To już pewne. Pełna wersja Photoshopa zawita na iPada. Jest także kilka wcześniej zapowiedzianych nowości

To już pewne. Pełna wersja Photoshopa zawita na iPada. Jest także kilka wcześniej zapowiedzianych nowości

Nie milknął echa po konferencji Adobe MAX, podczas której producent zaprezentował szereg nowości i aktualizacji programów wchodzących w skład rozwiązań Creative Cloud. Firma oficjalnie potwierdziła także trwające prace nad przeniesieniem pełnej wersji Photoshopa na tablety iPad.

O tym pomyśle po raz pierwszy usłyszeliśmy w lipcu tego roku, kiedy to Scott Belsky z Adobe Creative Cloud powiedział w jednym z wywiadów, że jego aspiracją jest jak najszybsze wprowadzenie wieloplatformowego programu Photoshop na rynek. „Jest wiele rzeczy, które wymagają produktu tak wyrafinowanego i zaawansowanego jak Photoshop, który będzie działał na nowoczesnym urządzeniu, takim jak iPad“ - dodał. Jednak na oficjalne potwierdzenie musieliśmy poczekać do tegorocznej konferencji Adobe MAX. Co więcej, producent udostępnił również film promujący Photoshopa na tablecie iPad. Z kolei dziennikarze z serwisu The Verge mieli okazję zapoznać się z możliwościami wczesnej wersji beta programu.

 

Pełna odsłona Photoshopa na iPada już w przyszłym roku

Z pewnością na taką funkcjonalność Photoshopa czekało wielu fotografów. Jak już pewnie zauważyliście na powyższych filmach nie jest to nowa (okrojona) odsłona programu, a raczej pełnoprawna wersja Adobe Photoshop CC, którą będziemy w stanie pobrać na iPada. Jak zapewnia producent, podstawowa architektura i bazowy kod pozostały niezmienione, to jednak interfejs programu oraz jego design przystosowano do tabletu Apple, dzięki czemu z rozwiązań Photoshopa będziemy mogli wygodnie korzystać za pomocą funkcji dotykowych lub rysika Apple Pen.

Oprócz tego pliki o rozszerzeniu PSD będzie można przechowywać w Adobe Creative Cloud. Jest to ważne, ponieważ umożliwi to pracę nad tym samym projektem na komputerze i iPadzie. Całość oczywiście zostanie natychmiastowo zsynchronizowana, co ułatwi efektywną pracę na kilku urządzeniach.

Na pełną wersję Photoshopa na iPada będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Jednak już teraz można zapisać się na listę „beta-testerów“, którzy w praktyce sprawdzą możliwości programu.

Nowe funkcje Photoshopa

Podczas konferencji Adobe MAX producent zaprezentował także kilka usprawnień desktopowej wersji Photoshopa. Otrzymujemy, wspieraną przez sztuczną inteligencję Adobe Sensei, nową przestrzeń roboczą „content-aware fill“, która ma pozwolić na precyzyjną edycję, w tym podgląd na żywo w pełnej rozdzielczości. Otrzymamy panel personalizacji narzędzia Content Aware Fill, pozwalające nam m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają przez program być brane pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolę samego sposobu próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem mamy dokonywać edycji, która wcześniej była wyjątkowo trudna lub nawet niemożliwa do wykonania. Możliwości tej funkcji w pełni demonstruje poniższy film instruktażowy.

 

Po aktualizacji programu dostaniemy także nowe narzędzie Frame Tool. Dzięki temu można utworzyć element zastępczy o rozmiarze lub kształcie obrazu, a następnie automatycznie go skalować, aby pasował do wybranego kształtu. Dzięki temu nie będziemy musieli ręcznie dostosowywać tych parametrów. Poniżej możecie zobaczyć możliwości nowego narzędzia Frame Tool.

 

Po więcej informacji o nowościach Adobe, jak również po możliwość pobrania aktualizacji i szczegóły dotyczące planów Creative Cloud dla fotografów odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!