Remove.bg - natychmiastowe usuwanie tła teraz także jako wtyczka do Photoshopa

Remove.bg - natychmiastowe usuwanie tła teraz także jako wtyczka do Photoshopa

Pamiętacie stronę Remove.bg, dzięki której w zaledwie 5 sekund można pozbyć się rozpraszających elementów i zapisać zdjęcie jako plik PNG z transparentnym tłem? Teraz ta możliwość jest także dostępna jako dodatek do Photoshopa.

Po raz pierwszy o stronie Remove.bg usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Korzysta ona ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie szybko wyselekcjonować osobę od reszty rzeczy znajdujących się w kadrze i w zaledwie kilka chwil zapisać zdjęcie PNG z transparentnym tłem. Wtedy jednak Remove.bg było w początkowej fazie projektu, przez co natrafiliśmy na kilka ograniczeń: algorytm działał jedynie w przypadku portretów, a maksymalna rozdzielczość finalnych zdjęć była ograniczona zaledwie do 500px po dłuższym boku. Jednak właśnie twórcy pokazali kolejną odsłonę swojego dzieła. Remove.bg jest od teraz dostępne jako wtyczka do Photoshopa, która zyskała nową funkcjonalność.

- Niezależnie od tego czy jesteś grafikiem, fotografem, czy miłośnikiem selfie: usuwanie tła nigdy nie było łatwe. Do tej pory w Photoshopie wymagało to kilku kroków, a to zdecydowanie za dużo. Teraz jest lepszy sposób! Z remove.bg dla Adobe Photoshop możesz pozbyć się tła z dowolnego zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia - zaznacza producent.

Po zainstalowaniu w Photoshopie wtyczki Remove.bg nie jesteśmy już ograniczeni wyłącznie do portretów. Producent dotrzymał danego słowa i umożliwił wycinanie tła ze zdjęć, na których znajdują się różne obiekty, co wcześniej było niemożliwe.

Wtyczka umożliwia stworzenie wyselekcjonowanego głównego tematu fotografii jako nowej warstwy. Co więcej, zapewnia także maskę, dzięki której łatwo dokonamy wszelkich poprawek podczas postprodukcji. Również wielkość finalnych plików nie stanowi już problemu. Wyeksportować możemy nawet zdjęcia o rozdzielczości 10-megapikseli lub w rozmiarze 4000x2500px.

Niestety jest pewien haczyk. Poprzez udostępnioną wtyczkę, bezpłatnie każdego miesiąca, będziemy mogli przerobić jedynie 50 zdjęć i zapisać je bez tła w maksymalnej wielkości 625×400px lub 0.25 Mp. Jeżeli chcemy otrzymać pliki o znacznie wyższej rozdzielczości będziemy musieli wykupić kredyty, np. pakiet Professional 750 kosztuje 39 dolarów miesięcznie. W tej cenie otrzymamy możliwość zapisu 93 zdjęć 4K.

Wtyczka do Photoshopa korzysta z API Remove.bg, tak więc trzeba zarejestrować się po klucz API. Poza tym podczas pracy będziemy musieli być stale połączeni z Internetem, co może okazać się pewnym ograniczeniem. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.remove.bg.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4