Katarzyna Majak

Wszystkie artykuły z tagiem: "Katarzyna Majak" w serwisie fotopolis.pl:
Najlepsze książki fotograficzne 2014
Po raz kolejny poprosiliśmy miłośników książek fotograficznych o podzielenie się z nami ich ulubionymi tytułami mijającego roku. Zobaczcie jakie publikacje wybrało dla Was 9 ekspertów - fotografów, kuratorów, historyków sztuki, dziennikarzy i założycieli księgarni.
21 Gru 2014
Marcin Grabowiecki
0
"Kobiety mocy" Katarzyny Majak w Poznaniu
Zapraszamy do poznańskiej Galerii EGO na wernisaż wystawy Katarzyny Majak, który rozpocznie się w piątek 21 marca o godz. 19:00. 22 marca o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie autorskie. Prace z cyklu "Kobiety mocy" dotyczą przedstawicielek różnorakich odmian duchowości - wiedźm, uzdrowicielek, bajarek, szeptuch, wizjonerek, zielarek, a także artystek.
19 Mar 2014
Marcin Grabowiecki
0
"Kobiety mocy" Katarzyny Majak w Galerii Bielskiej BWA
Zapraszamy do Galerii Bielskiej BWA na otwarcie wystawy Katarzyny Majak "Kobiety Mocy", które odbędzie się 21 czerwca o godz. 19:00. W trakcie wernisażu rytuał odprawi Beata Lech. Projekt "Kobiety Mocy" jest efektem ponad rocznej pracy badawczej, na realizację której artystka otrzymała stypendium MKiDN. Kuratorką wystawy jest Agnieszka Żechowska.
12 Cze 2013
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z redakcją Kwartalnika Fotografia
Zapraszamy na spotkanie z redakcją Kwartalnika Fotografia, które odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18:00 w Artefakt Cafe w Krakowie. "Kwartalnik Fotografia" ma już prawie 13 lat. Przyszła, więc pora na zmiany. Na spotkaniu w Krakowie mowa będzie przede wszystkim o planach na najbliższą przyszłość - o tym jak KF będzie się zmieniać. Będzie można dowiedzieć się jak zaczęła się przygoda wydawnicza wydawnictwa Kropka, jak zmieniał się KF.
3 Kwi 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Kobiety mocy" Katarzyny Majak w Bunkrze sztuki w Krakowie
Zapraszamy do krakowskiego Bunkra Sztuki na otwarcie wystawy Katarzyny Majak, które odbędzie się w czwartek, 21 marca o godz. 18:00. Projekt "Kobiety Mocy" jest efektem podróży autorki, pragnącej stworzyć mapę wierzeń, zmieniającą wizerunek Polski utożsamionej z tradycją chrześcijańską i katolicką. Bohaterki projektu reprezentują współczesne nurty duchowości pogańskiej i neopogańskiej. Podczas wernisażu Katarzyna Emilia Bogdan dokona rytualnego oczyszczania szałwią.
18 Mar 2013
Marcin Grabowiecki
0
ME, MYSELF & I - wystawa prac siedmiu fotografek w Wiedniu
W wiedeńskiej Anzenberger Gallery odbędzie się wystawa, na której zostaną zaprezentowane prace siedmiu artystek z różnych stron świata, m.in. Katarzyny Majak. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w czwartek 25 października o godzinie 19:00.
23 Paź 2012
Patrycja Tuszyńska
0
Prace Katarzyny Majak w drugiej części przewodnika dla kolekcjonerów
Prace Katarzyny Majak znalazły się w publikacji "The Collector's Guide to New Art Photography Vol. 2". Na 216 stronach mieszczą się prace 100 fotografów z całego świata. Majak jest jedynym fotografem mieszkającym w Polsce, którego prace zostały uwzględnione w wydawnictwie. Książce towarzyszy wystawa i prezentacja autorska.
28 Lut 2011
Marcin Grabowiecki
0
Wieczór konsultacyjny z Katarzyną Majak w ZPAF
W najbliższy piątek - 14 stycznia Programy Edukacyjne ZPAF zapraszają na kolejne spotkanie, w ramach którego będzie można pokazać i skonsultować swoje fotografie, projekty wystaw lub publikacji. Zdjęcia można przynieść w formie odbitek, wydruków, lub "lekkich" plików jpg. W spotkaniu można też uczestniczyć jako obserwator traktując je jako doskonały sposób na zwiększenie fotograficznej motywacji.
10 Sty 2011
Marcin Grabowiecki
0
"nibyniewielka" Katarzyny Majak w Starej Galerii ZPAF
W poniedziałek 19 lipca w Starej Galerii ZPAF odbędzie się otwarcie wystawy Katarzyny Majak zatytułowanej "nibyniewielka". Oprócz fotografii w Warszawie czekają na nas także obiekty, video i muzyka, które tworzą razem historię pewnego przedmiotu - sukienki ślubnej.
13 Lip 2010
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Desire/ Deschirer" Katarzyny Majak w Galerii Manhattan w Łodzi
Zapraszamy na wystawę Katarzyny Majak "Desire/ Deschirer, pragnienie/ unicestwienie", którą można oglądać w Galerii Manhattan w Łodzi od 14 listopada.
10 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0