Wystawa fotografii Pawła Eibla w Czułości

Galeria Czułość zaprasza na wystawę fotografii Pawła Eibla zatytułowaną "Soleil Noir", która będzie otwarta przez dwa dni: w czwartek, 9 grudnia o godz. 20:00 oraz 17 grudnia o godz. 20:00 na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A w Warszawie.
fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

Paweł Eibel nieustannie utrwala nie tyle historię rzeczywistą, co zdarzenia symboliczne (otchłanie, układy, kobiety), które prowadzą jego myślenie ku znaczeniu albo grożą utratą świadomości. "Czy coś zobaczę?" - zdaje się pytać. Pamiętamy, że czerń, która przecież nie musi być czarna, jest prawdziwym znakiem idealnego roztworu, a materia dzieli się na atomy, drobniejsze niż proszek, które drgają w promieniach słońca - pisze Adam Radeki w tekście towarzyszacym wystawie.

"Czułość" to nowe miejsce na galeryjnej mapie Warszawy. To wyjątkowa galeria stworzona przez dwóch młodych fotografów Janka Zamoyskiego i Witka Orskiego. Wyjątkowość tego miejsca polega przede wszystkim na szczególnym charakterze współpracy z artystami, którym galeria oferuje pełną wolność wystawienniczą. W praktyce oznacza to, że każdy fotograf współpracujący z Czułością może bez ingerencji kuratorskiej wymyślić, rozplanować i wreszcie powiesić swoją wystawę na ścianach galerii. Obok prezentacji wystaw indywidualnych, w galerii odbywają się wystawy zbiorowe - rezultat działań kolektywu fotografów współtworzących "Czułość". Twórcy galerii mają także w planach organizację gościnnych wystaw artystów spoza "Czułości", oraz współpracę z podobnymi galeriami i kolektywami na świecie.

"Czułość" narodziła się w lipcu tego roku w kamiennicy "5 10 15" i dzięki przychylności gospodarzy tego miejsca pozostała tam aż do zamknięcia budynku przy ul. Mokotowskiej. Jej twórcy obecnie rezydują w pięknej willi na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A. Czułość to: Piotr Bekas, Franciszek Buchner, Yosuke Demukai, Paweł Eibel, Weronika Ławniczak, Stanisław Legus, Kuba Mount, Witek Orski, Kamil Zacharski, Janek Zamoyski.

Paweł EibelSoleil Noir
Termin: 9.12.2010, godz. 20:00
17.12.2010, godz. 20:00

Czułość
ul. Dąbrowiecka 1A
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13