Wystawa fotografii Pawła Eibla w Czułości

Galeria Czułość zaprasza na wystawę fotografii Pawła Eibla zatytułowaną "Soleil Noir", która będzie otwarta przez dwa dni: w czwartek, 9 grudnia o godz. 20:00 oraz 17 grudnia o godz. 20:00 na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A w Warszawie.
fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

Paweł Eibel nieustannie utrwala nie tyle historię rzeczywistą, co zdarzenia symboliczne (otchłanie, układy, kobiety), które prowadzą jego myślenie ku znaczeniu albo grożą utratą świadomości. "Czy coś zobaczę?" - zdaje się pytać. Pamiętamy, że czerń, która przecież nie musi być czarna, jest prawdziwym znakiem idealnego roztworu, a materia dzieli się na atomy, drobniejsze niż proszek, które drgają w promieniach słońca - pisze Adam Radeki w tekście towarzyszacym wystawie.

"Czułość" to nowe miejsce na galeryjnej mapie Warszawy. To wyjątkowa galeria stworzona przez dwóch młodych fotografów Janka Zamoyskiego i Witka Orskiego. Wyjątkowość tego miejsca polega przede wszystkim na szczególnym charakterze współpracy z artystami, którym galeria oferuje pełną wolność wystawienniczą. W praktyce oznacza to, że każdy fotograf współpracujący z Czułością może bez ingerencji kuratorskiej wymyślić, rozplanować i wreszcie powiesić swoją wystawę na ścianach galerii. Obok prezentacji wystaw indywidualnych, w galerii odbywają się wystawy zbiorowe - rezultat działań kolektywu fotografów współtworzących "Czułość". Twórcy galerii mają także w planach organizację gościnnych wystaw artystów spoza "Czułości", oraz współpracę z podobnymi galeriami i kolektywami na świecie.

"Czułość" narodziła się w lipcu tego roku w kamiennicy "5 10 15" i dzięki przychylności gospodarzy tego miejsca pozostała tam aż do zamknięcia budynku przy ul. Mokotowskiej. Jej twórcy obecnie rezydują w pięknej willi na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A. Czułość to: Piotr Bekas, Franciszek Buchner, Yosuke Demukai, Paweł Eibel, Weronika Ławniczak, Stanisław Legus, Kuba Mount, Witek Orski, Kamil Zacharski, Janek Zamoyski.

Paweł EibelSoleil Noir
Termin: 9.12.2010, godz. 20:00
17.12.2010, godz. 20:00

Czułość
ul. Dąbrowiecka 1A
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0