Wystawa fotografii Pawła Eibla w Czułości

Galeria Czułość zaprasza na wystawę fotografii Pawła Eibla zatytułowaną "Soleil Noir", która będzie otwarta przez dwa dni: w czwartek, 9 grudnia o godz. 20:00 oraz 17 grudnia o godz. 20:00 na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A w Warszawie.
fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

fot. Paweł Eibel

Paweł Eibel nieustannie utrwala nie tyle historię rzeczywistą, co zdarzenia symboliczne (otchłanie, układy, kobiety), które prowadzą jego myślenie ku znaczeniu albo grożą utratą świadomości. "Czy coś zobaczę?" - zdaje się pytać. Pamiętamy, że czerń, która przecież nie musi być czarna, jest prawdziwym znakiem idealnego roztworu, a materia dzieli się na atomy, drobniejsze niż proszek, które drgają w promieniach słońca - pisze Adam Radeki w tekście towarzyszacym wystawie.

"Czułość" to nowe miejsce na galeryjnej mapie Warszawy. To wyjątkowa galeria stworzona przez dwóch młodych fotografów Janka Zamoyskiego i Witka Orskiego. Wyjątkowość tego miejsca polega przede wszystkim na szczególnym charakterze współpracy z artystami, którym galeria oferuje pełną wolność wystawienniczą. W praktyce oznacza to, że każdy fotograf współpracujący z Czułością może bez ingerencji kuratorskiej wymyślić, rozplanować i wreszcie powiesić swoją wystawę na ścianach galerii. Obok prezentacji wystaw indywidualnych, w galerii odbywają się wystawy zbiorowe - rezultat działań kolektywu fotografów współtworzących "Czułość". Twórcy galerii mają także w planach organizację gościnnych wystaw artystów spoza "Czułości", oraz współpracę z podobnymi galeriami i kolektywami na świecie.

"Czułość" narodziła się w lipcu tego roku w kamiennicy "5 10 15" i dzięki przychylności gospodarzy tego miejsca pozostała tam aż do zamknięcia budynku przy ul. Mokotowskiej. Jej twórcy obecnie rezydują w pięknej willi na Saskiej Kępie przy ul. Dąbrowieckiej 1A. Czułość to: Piotr Bekas, Franciszek Buchner, Yosuke Demukai, Paweł Eibel, Weronika Ławniczak, Stanisław Legus, Kuba Mount, Witek Orski, Kamil Zacharski, Janek Zamoyski.

Paweł EibelSoleil Noir
Termin: 9.12.2010, godz. 20:00
17.12.2010, godz. 20:00

Czułość
ul. Dąbrowiecka 1A
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1