia oraz 1000 Words Photography Magazine. Swoje fotografie, video oraz instalacje wystawia w Polsce i za granicą (USA, Niemcy). Była kuratorem - m.in. wystawy młodej polskiej fotografii "Globe-all?" w Tucson, Arizona (2004), gdzie spędziła 3 miesiące jako artist-in-residence. (2010). Ukończyła anglistykę oraz rusycystykę na UAM w Poznaniu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0
Powiązane artykuły