Wystawa fotografii Pawła Eibla w Czułości

Galeria Czułość zaprasza na wystawę fotografii Pawła Eibla zatytułowaną "Soleil Noir", która będzie otwarta przez dwa dni: w czwartek, 9 grudnia o godz. 20:00 oraz 17 grudnia o godz. 20:00 na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A w Warszawie.
fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

Paweł Eibel nieustannie utrwala nie tyle historię rzeczywistą, co zdarzenia symboliczne (otchłanie, układy, kobiety), które prowadzą jego myślenie ku znaczeniu albo grożą utratą świadomości. "Czy coś zobaczę?" - zdaje się pytać. Pamiętamy, że czerń, która przecież nie musi być czarna, jest prawdziwym znakiem idealnego roztworu, a materia dzieli się na atomy, drobniejsze niż proszek, które drgają w promieniach słońca - pisze Adam Radeki w tekście towarzyszacym wystawie.

"Czułość" to nowe miejsce na galeryjnej mapie Warszawy. To wyjątkowa galeria stworzona przez dwóch młodych fotografów Janka Zamoyskiego i Witka Orskiego. Wyjątkowość tego miejsca polega przede wszystkim na szczególnym charakterze współpracy z artystami, którym galeria oferuje pełną wolność wystawienniczą. W praktyce oznacza to, że każdy fotograf współpracujący z Czułością może bez ingerencji kuratorskiej wymyślić, rozplanować i wreszcie powiesić swoją wystawę na ścianach galerii. Obok prezentacji wystaw indywidualnych, w galerii odbywają się wystawy zbiorowe - rezultat działań kolektywu fotografów współtworzących "Czułość". Twórcy galerii mają także w planach organizację gościnnych wystaw artystów spoza "Czułości", oraz współpracę z podobnymi galeriami i kolektywami na świecie.

"Czułość" narodziła się w lipcu tego roku w kamiennicy "5 10 15" i dzięki przychylności gospodarzy tego miejsca pozostała tam aż do zamknięcia budynku przy ul. Mokotowskiej. Jej twórcy obecnie rezydują w pięknej willi na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A. Czułość to: Piotr Bekas, Franciszek Buchner, Yosuke Demukai, Paweł Eibel, Weronika Ławniczak, Stanisław Legus, Kuba Mount, Witek Orski, Kamil Zacharski, Janek Zamoyski.

Paweł EibelSoleil Noir
Termin: 9.12.2010, godz. 20:00
17.12.2010, godz. 20:00

Czułość
ul. Dąbrowiecka 1A
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1