Remove.bg - natychmiastowe usuwanie tła teraz także jako wtyczka do Photoshopa

2
Michał Chrzanowski
7 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie stronę Remove.bg, dzięki której w zaledwie 5 sekund można pozbyć się rozpraszających elementów i zapisać zdjęcie jako plik PNG z transparentnym tłem? Teraz ta możliwość jest także dostępna jako dodatek do Photoshopa.

Po raz pierwszy o stronie Remove.bg usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Korzysta ona ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie szybko wyselekcjonować osobę od reszty rzeczy znajdujących się w kadrze i w zaledwie kilka chwil zapisać zdjęcie PNG z transparentnym tłem. Wtedy jednak Remove.bg było w początkowej fazie projektu, przez co natrafiliśmy na kilka ograniczeń: algorytm działał jedynie w przypadku portretów, a maksymalna rozdzielczość finalnych zdjęć była ograniczona zaledwie do 500px po dłuższym boku. Jednak właśnie twórcy pokazali kolejną odsłonę swojego dzieła. Remove.bg jest od teraz dostępne jako wtyczka do Photoshopa, która zyskała nową funkcjonalność.

- Niezależnie od tego czy jesteś grafikiem, fotografem, czy miłośnikiem selfie: usuwanie tła nigdy nie było łatwe. Do tej pory w Photoshopie wymagało to kilku kroków, a to zdecydowanie za dużo. Teraz jest lepszy sposób! Z remove.bg dla Adobe Photoshop możesz pozbyć się tła z dowolnego zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia - zaznacza producent.

Po zainstalowaniu w Photoshopie wtyczki Remove.bg nie jesteśmy już ograniczeni wyłącznie do portretów. Producent dotrzymał danego słowa i umożliwił wycinanie tła ze zdjęć, na których znajdują się różne obiekty, co wcześniej było niemożliwe.

Wtyczka umożliwia stworzenie wyselekcjonowanego głównego tematu fotografii jako nowej warstwy. Co więcej, zapewnia także maskę, dzięki której łatwo dokonamy wszelkich poprawek podczas postprodukcji. Również wielkość finalnych plików nie stanowi już problemu. Wyeksportować możemy nawet zdjęcia o rozdzielczości 10-megapikseli lub w rozmiarze 4000x2500px.

Niestety jest pewien haczyk. Poprzez udostępnioną wtyczkę, bezpłatnie każdego miesiąca, będziemy mogli przerobić jedynie 50 zdjęć i zapisać je bez tła w maksymalnej wielkości 625×400px lub 0.25 Mp. Jeżeli chcemy otrzymać pliki o znacznie wyższej rozdzielczości będziemy musieli wykupić kredyty, np. pakiet Professional 750 kosztuje 39 dolarów miesięcznie. W tej cenie otrzymamy możliwość zapisu 93 zdjęć 4K.

Wtyczka do Photoshopa korzysta z API Remove.bg, tak więc trzeba zarejestrować się po klucz API. Poza tym podczas pracy będziemy musieli być stale połączeni z Internetem, co może okazać się pewnym ograniczeniem. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.remove.bg.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8