Grudniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży

Do kiosków trafił grudniowy numer magazynu Digital Camera Polska. Czytelnicy znajdą w nim rozmowy ze znanymi fotografami (Thomasem Hoepkerem i Eugenio Recuenco), liczne porady warsztatowe i sprzętowe, a także opis nowości i testy aparatów Fujifilm X10, Sony NEX-5N i ośmiu niedrogich obiektywów makro.

W kioskach i salonach prasowych można już kupić grudniowe wydanie magazynu Digital Camera Polska. W numerze znalazły się wywiady - z fotografami Thomasem Hoepkerem i Eugenio Recuenco oraz mechanikiem precyzyjnym Sylwestrem Gecyngierem, od kilku dekad naprawiającym aparaty największych sław polskiej fotografii. Tradycyjnie wiele stron poświęcono poradom warsztatowym i sprzętowym oraz obróbce zdjęć w Photoshopie. W tym miesiącu na łamach Digital Camera Polska pojawiły się testy aparatów Fujifilm X10, Sony NEX-5N, 8 niedrogich obiektywów makro, a także przegląd kreatywnych akcesoriów za mniej niż 500 złotych.


W tym miesiącu druga odsłona cyklu "Sławni i bogaci" (realizowanego przy współpracy z Akademią Fotografii), w którym {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?seakey=1&szukane=Bownik;Bownik, specjalista od analizy obrazu, przybliża sylwetkę i analizuje jedno ze zdjęć słynnego paryskiego fotografa mody Guy Bordina.

]
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w informacji prasowej:

W sprzedaży jest już grudniowe wydanie polskiej edycji brytyjskiego magazynu Digital Camera.

Najnowsze DCP to przede wszystkim wielkie nazwiska. W magazynie znajdziemy m.in. rozmowę z Thomasem Hoepkerem (członkiem i byłym prezesem prestiżowej agencji Magnum Photos), który gościł niedawno w Polsce na zaproszenie warszawskiej Leica Gallery, oraz ekskluzywny wywiad z hiszpańskim fotografem Eugenio Recuenco (autor, wielu znanych, komercyjnych sesji, w tym m.in. jednej z edycji kalendarza Lavazza).

Dużo miejsca jak zwykle poświęcono tekstom warsztatowym i poradnikowym, poruszając takie zagadnienia, jak technika panoramowania, zalety pracy z monopodem, pomiar światła w trudnych warunkach czy plenerowy portret z zewnętrzną lampą zdjętą z sanek aparatu. W temacie numeru, autorzy stawiają sobie za zadanie, wybranie najbardziej użytecznych i kreatywnych akcesoriów za mniej niż 500 zł. Tekst powstał zapewne z myślą o zbliżających się świętach.

Na uwagę zasługuje również nowy cykl "Sławni i bogaci", (realizowany przy współpracy z Akademią Fotografii), w którym Bownik, specjalista od analizy obrazu (i fotograf znany m.in. z głośnego projektu "Gamers") mierzy się ze zdjęciami mistrzów. W tym wydaniu przybliża sylwetkę i analizuje jedno ze zdjęć słynnego paryskiego fotografa mody Guy Bordina.

30 ostatnich stron, jak zawsze, poświęcono testom i opisom sprzętowych nowości (w tym wydaniu znajdziemy testy zaawansowanego kompaktu Fujifilm X10, bezlusterkowca Sony NEX-5N, oraz ośmiu niedrogich z założenia obiektywów Macro). Ciekawostką dla wielu będzie rozmowa z Sylwestrem Gecyngierem, mechanikiem precyzyjnym, u którego swoje aparaty od kilku dekad naprawiają największe sławy polskiej fotografii.

Wydanie zamyka jak zwykle intrygujący felieton dziennikarza i fotografa, Jacka Gąsiorowskiego.

Grudniowy numer Digital Camera (wraz z płytą CD zawierającą wideo-lekcje obsługi Photoshopa) dostępny jest w kioskach i salonach prasowych na terenie całego kraju, oraz przez system bezpłatnej dostawy bezpośredniej na www.ulubiony-kiosk.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0