Spotkanie z redakcją Kwartalnika Fotografia

0
Marcin Grabowiecki
3 Kwiecień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na spotkanie z redakcją Kwartalnika Fotografia, które odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18:00 w Artefakt Cafe w Krakowie. "Kwartalnik Fotografia" ma już prawie 13 lat. Przyszła, więc pora na zmiany. Na spotkaniu w Krakowie mowa będzie przede wszystkim o planach na najbliższą przyszłość - o tym jak KF będzie się zmieniać. Będzie można dowiedzieć się jak zaczęła się przygoda wydawnicza wydawnictwa Kropka, jak zmieniał się KF.

19 kwietnia 2013r. o godz. 18:00 w Artefakt Cafe w Krakowie odbędzie się organizowane przez Fotobzik spotkanie z cyklu "!ART COME OUT!" poświęcone "Kwartalnikowi Fotografia". Gośćmi Artefakt Cafe będą: Katarzyna Majak - artystka wizualna, autorka tekstów o fotografii oraz Aleksandra Śliwczyńska-Kupidura - fotografujący sekretarz "Kwartalnika Fotografia".

Kwartalnik Fotografia istnieje już ponad 10 lat (1. numer ukazał się w maju 2000 roku, premiera miała miejsce na Biennale Fotografii w Poznaniu). Redaktorami naczelnymi byli: Zbigniew Tomaszczuk (2000-2004), Ireneusz Zjeżdżałka (2004-2008), Waldemar Śliwczyński (2008-2012). Magazyn ukazuje się w nakładzie ponad 2000 egzemplarzy, w języku polskim oraz angielskim. Pismo patronuje imprezom fotograficznym w Polsce i za granicą, wystawom indywidualnym i zbiorowym oraz konkursom dla młodych twórców (m.in. w tym roku: Fotofestiwal w Łodzi, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Fotograficzna Publikacja Roku, inSpiracje w Szczecinie, Spotkania z fotografią w Muzeum Śląskim w Katowicach, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Transfotografia w Trójmieście. Jest fundatorem nagród, m.in.: projekt archiwizowania fotografii oraz spisu kolekcji fotograficznych "FotoRejestr" organizowany przez Fundację Archeologii Fotografii w Warszawie, II Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu. Laureat dwóch wyróżnień w ogólnokrajowym konkursie na Prasową Okładkę Roku - Grand Front 2008 oraz 2009 (KF nr 26-27 oraz KF nr 28)

Spotkanie z redakcją "Kwartalnika Fotografia"
Termin: 19.04.2013, godz. 18:00

Artefakt Cafe
ul. Dajwór 3
Kraków

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Czy warto edytować JPEG-i w 16-bitowej głębi kolorów?
Czy warto edytować JPEG-i w 16-bitowej głębi kolorów?
To pytanie w końcu zada sobie każdy, kto bierze się za edycję zdjęć w Photoshopie. Czy zmiana głębi kolorystycznej na 16-bitową jakkolwiek wpłynie na obróbkę? Czy...
9
0
5 nieoczywistych tricków w Adobe Lightroom, których możesz nie znać
5 nieoczywistych tricków w Adobe Lightroom, których możesz nie znać
Dzięki coraz większej liczbie funkcji Lightrooma nie musimy aż tak często korzystać z Photoshopa, a do większość podstawowej obróbki wystarczy nam cyfrowa ciemnia. No właśnie, czy tylko do...
15
3
Kalendarz dla astrofotografów na rok 2020. Zobacz kiedy najlepiej fotografować poszczególne ciała niebieskie
Kalendarz dla astrofotografów na rok 2020. Zobacz kiedy najlepiej fotografować poszczególne ciała...
Interesujesz się fotografią nocnego nieba? Oto kalendarz, dzięki któremu nie przegapisz najciekawszych zdarzeń na nieboskłonie.
40
2